בוקי נאה: "אני הולך להציל את ערוץ 10. אני והבטן השמנה שלי"

הוא השתתף ב"הישרדות V.I.P" גם אם לא ממש האמין בעצמו ("מקסימום אני אפול באמצע כי אני שמן וחולני"), הוא צוחק על ערוץ 10 שבחר אותו ("מי שליהק אותי עשה טעות ענקית") והוא לא מתרגש מהדימוי שנוצר לו בתכנית ("אני נוחר, תוקע פלוצים ומדבר מתוך שינה"). בוקי נאה מתעקש שהוא לא סלב. ראיון

אור בר שלום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור בר שלום, עכבר העיר

בוקי נאה הוא אישיות. והוא אוהב את זה. 28 שנה ככתב פלילים בעיתונים הגדולים בארץ, הפכו אותו לגבר שיודע לספר סיפור, אבל חשוב מזה, יודע להיות הסיפור בעצמו. בשלוש השנים האחרונות, מאז שפוטר מ"ידיעות אחרונות" הוא מנחה סיורים ליליים בחצרות האחוריות של תל אביב, ומטפטף לקהל שומעים פריפריאלי אפיזודות בין נרקומנים וזונות תוך כדי כשהוא מדבר בפאתוס. נאה מודע לגמרי לדמות שלו, אבל הוא לא משחק. הוא חי אותה בכל נשימה שהוא לוקח, גם כשלפעמים קשה לו לנשום. כשמנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, נכנס לחדר הישיבות בו נערך הראיון, נאה מתייחס אליו כאל שליח האולימפוס, נותן לו מחוות כבוד והכל, אבל גם מזכיר לו מי תלוי במי: "אני אביא לך הרבה פרסומות. אני הולך להציל את ערוץ 10. אני והבטן השמנה שלי".

הישרדות V.I.P - כל הכתבות

את הבטן השמנה שלו כבר הספקתם לראות בפרומואים של הישרדות V.I.P. התוכנית צולמה בקיץ האחרון ותעלה ב-2 במאי עם כוכבים כאושרי כהן, איתי תורג'מן, אנה ארונוב, משה פרסטר, ענת הראל, נטלי דדון, איתי שגב ועוד. נאה (55) הגיע על תקן האפיזודה הקומית. או כמו שהוא מגדיר את זה "האאוטסיידר, המעצבן, הנודניק. הגבר השמן, הנמוך, הקירח. אני הייתי מנחם בן של הישרדות".

איך הגעת בכלל לתוכנית? "התקשרו אלי ושאלו אותי אם אני רוצה להשתתף. צחקתי כי זה נראה לי מצחיק. כי אני לא הישרדות. ואז אמרתי לעצמי 'שמע יש לך בעיה'. בחודשים יולי אוגוסט אני מדריך טיולים, ולפעמים באות קבוצות של מורות מעפולה כאלו, שהכריחו אותן לבוא. ואני מוצא את עצמי עומד בשיא השמש, בשיא החום, ובא לי לקחת תת מקלע ולקצור אותן עכשיו. אמרתי לעצמי - אם זה יקרה, הרי אני אחשוב שאני אידיוט. מטומטם. מה אני עומד מול המורות האלו כשיכולתי להיות עכשיו באי בודד, מוקף דוגמניות ולשתות קוקוס? שלא יצא שאני אשאל את עצמי למה לא הלכת. מקסימום אני אפול באמצע כי אני שמן וחולני. איכשהו עברתי את הבדיקות באיכילוב, כשכל רופא דחף לי אצבע כדי שחברת הביטוח תאשר ותחתום. מבחינתי זה היה טיול שנתי, שגם משלמים לי עליו".

לא חששת שתהיה בנחיתות מבחינת גיל ומשקל? "תראי, אני נסעתי מתוך מחשבה שמי שליהק אותי עשה טעות ענקית. שזו בדיחה. מהמעט שראיתי בחיים שלי, בהישרדות יש כל מיני אנשים כמו נעם טור, שוורים, צעירים, כמו דורון גמצ'י שהצטרף. אני? אני גמד שמן, קירח וחולני. אבל מה אכפת לי? אמרו יהיה וילה. יהיה תאילנד. אני בגיל 50 הבטחתי לעצמי שמעכשיו אני עושה בחיים מה שבא לי. מקסימום תמות, ממילא לא נשאר לי הרבה מה לחיות. באו אנשים מפגרים, הציעו לי טיול, משכורת. הם יודעים שאני לא יכול להתחרות עם הילדים האלה. עם מי אני אתחרה? עם ענת הראל? את ראית את הבחורה הזו? אז אמרתי לעצמי נתגלגל, יהיה מה שיהיה. בכל מקרה הרופא שלי הבטיח לי שאם אני מת, הוא אישית אחראי לסחוב אותי משם באלונקה והקרדיולוג חתם, אז ממה יש לפחד?".

