לא רק רקדנית בביקיני: אנה ארונוב מקצוענית עם דעות

תחרותית, מקצוענית ונחושה, תובענית ולא מתפשרת, מצחיקה ויודעת לצחוק על עצמה, מודעת ומחושבת. אלה שמות התואר שהעניקו לארונוב קולגות שלה. מ"רוקדים עם כוכבים" עד "הישרדות VIP", מתברר שיש בה הרבה יותר ממיניות מתפרצת

אור בר שלום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור בר שלום, עכבר העיר

יש רגעים עליהם אנה ארונוב לא מוכנה לסלוח לעצמה. למרבה האירוניה, אחד מהרגעים האלה הוא זה שהפך אותה לכוכבת הגדולה שהיא היום. לפני שש שנים, בגמר התוכנית השנייה של רוקדים עם כוכבים, כשנותרו עוד חמש דקות לשידור החי, בחרה ארונוב לנטוש את השידור ולהימלט לחדר ההלבשה שלה כשהיא מכסה את פניה וממררת בבכי. חיים רביבו, בן זוגה לרחבה ומי שהצליח באמצעותה להפוך מכדורגלן בדימוס לצ'יטת פוקסטרוט, מיהר אחריה ונתקל בדלת נעולה, תחת איסור כניסה כללי על בני משפחה וחברי ההפקה. ברשת לא ידעו אם לבכות מאושר, או פשוט לצרוח באקסטזה. מזה שתי עונות הם בנו את ארונוב ככוכבת, ציוותו לה בני זוג מושכי אש (שנה לפני כן הדריכה את סמי הורי), ונתנו לה דקות מסך ארוכות. העובדה שארונוב מתחזקת גזרה עוצרת נשימה ואישיות של מתאמנת רוסיה, רק סייעה להם להקפיץ את הרייטינג לגבהים חדשים, ולעצב אותה כסמל סקס קריר ובלתי נגיש. השניות הקצרות שבהן נמלטה ארונוב ממררת בבכי נטחנו שוב ושוב ואמצעי התקשורת עסקו בנושא באובססיביות. הפן האנושי שלה נחשף לצופים ועזר לשחרר מעט את התדמית הקשוחה. אנשים התאהבו בה, היא התקשתה לשחרר. רוקדים עם כוכבים - כל הביקורות והכתבות הישרדות VIP - כל הביקורות והכתבות

ללא מתחרים ארונוב היא אישיות טלוויזיונית לא מפוענחת. בחורה עם מוסר עבודה של ספורטאית אולימפית, חזות של כוכבת פורנו אינטיליגנטית ואישיות אניגמטית, זרה, מאוד לא מסתחבקת או זורמת. ארונוב לוקחת הכל קשה מידי וברצינות יתר. היא אוהבת לעבוד. "מה אעשה אם אצטרך לוותר על הבמה?", נשאלה בראיון לפני שנים "אתאבד. לרגע, לחודש ואז אמשיך לחיות". היא נולדה לפני 30 שנה בקירגיסטן, והחלה להסתחרר על הרחבה כבר בגיל שש. 12 שנים לאחר מכן עלתה לארץ ונאבקה עם העברית. בראיון שהתפרסם ב-2010 סיפרה שבארבע השנים הראשונות שלה בארץ לא ידעה מילה בעברית, ונאלצה להתמודד עם קשיי קליטה כואבים. בשנה החמישית איתר אותה צוות ההפקה של "רוקדים עם כוכבים", והתרשם עמוקות מהמסירות העמוקה למקצוע וגם, לא נכחיש, מהלוק הכריזמתי. "אפשר להגיד במרכאות כפולות ומכופלות שאנחנו גילינו אותה", אומר אסף גיל מייסד ומנהל "גיל הפקות", החברה שמפיקה את "רוקדים עם כוכבים". "היא עשתה אודישן והתקבלה על הסף. מבחינת רמת העבודה והחשיפה של 'רוקדים עם כוכבים', מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל". רואים מה שיש. מייקל לואיס, אנה ארונוב ורון שחר (צילום: יוני המנחם, רמי זרנגר)איך היה לעבוד איתה? "מעולה. היא תחרותית, מקצוענית, נחושה. בכל עונה שבה היא השתתפה, זה היה ברור שהיא באה לנצח. היא זכתה רק פעם אחת (ב-2009 עם מייקל לואיס – אב"ש) אבל הגיעה תמיד לגמר. ברמת המקצועיות שלה, והתחרותיות שלה, אין לה מתחרים בקאסט של הרקדנים". ארונוב הפכה לפנים של התוכנית מהר מאד, זה לא השפיע עליה? "בהכירי הרבה מאד אנשים באור הזרקורים ובמגוון של הפקות, אני יכול לקבוע שמה שמשותף לרוב האנשים על המסך הוא חוסר ביטחון. הם מודעים לרמת החשיפה, קשובים למה שאומרים עליהם, למה שיגידו. עובדים תחת מעטה של זהירות. זה לא שלא אכפת לאנה מה חושבים עליה, אבל היא לא נותנת לזה להשפיע עליה. היא עושה את כל הדרך, מפגינה הרבה אומץ, מוכנה לייעץ, גם בחזרות וגם על הבמה. היא פחות דופקת חשבון וזה חלק מההצלחה שלה". למרות תקרית הבכי מסוף העונה השנייה, ב"רוקדים עם כוכבים" לא היו מוכנים לוותר על הטאלנטית החדשה. לעונה השלישית היא לא הסכימה לחזור כמתחרה, ולכן שובצה כמדריכת סגנונות יחד עם בן זוגה דאז, דני יוחטמן. בעונה הרביעית כבר הוצמדה לליאור מילר, כוכב הניינטיז. מילר עשה לרקדנית חיים קשים עד מתסכלים, לא הגיע לחזרות, איחר ובאופן כללי השחיז את תדמית "הלא אכפת לי". מהמריבות והחיכוכים שלהם יצא אחד מסיפורי האהבה ההזויים ביותר בביצה ואפילו הכרזה על נישואים עתידיים. בראיון למגזין בידור באותה תקופה סירבו השניים לקבוע תאריך לחתונתם, או אפילו להודות בזוגיות שלהם בפני הכתב, אך לא הפסיקו להימרח אחד על השני ולהתנשק. תרגיל ביחסי ציבור? אתם אמרתם.

