השבוע בטלוויזיה: הילדים של "מאסטר שף" מגיעים למסך

וגם: החזרה מאפגניסטן, שידור נוסף של סדרת המופת "הפסיפיק", סיפורו של עמרי אסנהיים בקרב על סלוקי, סרטים ליום הזכרון, וחגיגות העצמאות

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: מאסטר שף ילדים

ריאליטי הבישול מאסטר שף חוזר בעונה מיוחדת בהשתתפות ילדים מוכשרים בתחום הבישול: 16 ילדים בעלי כשרון פנומנאלי בבישול, יתמודדו עם משימות ברמת קושי זהה ל"מאסטר שף" של המבוגרים. את יכולות הילדים יבחן פאנל השופטים של מאסטר שף: מיכל אנסקי, חיים כהן, אייל שני ויונתן רושפלד, שלצד השיפוט ישימו דגש על לימוד והעברת הידע המקצועי שלהם לילדים.

בכל תכנית יתפצלו 16 הילדים ל-2 קבוצות שיתמודדו עם משימת בישול מורכבת. צוות השופטים יבחר את המנה המצטיינת של המשימה, שתזכה את הילד שהכין אותה בציון לשבח ובמקום בחצי הגמר של העונה.

פורמט "מאסטר שף ילדים" מושתת על כבוד והערכה לילדים המשתתפים: אין הדחות ולכל הילדים ניתנת הזדמנות להגיע אל חצי הגמר, והם ממשיכים לבשל וללמוד מהשופטים במהלך התכנית. בתכנית הסיום ישתתפו כל 16 ילדי הנבחרת, אשר יעודדו את הארבעה שהגיעו לקו הסיום. כל ילד שממשתתף בתכנית יקבל מגן השתתפות - אות הוקרה על עצם המאמץ והמעמד. מתוך הנבחרת ייבחר הילד שיזכה בתואר מאסטר שף ובמלגת לימודים.

מאסטר שף ילדים, 21:00, ערוץ 2 (קשת)

יום שני: קרבות המלחמה במעוז הטאליבן ו-"הפסיפיק" עולה לישראל

יוצר הסרטים וצלם העיתונות הוותיק, דנפונג דניס, עוקב בסרטו אחרי נייתן האריס, סמל במרינס בן 25, שנאלץ להתמודד עם המשימה הקשה בחייו: לחזור הביתה אחרי פציעה קשה באפגניסטן. דניס, שמלווה את יחידתו של האריס במהלך תקיפה במעוז הטאליבן, מזגזג במהלך הסרט בצורה מבריקה בין חווית המלחמה האינטנסיבית, שצולמה בצורה בלתי רגילה ע"י הבמאי עצמו, ובין האתגרים של נייתן ובת זוגו, אשלי, בהסתגלות מחדש לחיים האזרחיים בעיירה הקטנה בצפון קרוליינה.

"לגיהינום ובחזרה" מציג את קרבות המלחמה כבילוי על שפת הים לעומת ההתמודדות הקשה הנדרשת לאחר מכן באזרחות עם הצלקות הפיזיות והפסיכולוגיות שנותרו אצל החיילים. הסרט זכה בפרס חבר השופטים ופרס הצילום בפסטיבל סאנדנס 2011, והיה מועמד לאוסקר.

לגיהינום ובחזרה, 22:00, ערוץ יס דוקו

מלחמה, פתאום היא מתפרצת. טריילר הסרט "לגיהינום ובחזרה":

וגם: טום הנקס, סטיבן ספילברג וגרי גוצמן, הצוות שאחראי לסדרה זוכת גלובוס הזהב לשנת 2001 מבית HBO, אחים לנשק, מביא למסך (בשידור חוזר) את הפסיפיק, מיני סדרה אפית בת עשרה פרקים, זוכת 8 פרסי אמי, המבוססת על סיפוריהם האמיתיים של הנחתים האמריקאים במלחמת העולם השנייה, ובעלת תקציב ההפקה היקר ביותר בתולדות הטלוויזיה (200 מיליון דולר).הסדרה עוקבת אחר סיפוריהם שלושה נחתים - רוברט לאקי (ג'יימס באדג' דייל, "24"), יוג'ין סלדג' (ג'ו מזלו, "פארק היורה", "הרשת החברתית") וג'ון בזילון (ג'ון סדה, "רצח מאדום לשחור"), בזירת הקרב של האוקיינוס השקט, מהקרב הראשון שלהם בגוודלקנאל בשנת 1942, דרך יערות הגשם של קייפ גלוסטר והמעוזים של פלליו, לאורך החולות העקובים מדם של איווה ג'ימה ואוקינאווה, ועד לשובם הלא פשוט הביתה כמנצחים, לאחר הניצחון על יפן ב- 1945.

