טבע נאות: גן העדן העירוני של הישרדות

תאילנד של "הישרדות" מזויפת כמו התקף הלב של מייקל לואיס. הודו של "אננדה" מבאסת, אבל לפחות אמיתית. איילה פנייבסקי מבדילה

איילה פנייבסקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איילה פנייבסקי, עכבר העיר

1. כאילו שההישרדות בעיר לא מספיק קשה, כבר שש עונות שערוץ 10 שולח אנשים לשרוד בטבע. כשחושבים על זה, מדובר בשחזור די טיפשי של מצב קדום שהאנושות – ובתוכה אפילו איתי תורג'מן – הצליחה להיחלץ ממנו. האי התאילנדי שבו צולמו חברי כנסת לשעבר, אקס שבויים וכוסיות מן המניין כשהם חופרים בחול ובראש, נראה בפתיחים כמו כל מה שהוא לא היומיום שלנו: פסלים, מקדשים, המון צמחייה, שממה אנושית. המשימות אמורות להיות קשות מנשוא – זה הטייפקאסט שלהן, לשם כך התכנסנו (למרות שלא ברור מה כל כך נורא בלהוציא פסלונים משלולית). כולם מקטרים. העקבים של איריס בר־און שוקעים בחול, מיכל זוארץ התלבשה יפה מדי, אנה ארונוב הרגישה יותר נוח על היאכטה. » הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות» הישרדות VIP: קרב החתולות של ג'מצ'י ונטלי דדון» בוקי נאה: אני הולך להציל את ערוץ 10 עם הבטן השמנה שלי"הסאבטקסט של הישרדות ברור: החיים בעיר, העקבים של איריס בר־און והסטרפלס של נטלי דדון – זה המהות של הנוח. זה מה שנוח. תאילנד, בתפקיד אמא טבע – היא הקשיים. שם האתגר נמצא, שם המאבק, שם ההישרדות. הטבע הוא סכנת נפשות, העיר היא כל מה שבטוח. איפה שיש פן – שם הוא הבית. כשמקשיבים לעדויות הקשות של הפליטים לעתיד, שחוזרות על עצמן לאורך הפרקים כמו בודהה שהתפלפ, קשה שלא להרגיש ברי מזל. איזה מזל שאנחנו פה, ליד האייפון 4s שיחמם אותנו כשקר. תודה לאל על הג'י.פי.אס. איזה נס זה טלוויזיה. כמה נורא זה בוץ.סכנת נפשות. "הישרדות VIP": "הישרדות" עושה מתאילנד פנטזיה אקזוטית, אבל על דרך הניגוד והקיטורים, גם מהחיים בתל אביב. וזה, כמו שיודע כל מי שחי פה רגע, אפילו מיכל זוארץ, רחוק מלהיות מדויק. לאכול קרפדות ולקבל הוראות מגיא זו־ארץ זה אולי לא נעים, אבל וואללה, נסו לשלם שכר דירה בתל אביב. בהנחה שאתם לא משתתפים פוטנציאליים בעונת הסלבס (שבטח גם הם סיבלטו את הבית לתקופת הצילומים), זה יהיה לא פחות מורכב מלהסיע עגלה ללא גלגלים במסלול מכשולים.

2. לשיטה הקפיטליסטית יש תסריט, והוא נשמע ככה: יומיום נוראי בעבודה, שגרה אורבנית סואנת ומזעזעת, ואחת לכך וכך זמן (תלוי כמה טוב היית בלסבול בעבודה) – חופשה פסטורלית, אקזוטית ומופלאה במקום שיש בו יותר עלים מבני אדם. מוארת של HBO נחה על המצע הזה, אומרת שהעיר מחורבנת אבל בלתי נמנעת, והחופים והוויפאסנות מושלמים ונוצצים אבל בלתי אפשריים.מה שיפה באננדה של דנה מודן הוא שלמרות מה שהשם שלה היה עלול לרמוז עליו, היא לא מבטיחה גן עדן ולא מציירת מפלט מהחרא של החיים, לא בהודו ולא בתל אביב. הודו שלה, למרות החתיכוּת הבלתי נסבלת של קייס נאשף, רחוקה מלהיות מקום מקלט קסום בצבעים בהירים. קשה עוד יותר מזה: גם הארץ, או תל אביב, או היומיום או איך שלא נקרא לזה לא משורטטים בוורוד. מספיקות שלוש דקות מסך בפתיחת הסדרה, ועוד שיחת טלפון קצרה עם החבר מהודו, כדי להבין שגם תל אביב היא לא תשובה. הכל מאובק ומסריח, כמו החיים, וכאן או שם – אין ברירה אלא לסבול אותם.» מה חשב המבקר של עכבר העיר על "אננדה"?לא מבטיחה גן עדן. "אננדה": "הישרדות VIP". רביעי ושבת, 21:00. ערוץ 10."אננדה". שבת 21:30. HOT3.

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו