סופשבוע בטלוויזיה: ליאור סושרד ו"משאבת הכסף" מגיעים לערוץ 2

וגם: הסיפור מאחורי "יומני גבע כרמל", הביוגרפיה של האייקון ג'יימס דין, הקופונים שעשו מהפכה באנגליה וקאת'י בייטס חוזרת לעונה נוספת של "החוק של הארייט"

ספיר יעקב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר אונליין

יום חמישי: משה אבגי חוקר את יומני גבע כרמל והסיפור של ג'יימס דין השחקן משה איבגי חוזר אל הגיבורים של "יומני גבע כרמל", גיבורי מהדורות היומנים "בשחור לבן". היומנים תיעדו את ההיסטוריה המצולמת של המדינה ב-20 שנותיה הראשונות, טרום עידן תקשורת ההמונים, מהדורות החדשות, האינטרנט והגוגל. "יומנים"- סדרה ב"צבע" על דמויות "שחור לבן", 21:00, הערוץ הראשוןוגם: אאוטסיידר, רודף סיכונים, כריזמטי ורגיש: דמותו הייחודית של ג'יימס דין עלתה על המסך באמצע שנות ה-50 ובישרה על תחילתו של עידן תרבותי חדש, הנשלט בידי הצעירים. על המסך כמו בחייו האישיים, ביטא דין רצון לפרוץ את גבולותיה המדכאים של החברה ולמרוד בחוקי הדור המייסד. שלושת הסרטים בהם הספיק לככב: "קדמת עדן", "מרד הנעורים" ו"ענק", לכדו בתוכם, בתרומתו הענקית של דין, את פוטנציאל הכוח העצום של הנעורים, ובישרו על בואה המתקרב של מהפכה חברתית ותרבותית. כשהוא מורד בין היתר, באולפני הקולנוע שהתייחסו אליו כאל "סחורה", נהנה דין להשליך את חייו מנגד בנהיגה פרועה על הכביש, ולאחר התגרות מתמשכת במוות הצליח לבסוף להרוג את עצמו, בהתרסקותה של מכונית הפורשה בה נהג.

מותו הטראגי של דין הגביר את פולחן ההערצה שלו בלבם של מיליוני בני נוער, ואולפני הסרטים מיהרו "לרכב" על הפולחן של דין כדרך להרוויח עוד ועוד מסרטיו. יותר מ-70 שנים לאחר מותו, נותרת דמותו כאייקון בלתי-נשכח של אנרגיית נעורים מרדנית המאתגרת את הגבולות המקובעים.

ג'יימס דין: מחוץ לקווים, 22:30, ערוץ הביוגרפיה

צעיר לנצח. אוסף סצינות מפורסמות של השחקן ג'יימס דין:

וגם: בבכל שבוע כ-40 מיליון אנגלים משתמשים באתרי קופונים ובמבצעי מכירות, וחוסכים כ-50 מיליארד פאונד בשנה. לא רק כי האפשרות לחיי מותרות קלים עומדת לרשותם, וגם מעבר: מחופשות ועד בגדים, מביטוח רכב ועד טיפולי שיניים. אך בעוד שעבור חלק מהצרכנים זה סוג של משחק, יש כאלה שנכנסים לאובססיה רצינית בעניין, למשל משפחות שעורכות תחרויות קופונים או כלה הנחושה במשימת יום כלולותיה כך שיעלה פחות ממחיר שמלת חתונה ממוצעת. הסרט מספק מבט מבדר לחייהם של אנשים שלוקחים את החסכנות לקיצוניות חדשה.

המדריך השלם לגוזרי קופונים, 22:00, ערוץ יס דוקו

איי איי איי בקופונים. המדריך השלם לגוזרי קופונים (צילום: יח"צ)

יום שישי: בכורה למשחק משאבת הכסף ועונה שניה לחוק של הארייט ליאור סושרד, האמן העל-חושי, ינחה משחק טלוויזיוני חדשני ומקורי, המביא שני מתמודדים להתחרות מול משאבת כסף עצומה, תוך ניסיון לענות נכונה על שמונה שאלות טריוויה שעשויות לזכות אותם במיליון שקלים – כל מה שהם צריכים זה ידע, דיוק ומהירות, רגע לפני שמשאבת הכסף תשאב את המיליון במזומנים. ככל שהמשחק מתקדם, כך מהירות השאיבה גוברת. הצלחת המתמודדים תלויה זה בזה אך הם אינם יכולים להיעזר אחד בשני, אלא אם הפעילו את אחד משני גלגלי ההצלה העומדים לרשותם. איך שלא תסתכלו על זה, הכסף שנשאר במשאבה הוא סכום הזכייה שלהם במשחק, וקודם לכל, הוא אוזל.

משאבת הכסף, 21:30, ערוץ 2 (רשת)

שמחת בית השואבה. פרומו משאבת הכסף:

וגם:

סדרת הדרמה "החוק של הארייט" חוזרת לעונה שניה. במרכז עומדת הארייט קורן (קאתי בייטס), אישה עקשנית ולא מתנצלת שלא מאמינה בגורל, עד שהוא מתדפק על דלתה. חייה של קורן, שהייתה עורכת-דין שחשה חוסר הגשמה אמיתית, השתנו כשהיא פוטרה בפתאומיות מחברת עורכי-הדין היוקרתית שבה היא עבדה, והיא נאלצה להיפרד ממשכורת גבוהה ולהתחיל מחדש. יחד עם קבוצת שותפים מוזרה היא מקימה קורן משרד עריכת-דין קטן וייחודי במקום הכי לא סביר - החלק האחורי של חנות נעליים, במרכזה של שכונת פשע בסינסינטי. לצד הגנה על לקוחות שעומדים למשפט על פשעים חמורים, הם ייאלצו לאמץ את הבלתי צפוי בחיים.

לצדה של בייטס מככבים בסדרה נייט קורדרי ("סטודיו 60"), בריטני סנואו ("חלום אמריקאי"), כריסטופר מקדונלד, קארן אוליבו ומארק וואלי.

החוק של הארייט (עונה 2), 17:00, ערוץ HOT Zone

בא והתערב הגורל. החוק של הארייט, פרומו העונה ה-2 :

יום שבת: סרט לזכרו של וידאל ששון, מהפכן באופנת השיער

ערוץ יס דוקו ישדר בבכורה את הסרט הדוקומנטרי "וידאל ששון: הסרט", לזכרו של וידאל ששון, אשר הלך לעולמו ביום רביעי 9.5.2012.

איך אדם אחד הצליח לשנות את העולם, כשבידיו רק זוג מספריים? גם 40 שנה לאחר המהפכה האופנתית שיצר מעצב השיער וידאל ששון, השפעתו ניכרת בעולם האופנה ובחיי היומיום של כולנו. "וידאל ששון: הסרט" מביא לראשונה מבט אינטימי על חייו של מעצב התספורות, מתקופת ילדותו בבית יתומים יהודי, דרך תקופת שירותו הצבאי בצה"ל והלחימה במלחמת העצמאות, תחילת עבודתו כספר ועד חדשנותו האולטימטיבית באופן שבו עיצב תספורות (עם גזירת זוויות וצורות גאומטריות יוצאות דופן של השיער) - מהפכה שממשיכה לתת את אותותיה עד היום. הסרט צולם במשך תקופה של שלוש שנים, ומתאר באופן מרתק ומבדר למדיי את אורח חייו של ששון, ראיונות עם הצוות שלו, בני משפחה, עיתונאים והיסטוריונים.

וידאל ששון: הסרט, 22:00, ערוץ יס דוקו

כל ששון וכל וידאל. טריילר הסרט "וידאל ששון: הסרט":