"טיול שנתי, שגם משלמים לי עליו". בוקי נאה בהישרדות V.I.P:

סלבס, עאלק

הרבה כסף וכוח אדם השקיעו בערוץ 10 המקרטע בעונת ה-V.I.P כשהיא, לצד "היפה והחנון", מסומנת כתוכנית הדגל של הקיץ הקרוב ומי שאולי תמשוך את הערוץ מהבוץ הטובעני שאליו שקע. כעת מוקדם לחרוץ האם ההימור על עונת סלבס עמוסה בכוכבים נוצצים כאלה ופחות הסתיימה, אבל אין ספק שהתוכנית מעוררת עניין רב. את נאה העניין בעיקר מאד משעשע. "אני לא סלב" הוא חורץ לא פעם במהלך השיחה. "אני כתב אפור ושחור לענייני פלילים שמתעסק בחרא. אם ערוץ 10 באו ולקחו אותי ושמו אותי עם כל מיני סלבריטאים חשובים שאולי יגידו לי שלום באי, אז זה מחמיא לי מאוד".

הכרת אותם לפני כן? "היחידי שהכרתי היה גמצ'י שהיה איתי בטיול. שבוע לפני שנסענו עצר לידי אופנוע וירד משם ילד חמוד כזה ואמר לי 'וואלה, אני תורג'מן, אני נוסע איתך להישרדות'. אמרתי לו 'תורג'מן מי? אז הוא אמר שקוראים לו איתי והוא שחקן. באותו יום גם הסתובבתי באחד הסיורים שלי ליד הברקפסט, ואז אחד מהבעלים קרא לי 'בוא, בוא הנה', והצביע על איזו ברמנית עם תלתלים ואמר לי זו יוליה. היא תהיה איתך בהישרדות. שאלתי אותה מה היא עושה והיא ענתה לי 'אני שחקנית, ברמנית, דוגמנית'. שאלתי אותה אם היא בטוחה שהיא סלבס, וחשבתי, נו, אז גם אני יכול להיות סלב".

אתה רוצה להיות סלב? "בטח. ואז רני רהב יזמין אותי להשקת ארטיקים, ואני אוזמן למסיבת השקה של מפעל חיתולים חדש. זה יהיה נורא נחמד. בואי אני אספר לך סיפור. לפני חודש ימים קיבלתי טלפון מאיש יחסי ציבור שהציע לי לבוא להשקה תמורת 1,500 שקל לקניית בגדים באיזו חנות מותגים. הוא עוד אומר לי: 'לשלוח לך מונית?' עניתי לו שאני לא מקבל דברים בחינם, ושאני קונה בגדים בשוק בצלאל. אחרי יומיים ראיתי באינטרנט מיליון תמונות של כל מיני אנשים חשובים, סלבריטאים עאלק, טפו! (יורק הצידה, א.ב.ש). שנסעו לצפון להשקה של חנות בגדים. אני לא שחקן קולנוע, ואני לא דוגמנית/שחקנית שבמקום לקבל תפקידים סוג ז' תקבל עכשיו מקום בולט על הבמה. אני כבר לא בגיל הזה. עתידי מאחורי. אני מניח שאני אמשיך לעשות את עבודתי בעתיד, ואני מניח שלא אלך לשום השקה של שום דבר ואמשיך להיות כתב לענייני פלילים ולהגיש את הפינה שלי בטלוויזיה ולא אשב בבתי קפה, אלא אם כן יש לי פגישה. השוחד היחיד שאני מקבל אחרי שקניתי עשר חולצות בשוק בצלאל, זו הרשות לצעוק במגפון 'גברת, שלא תגידי, בשוק בצלאל הייתי למה לא קניתי'".

"זה באמת מה שחסר לי? שילדים יזהו אותי ברחוב ויצעקו לי 'היי, בוקי נאה!'? אני בן 55, עשיתי כותרות ראשיות בעיתונים מסקופים, ואת הפרק שזכה לשיא של רייטינג בתכנית "המקור". אני נחשב לכתב הפלילים הכי בכיר בארץ. ההתעסקות בדבר הזה, בכל הבילוי הזה הייתה נחמדה מאוד, אבל זה לא מה שיכניס אותי לתודעה. רק השבוע ישבתי עם אחד המתמודדים בבית קפה ואז בא צלם לצלם אותנו. מיד תפסתי אותו, הרי כל הצלמים האלה עבדו פעם אצלי, והתחלתי לתחקר אותו. מי זה? מי שלח אותך? זה מצחיק אותי מאד ואני נהנה מהחוויה הזו".

יש לי בעית פלוצים

על האי בתאילנד נאלץ נאה לוותר על המקום המוכר של מסמר המסיבה ונדחק, מילולית, הצידה. הגבר כבד הגוף שמגלגל שיחות עם קציני משטרה ונרקומניות אדוקות, נתקל בביצה התל אביבית בפול ווליום ועוד על אי בודד - נטול מכונת אספרסו ובלי חינמים בנמצא. תוך זמן קצר מצא את עצמו פורש מחברת השבט ומקים פינה מבודדת במרחק 100 מטר משם. "זרקו אותנו לתוך הדבר הזה", הוא מספר, "והיו מפורסמים מהקולנוע, דוגמניות. אף אחד לא אמר לי שלום. למה מי אני? חשבו שאני המנקה שם. בהתחלה לא התייחסו אלי, אני שקוף, הם לא רואים אותי, אני לא בחבר'ה שלהם ולא אובייקט מיני. למה שמישהו ירצה להתחבר איתי? אני פליליסט. ויש לי גם כמה בעיות. אני נוחר, תוקע פלוצים ומדבר מתוך שינה. והיה שם רק קוקוס שלאנשים עם מעי רגיז כמוני זה גורם להפליץ את עצמם לדעת. באמצע הלילה הראשון זזתי ונגעתי בראש של חברת הכנסת לשעבר ענבל גבריאלי, ואיזה צעקות. התחילה לצרוח עלי שאני יושב לה על הראש ושאני אצא לה מהחיים. עשתה לי בושות. הם הגיבו באמירות קיצוניות והיו לא מעט בקרים מאד קשים. מבחינתם הייתי מפגע סביבתי והם נכנסו באמ-אמא שלי. נאלצתי לבנות לעצמי בית נפרד כדי שאני לא אפריע לסביבתי".

"חשבו שאני המנקה". בוקי נאה (צילום: ורד אדיר)

איך מתמודדים עם כזה דבר? "אמרתי לעצמי אם אני כבר פה, כבר הגעתי. מקסימום אני אהיה המודח הראשון. נעביר כמה שעות, ננצל את הזמן. פעם ראשונה בחיים שלי הייתי על אי בודד, אמרתי גם ככה לא מתייחסים אלי. לקחתי 100 מטר הצידה והתפשטתי לגמרי, נכנסתי ערום לגמרי לים. אהה. אמריקה! אני באי בודד בים, אין אף אחד בעולם. והמפגרים האלה עוד צילמו אותי. זה נכנס לפרומו!"

לא מביך?"אני רגיל למצלמות. עשיתי כבר שתיים וחצי כתבות בטלוויזיה. לא מתרגש מזה. חוץ מזה למה אני צריך להתבייש? שיצלמו. שיצלמו את הבטן שלי. זו הפאדיחה שלהם. הבטן שלי ערומה בטלוויזיה. אני מבחינתי באי בודד, יש לי עוד כמה שעות עד שיזרקו אותי, אז אני ערום. גם יש לי שפשפות, אני אדם שמן, אז למה שאני אלך עם בגד ים? זה תאילנד. את יודעת כמה עולה דבר כזה? והם עוד משלמים לי!"

ואיך היו היחסים עם חבריך לאי? "קודם כל אני רוצה להודות להישרדות, שנתנה לי את הכבוד בתור חייל בבופור שכל פעם שהוא היה רואה את סמל המחלקה הוא היה צריך להצדיע לו. ופה היתה לי הזדמנות להתחכך במפקד מבצר הבופור, מר אושרי כהן, מבלי להצדיע לו אפילו פעם אחת (מתגלגל מצחוק, א.ב.ש). אני התחברתי עם כולם, ולמרות זאת כולם כל הזמן הדיחו אותי. היה לי כבוד גדול שאני, איש זקן, קירח, שמן שלא מתייחסים אליו ברחוב, פתאום מתחכך עם גדולי תרבות כמו איתי תורג'מן, נטלי דדון וחברת כנסת מכובדת. הייתי יושב מהצד בלילות ומאזין לשיחותיהם של אנשים בגיל בנותיי, שלא קיבלו חינוך כמוהן, לא היו בתנועות נוער ולא היו במקומות כאלה ואחרים, ושהם עובדים בלהיות סלבריטאים. הייתי מסתכל עליהם שעות מהצד. הייתי זבוב. יתוש. במועצת השבט אחד המתמודדים כינה אותי 'עיתונאי קטן ומנוול שיושב בצד ומשקיף על החברה, מוצא את תחלואיה ואחרי זה רץ לספר לכולם'. וזו בעצם תכלית חיי. עיתונאי קטן ומעצבן".

וגם עשית חברים חדשים."יוליה ואני זה זוג מאוהב. רק לפני שבוע הלכתי לבקר אותה בהצגת הילדים החדשה שלה. אני לא משלה את עצמי. מחוץ להישרדות כנראה שלא היינו אומרים שלום אחד לשניה ברחוב, אבל נוצר מצב באי בודד שזקן וצעירת המתמודדים נהיו החברים הכי טובים. לדעתי אין הרבה חברים בהישרדות שנשארו חברים טובים גם אחרי הצילומים, ובמהלך העונה יראו גם את מלחמות העולם. אבל יוליה ואני זה משהו מיוחד".

איך נוצר החיבור ביניכם? הוא שותק במשך דקות ארוכות, מנסה לבחור את המילים הנכונות ואז יורה: "היא בגיל של הבנות שלי ואני קיבלתי הוראה מבעל הבית לדאוג לה. אני כל החיים דואג, ובאי אני דאגתי לה והיא דאגה לי ונהיינו כמו אב ובתו שנוסעים לנופש בתאילנד. בדרך לאי לקחו אותנו ביאכטה עם כיבוד. כל הסלבריטאים האלו אכלו כזית ורק אני אמרתי 'יאללה, נצבור אוכל בתוך הגוף' שיהיה לנו אנרגיות. ממש כמו תסביך שואה. כשהגעתי לאי החבאתי בתוך בגד הים שלי שתי בננות והבטחתי ליוליה שתבוא בלילה אם היא רעבה. חצי יום החבאתי בין הביצים שתי בננות עד שתפסו אותי ולקחו לי אותן".

מה הישרדות עשתה לך? "הרבה. סגרתי מעגל עם עצמי. אני, שבגיל 42 לקחו אותי מת מהתקף לב מהבית על אלונקה לעיני הבנות שלי, הגעתי בגיל 54 להישרדות וניצחתי בכל מיני משימות כל מיני ילדים צעירים. למדתי שאפשר ליהנות יותר על החוף מבית מלון של חמישה כוכבים, ובאמת בפסח האחרון לקחתי את אשתי לישון באוהל שלושה לילות במדבר יהודה, על ההר הכי גבוה. היה תענוג. וגיליתי גם מה אני יודע לעשות. על האי קראו לי בוקיאיקה וכל הזמן רצו שאבנה להם שולחן, נדנדה. הייתי אב הבית".

נעלבת על האי? "הרבה פעמים. הייתי אאוטסיידר. הרגשתי הכי דחוי ומיותר בעולמי. הייתי עושה לעצמי שיחות 'אדוני, אתה באת לפה לא כדי שיאהבו אותך. באת בזמן פציעות'. שמו אותי במצבים בהישרדות שבו אף אחד מהמתמודדים לא היה, מצבים שאולי הייתי אמור לשלוח יד בנפשי אבל מכיוון שאני אדם בוגר ואחראי לשלוש בנות ואישה ואמא שהשארתי בבית, לא נכנסתי לזה. לקחתי את זה בתור משחק. וטבעי שגם במשחק כזה היפים והאמיצים והגיבורים ומפקדי הבופור לא ירצו בחברתם איזה ג'וק קטן ושמן. לא צריך להיעלב. דחפו להם אותי בכוח, לאי החשובים. אותי, עיתונאי קטן, מסריח ומאנייק!"

היית עושה את זה שוב? "ברגע. אפילו הגשתי להם בקשה רשמית. עם הניסיון שיש לי עכשיו, אני לוקח את המיליון בטוח". "הישרדות VIP" תעלה בערוץ 10 ברביעי הקרוב 2.5 בשעה 21:00, ותשודר מדי שבת ורביעי באותה שעה.

כתבות מומלצות

מערכת להסעת המונים במטרופולין תל אביב - קווי מטרו
מפת קווי הרכבת הקלה והתחתית בתל אביב
מקור	נתע

הכנסת סוערת רגע לפני פיזורה על חוק המטרו. מה החשיבות שלו?

לייבזון עם המפגינות. לא מצאה או לא חיפשה

״תמונה מורכבת״, סיכמה יונית לוי את הדיווח. ככה לא עושים חדשות

חביתת עיג'ה של גיא גמזו

אין לימודים, אבל חייבים לאכול משהו: מנות שילדים ונוער אוהבים

א.ב. יהושע בינואר 2018.  סיפרתי לו על הסצינה שבה פר גינט קולף בצל

לפני שיהפכו את א.ב. יהושע לחסידו של נתניהו, חשוב לי לספר את זה

אלברט אסקולה ואסי אסקולה ב"אין עוד אהבה כזאת"

יש רק אירוע אחד ברזומה של אסי עזר שלא התנהל מול המצלמה