השבוע בטלוויזיה: "נשואים פלוס" הישראלית מגיעה לערוץ 2

וגם: הפורמט הבריטי "בואו לאכול איתי" מגיע לערוץ הראשון ובעברית, שעשועון חדש יציע לחתן וכלה ביום חתונתם להרוויח כסף למימון האירוע במשימות אתגריות, המאפיונר האמריקאי שהגיע לליהאמר ורפי גינת חושף את שקר הגז

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: באים לאכול בערוץ הראשון וצרכנות גורמה נכונה הערוץ הראשון מותח פניו וישדר את הגרסה הישראלית של תוכנית הדוקו-ריאליטי הבריטית come dine with me. בדיוק כמו התוכנית האנגליה, בכל שבוע יפגש חמישה בשלנים חובבים מכל רחבי הארץ, לחמש ארוחות ערב חגיגיות. בכל יום טורח ומבשל אחד המשתתפים ארוחת ערב שתתקיים בביתו ואליה יגיעו ארבעת האחרים. האורחים יטעמו מהאוכל שהגיש, יציצו בבית, ירכלו על רמת וסגנון האירוח ויעניקו בסוף הערב ציון סודי למתחרה. הבשלן שיזכה לניקוד הגבוה ביותר על ידי המתמודדים לצידו יזכה בנסיעה קולינארית לאיטליה שם יבלה חמישה ימים בקורסים מקצועיים של בישול, אפייה ויין. את הסדרה תלווה קריינות קומית ושנונה של שי אביבי, שיגיב להתרחשויות.

Come Dine with Me הבריטית הצליחה בכל מדינה בה הופקה, אבל בגרסה המקומית נדמה כאילו הפורמט נוצר במיוחד לישראל. החברה הישראלית, על שלל גווניה, עדותיה ומאכליה המסורתיים, נועדה למפגשים המיוחדים האלו. לאורך עשרה שבועות מפגישה הסדרה ישראלים צבעוניים, כולם חובבי בישול, אוכל ואירוח, למפגשים שחלקם טעונים, חלקם מרגשים וקסומים וחלקם מפתיעים אבל כולם אנושיים ומצחיקים.

בואו לאכול איתי, 19:00, הערוץ הראשון

את הדיאטה נשאיר לתוכניות הבוקר. פרומו "בואו לאכול איתי":

וגם:

אנה וכריסטינה, צמד הכוהנות הגדול של הצרכנות הנכונה, שבות אל ערוץ "החיים הטובים" עם עונה חדשה של סדרת הלהיט שלהן. מדי פרק תתמסרנה השתיים אל ספר בישול אחד, למשל, ספר מתכונים של השף גורדון רמזי, או ספר בישול מבית היוצר של השף אנתוני בורדיין, ובמהלך שהותן במטבח יועמדו למבחן המתכונים השונים, וכן המידה בה ניתן ליישמם במטבח הביתי הממוצע. בכל פרק יארח הזוג האנין שף צמרת שיסייע בטעימות הסופיות.

אנה וכריסטינה (עונה 2), 20:00, ערוץ החיים הטובים

כמו טריני וסוזאנה, רק במטבח גורמה. אנה וכריסטינה (צילום: דף הפייסבוק הרשמי)

יום שני: נשואים פלוס בישראל ומשחק החתונה על כל הקופה למרות שעשרות שנים עברו, התרעננה הסדרה האמריקאית-מיתולוגית נשואים פלוס ולבשה כחול לבן: שוקי, מלי, מיטל ואושר אברהמי הם הגרסה הישראלית של אל, פגי, קלי ובאד באנדי -עניים, מרירים, מאותגרים חברתית ולא מכירים במושג "פוליטיקלי קורקט".

שוקי אברהמי (ליאור אשכנזי), המבוסס על דמותו של אל באנדי, עובד לצערו בחנות נעליים בקניון, ובמקביל, אשתו, מלי אברהמי (דורית בר-אור) מעבירה את חייה מול תכניות בוקר בטלוויזיה. בתם מיטל (נועה וולמן) הטינאייג'רית, היא לא בדיוק "העיפרון הכי מחודד בקלמר". היא מבקרת מדי פעם בבית הספר, אבל היא יודעת שאין ממש טעם בלימודים כשהמטרה בחיים היא למצוא בעל עשיר. בנם אושר (אלון סנדלר) הוא מתבגר חרמן שהתחביב העיקרי שלו זה להתעלל באחותו.