הפסיפיק, 22:00, ערוץ yes Oh HD

ההפקה היקרה בתולדות הטלוויזיה. טריילר הסדרה "הפסיפיק":

יום שלישי: יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה

תחקיר עובדה בהגשת אילנה דיין, על המסע המרתק של עמרי אסנהיים, שהיה לוחם ביחידת החילוץ 669, בזמן הקרב על הסלוקי.

15 שנה לאחר אחת הטראומת הקשות של צה"ל בלבנון, חוזר אסנהיים אל חבריו בכוח החילוץ ובעיקר אל האנשים שהיו שם, בתוך האש - אלה שנותרו בחיים ונושאים את הצלקות עד היום וגם אל המשפחות השכולות. רק עכשיו נפתחים פתאום כל הדברים שאף אחד לא העז לדבר עליהם על הזמן הזה.סלוקי, עובדה, 21:00, קשת ערוץ 2

וגם: ערוצי הסרטים של yes מציינים את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות איבה בשורת סרטים ישראלים, ברובם אבני דרך בקולנוע הישראלי, המציירים את המצב הנתון של הסכסוך הישראלי-פלשתינאי דרך התקופות השונות. בין הסרטים שישודרו: בופור, אבנים, גמר גביע, הוא הלך בשדות ועוד.מועדי שידור: שלישי-רביעי, 24-25/4, ערוץ yes1234HD מסורת שידור ביום הזכרון. "בופור":

יום רביעי: ירושלים 1947, סיפורי נהלל וספיישל חגיגה ישראלית "הבוגד הקטן" הוא סרט המבוסס על ספרו של עמוס עוז "פנתר במרתף", המתרחש בירושלים, בשלהי 1947 - חודשים מספר לפני עזיבת הבריטים את פלסטינה. פרופי לייבוביץ בן ה-11 וחבריו, ממייסדי חבורת "ילדי מחתרת" מתכננים לפגוע בבריטים ולגרשם מהארץ. כמובן שכל תכניות הגבורה הם במסגרת של חלומות, תכנונים ומשחקי ילדים.

ערב אחד פרופי מאחר להגיע הביתה ונתפס כמפר עוצר על ידי דאנלופ - קצין בריטי. דאנלופ חס על הילד המפוחד, לוקח אותו באופן אישי לבית הוריו ונותן לו שיעור בהישרדות. במהלך השבועות עד לפינוי הבריטי, נבנית מערכת יחסים מיוחדת בין השניים. בצד יחסים אלו, מגלים חבריו של פרופי את הסוד הנורא, ופרופי מואשם בבגידה ע''י חבריו ושכניו. במשפט חברים ראוותני, מוכחת חפותו, אך הנסיבות החברתיות והפוליטיות, אכזריות הילדים ומשפט החברים, מעצבים את אישיותו של פרופי ומלמדים אותו לקח חשוב אותו ישא כל חייו.

הבוגד הקטן, 23:30, ערוץ 2 (רשת)

חלומות, תכנונים ומשחקי ילדים בירושלים, 1947. טריילר הסרט "הבוגד הקטן":

וגם:סיפורה של נהלל בעקבות מותם של שבעת הבנים של נהלל, שנהרגו במלחמת יום כיפור. 38 שנים אחרי המלחמה אנשי נהלל פותחים את דלת ביתם ובעיקר את ליבם ומדברים לראשונה על מה ששמרו בלב כל כך הרבה שנים. על הכאב, ההתמודדות והמחיר ששילמו. בנהלל לא בוכים, בנהלל לא מתאבלים ולא מדברים על המתים. לראשונה הם שוברים את קשר השתיקה ומדברים ובוכים לעיני המצלמה.זהו סיפור על מקום קסום ומיוחד בעמק יזרעאל, שלא דיברו בו שנים ארוכות. עכשיו לראשונה הם מדברים. בנהלל לא בוכים, 16:50, ערוץ 10ערוצי הסרטים של yes יחגגו את עצמאות ישראל עם הסרטים הישראלים הכי כייפיים מכל הזמנים, ביניהם: "השוטר אזולאי", "סוף העולם שמאלה", "מציצים", "ביקור התזמורת", "סאלח שבתי", "הצילו את המציל", "קלרה הקדושה", "תעלת בלאומליך", "בית"ר פרובאנס" ועוד; ועם בכורה בלעדית למותחן "סשן" בכיכובה של בר רפאלי האחת והיחידה. וגם, סדרות ישראליות, תכנים חגיגיים לילדים, הופעות של גדולי אמני ישראל ומופעי הסטנדאפ הכי מצחיקים של החג העצמאות.

ספיישל חגיגה ישראלית, החל משעה 20:00, ערוצי yes12345HD

בכורה בלעדית למותחן "סשן". טריילר הסרט: