מניפה את הדגל: גילי סער רוצה שנראה את האמת

פרויקט מיוחד: גילי סער עברה שנים רבות בניסיון להתאים את עצמה למימדים של תעשיית האופנה. כשהתחילה למשחק הבינה שאפשר גם אחרת. עדיין, היא חושבת שצריך לקחת את חוק הפוטושופ בעירבון מוגבל

גילי סער, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי סער, עכבר העיר

אחרי קיץ של הבטחות וחורף של אכזבות, מנסה המחאה החברתית להרים שוב את ראשה. בפרויקט מיוחד מניפים שורה של אנשי תרבות את הדגל שלהם, כדי שלצד מדיניות כלכלית שפויה יותר, נוכל ליהנות גם מתרבות טובה ומגוונת בהרבה.

» חגי דגן מחפש פטרון לאמנים» ריי שגב אומרת לא לעריצות הרזון» דביר בנדק דורש כבוד לשחקנים» המהפכה הטבעונית של אורי שביט» יוני רועה נגד תרבות הקומבינה» נטלי עטיה שוברת קירות» המאבק בשמרנות של הדס רשף» עדו ריקלין חולם על תיאטרון עם אמירה» יובל הרינג וילדי האינדי האבודים» רני בלייר רוצה תקציב לתרבות» סעיד אבו שקרה מקדם דיאלוג בין תרבותי

את עבודת הדוגמנות הראשונה שלי קיבלתי בגיל 15. מאז עברו הרבה מים ודיאט קולה בנהר: הספקתי לעבוד בכל בירות האופנה בעולם עם מיטב המוחות בתעשייה, תוך כדי ניסיונות הרעבה עצמית כושלים, על מנת לנסות להיות במידה ובצורה בה היה לכולם הכי נח שאהיה. כשגיליתי את אהבתי הגדולה למשחק וקיבלתי תפקיד בסרט "מלך של קבצנים" לא ידעתי את נפשי משמחה - כשהתופרת לקחה את מידותיי ולא הביעה שום עניין בהיקף הישבן שלי. היא תפרה לי שמלה לפי המידות שלי, ולא חשקה לדחוס אותי למידה 0. איזה אושר!!!

מאז התחילו ליפול לי האסימונים לגבי עד כמה אני יכולה או צריכה להשתנות, ולהתאים את עצמי לצרכים של אנשים אחרים. אין ספק שתעשיית הבידור נסחפת בזרם הריאליטי ואפשר לראות יותר ויותר גיבורי תרבות "אמיתיים" על המסך, אבל נדמה שתובנות אלה לא הגיעו אל תעשיית האופנה בארץ, שממשיכה להתעקש ולמכור לקהל אידיאל יופי מושלם. כל דוגמנית (כן גם אני) עוברת מתחת לסכין הריטושים לפני שתמונותיה מתפרסמות. עם הריטוש נעלם כל זכר לקימורים, קימטוטים ואי אלה פגמים שעלולים לגרום לקהל הלקוחות לחשוב שהדוגמנית בתמונה לא מושלמת.האם לא שמעתם שהיופי הוא בעיני המתבונן? והמתבונן הממוצע התרגל לראות דוגמניות שדופות וסימטריות נטולות כל פגם, והתחנך על פי ערכים שלא באמת קיימים. תנו למתבוננים לראות קצת נמשים, קצת "מעמולים" מתחת למותניים, קמט קטן ליד השפתיים, תנו להם לראות את האמת ותנו להם ללמוד לאהוב אותה. חוק הדוגמניות הוא התחלה של איזושהי הבנה לגבי האחריות שבפרסום. מצד שני זהו חוק לא מדויק, שמפלה לרעה כל מיני חברות למקצוע, שנמצאות במצב בריאותי מצוין (טפו טפו טפו). הן יורדות בכיף על המבורגר וצ'יפס ב 02:00 בלילה בוולפנייטס כמו כולם, אבל לא עוברות את הבי אם איי הרצוי. ללמוד לאהוב את האמת. גילי סער ל"לורד קיטש" (צילום: שי יחזקאל)זה רק עוד ניסיון לגרום להן להתאים את עצמן בכוח לאיזושהי תבנית שעכשיו הרוב קבע שהיא הנכונה. אני אומרת שיש מקום לכל מיני גדלים, צבעים ותבניות בעולם האופנה והפרסום ואנשים רוצים לראות את זה גם בדפי העיתונים והטלוויזיה.

גילי סער היא דוגמנית, שחקנית ודי גיי', מיוצגת בסוכנות "יולי". בימים אלה היא מדגמנת למותג "לורד קיטש"