למרות היום יום העגום הזה, משפחת אברהמי חולקת לא מעט רגעי אושר משותפים, בעיקר כשזה מגיע להתעללות בשכנים שלהם, מארסי וסטיב - בתרגום לישראלית: אפרת וערן קלדרון (תמר קינן ושלומי קוריאט), שכל כך מאוהבים זה בזו עד שכמעט אי אפשר להסתכל עליהם. הם חושבים שהם מאושרים ושיש להם עתיד ורוד - עד שהם פוגשים באברהמים.

נשואים פלוס, 22:40 בימי שני ושלישי, ערוץ 2 (קשת)

גם ישראלים הם נשואים פלוס. נשואים פלוס ישראל (צילום: רועי ברקוביץ')

וגם:

אין יום יותר חשוב, מלחיץ ומרגש מיום החתונה הגדול. מההכנות בבוקר ועד לחופה בערב אין רגע שבו אפשר לנשום ולהירגע. נשמע כמו יום מתאים להשתתף במשחק טלוויזיה לא? דווקא ביום הזה וכמה שעות בלבד לפני החופה, טל ברמן ואביעד קיסוס מוציאים חתן וכלה ביום חתונתם לחוויה יוצאת דופן – השתתפות בשעשועון טלוויזיה למען הסיכוי להרוויח בחזרה את כל הוצאות החתונה!

בכל שבוע טל ואביעד ימצאו זוג אחד שיהיה מוכן לעשות הכול כדי לזכות: משימות מטורפות, מצחיקות ומרגשות. ממשימה למשימה הם ינסו להרוויח חלק מעלויות החתונה ובסוף המסע יקבלו אפשרות לזכות בכל הקופה. מיד עם סיום יום המשימות, ימהרו לאולם האירועים כדי לקבל את האורחים ולהישבע אמונים זה לזו. לאחר החופה, יגלו המנחים לזוג ולאורחים בכמה כסף הצליחו לזכות ויענו על השאלה הגדולה - האם הם הצליחו לזכות בקופה כולה ולהרוויח בחזרה את כל הוצאות החתונה? משחק החתונה, 21:00, ערוץ 10

הנישואים זה מספיק אתגר. משחק החתונה (צילום: יוסי צבקר)

יום שלישי:

סדרה קומית חדשה בכיכובו של סטיב ואן זאנדט (סילביו דנטה מהסופרנוס), המשחק גנגסטר ניו יורקי המנסה להתחיל מחדש את חייו בעיירה הרחוקה לילהאמר, נורבגיה. פרנק "המתקן" טגליאנו, לשעבר חבר במאפיה הניו יורקית, נכנס לתוכנית להגנת עדים לאחר שהעיד נגד חבריו לשעבר במאפיה. במסגרת התוכנית, הוא מועבר ללילהאמר בנורבגיה, אותה זכר מצפייתו בטלוויזיה באולימפיאדת החורף של שנת 1994, ובה בחר להתחיל את חייו החדשים, כמהגר הנורבגי-אמריקאי בשם ג'יאובני הנריקסון. במהרה הוא מתחבר עם סיגריד, מורה מובטלת, ועם בנה ג'ונאס. יחסיהם מתפתחים במהלך העונה, אך סודותיו הרבים, עסקיו המפוקפקים ושעות העבודה הרבות שלו, גורמים לריחוק ביניהם.

גם בנורבגיה, טגליאנו ממשיך להשתמש בשיטות מעברו כדי לקדם את חייו החדשים. הוא משתמש בסחיטה ואיומים כדי לקבל אישור להפעלת פאב, ומתחיל להשתלט על העולם התחתון של לילהאמר.

"ליליהאמר", 21:00, ערוץ yes Oh HD

הולך להכיר את הדגים בקוטב הצפוני. טריילר הסדרה "ליליהאמר":

וגם:

כיצד הצליח אדם אחד לגרור את העולם המערבי למלחמה בעיראק? ואיך הגיעו השקרים שלו אל המנהיגים הגדולים של העולם החופשי? איפשהו בעולם, מתהלך אדם שהפך לנמלט נצחי בעקבות השקרים שסיפר. השקרים שלו הובילו למלחמה שגבתה את חייהם של קרוב ל-100 אלף אנשים וחוללה כאוס בארצו, עיראק. הוא זכה לכינוי Curveball והפך לגורם המרכזי באחת הבדיות הגדולות ביותר של העולם המודרני. הסיפור המרתק והמצמרר הזה קם לתחייה בסרט הזה, שמשחזר את פעולותיו: כיצד הצליח לגרום לארצו למחות נגד המערב באמצעות שקרים והמצאות? ואיך הגיעו דבריו אל ג'ורג' בוש וטוני בלייר? סיפורו מציע הצצה נדירה אל האופן שבו פועל העולם הפוליטי הבינלאומי והשירות החשאי.

האיש ששיקר וגרם למלחמה, 21:30, ערוץ 8 האיש ששיקר מודה לראשונה בראיון לערוץ Guardian News TV:

יום רביעי: שקר הגז ממשיך וזהותם המינית של ילדים

סדרת תחקירים חדשה ומטלטלת בהובלתו של רפי גינת ממשיכה. "שקר הגז" מביאה שורה של נושאים צרכניים ובטיחותיים שנבדקו על ידי מערכת התוכנית, בהתייעצות וליווי אנשי מקצוע, ומתארת תחקיר שטח מקיף החושף לראשונה כיצד מוני גז בבניינים רבים, בכל רחבי הארץ, מזייפים ומחייבים את הציבור חיובי סרק גבוהים מהצריכה בפועל. בתחקיר ייחשפו מחירים שונים מדייר לדייר המתגוררים באותם בניינים, רחובות וערים - כל זאת בפערים משמעותיים של 25-30%, בניגוד לחוקים ולתקנות במסגרת רפורמת משק הגז, שהוביל בעבר משרד התשתיות.

הסדרה מציגה תמונת מצב בעייתית בתשתיות גז מסוכנות, בחלקים נרחבים בארץ, עוקבת אחר התפשטות ה'חאפרים' המשווקים גז בישראל, וחושפת ליקויים חמורים אשר אינם עומדים בתקנים ובחוקי הבטיחות השונים, שמהווים סכנה ברורה ומוחשית.

כלבוטק - שקר הגז, 21:00, ערוץ 2 (רשת)

למה שלא יכנס לפוליטיקה? רפי גינת (צילום: יח"צ)

וגם:

מהרגע שאנחנו נולדים, כולם יכולים לדעת את הזהות שלנו: או שאנחנו בנים, או שאנחנו בנות. כשאנחנו מתבגרים, בזמן שרובנו מתאימים את עצמנו למין שאיתו נולדנו, יש גם ילדים שעבורם מה שנמצא להם בין הרגליים, לא מסתדר עם מה שנמצא בין האוזניים. הם מתעקשים על כך שנולדו לתוך הגוף הלא נכון ומאובחנים בתסמונת הדיספוריה המינית. רבים מהילדים הטרנסג'נדרים חיים בצללים, מתחבאים משאר העולם שמתייחס אליהם כחריגים של הטבע, דחויים על ידי משפחותיהם. רבים מהם גדלים לשנוא את הגוף שלהם, שוקעים בדיכאונות, מתמכרים לסמים ואפילו מתאבדים. אבל היום, בעידן המודרני, כבר יש סימנים של תקווה: מאות משפחות עם ילדים טרנסג'נדרים, מצאו אלה את אלה ברשת והקימו קהילת תמיכה קטנה משלהם. ההורים בקהילה מאפשרים לילדים לחיות לפי המין שאיתו הם מזדהים, אך האם זה הדבר הנכון לעשות? הסרט הזה עוקב אחרי חייהם של ארבעה ילדים טרנסג'נדרים בניסיון לגלות איך זה להבין שנולדת לתוך הגוף הלא נכון, ואיזו השפעה יש לתחושה הזו לא רק עליך, אלא גם על המשפחה שלך.

ילדים טרנסג'נדרים, 21:35, ערוץ 8

ילד או ילדה? "ילדים טרנסג'נדרים" (צילום: יח"צ HOT)