סיפור אהבה הזוי. מילר וארונוב על הרחבה (צילום: יוני המנחם)עם סיום מערכת היחסים בין השניים התדמית של ארונוב כבחורה רצינית, אולי רצינית מדי, רק התחזקה. רון שחר שפיזז לצידה בעונה השישית והגיע איתה למקום השני, מסכים שלארונוב "אין זמן לחרטא". "לעבוד איתה זו חוויה מדהימה", הוא נזכר, "היא לא מתפשרת והיא מאד תובענית, קודם כל מעצמה. אתה לא יכול ללכת נגדה, אין לך סיכוי. מדובר במקצוענית אמיתית, שלא דורשת ממך שום דבר שהיא לא תדרוש מעצמה ומקפידה על עבודת צוות". איך היא בחדרי החזרות? "יש לה חוש הומור מדליק, היא מאד מצחיקה ויודעת לצחוק על עצמה. זה די נדיר לראות אישה שנראית טוב וגם צוחקת ככה. זה לא רק המראה שלה שמניע אותה, אלא מוסר עבודה ודרייב". בזמנו ליאור מילר התלונן שהוא לא יכול לעמוד בקצב שלה."היא לא מגלה אמפתיה במהלך העבודה. בפעם הראשונה שרקדנו ביחד בשידור חי, אני חושב שעברתי התקף חרדה. בתי נולדה, פעם ראשונה שלי בתוכנית ואיך שגמרנו לרקוד, ישבתי מאחורי הקלעים והתחלתי לבכות כמו ילדה קטנה עם קוקיות. היא צעקה עלי 'מה אתה בוכה, לא קרה כלום'. היא לא גנונה ולדעתי יש בה משהו שמאד חסר בדרך העבודה הישראלית". בלי רחמים. ארונוב ושחר ב"רוקדים עם כוכבים":

הומור עצמי המקצועיות שלה, לצד מראה מצודד, סקס אפיל לא מתנצל ומחסור חמור בטאלנטיות איכותיות באמצע העשור הקודם, הביאו את ארונוב לקאסט של "בנות"' בHOT3. שם, בין רבקה מיכאלי, עדן הראל, מרב בטיטו, ענת גורן ודנה ספקטור, התיישבה ארונוב על משבצת הצעירה-יפה-עולה חדשה וניסתה להשתלב. לא תמיד זה הצליח. "לקחתי אותה מיד אחרי שהיא בכתה ב'רוקדים עם כוכבים' וחשבתי לעצמי שהיא מדהימה", אומרת ליאת תימור, העורכת דאז של "בנות". "לא עניין אותה טלוויזיה ולא איך זה מצטלם. היא היתה שם בשביל לנצח והיא מאד התבאסה על ההפסד. היא טיל מונחה מטרה. היא מסמנת את היעד ועובדת קשה להגיע אליו". איך היא השתלבה בצוות? "לפעמים היא הייתה בעמדת נחיתות מבחינת הבנות. היא תמיד היתה הצעירה מכולן ועולה חדשה-ותיקה. כשהן דיברו על ענייני נוסטלגיה היא היתה מסתכלת עלי כדי שאסביר לה על מה הן מדברות וזה שיחק לרעתה. מבין כל הבנות שעבדתי איתן, היא ונועה רוטמן היו היחידות שתמיד הגיעו בזמן ומוכנות. ארונוב לא מסוגלת לאחר, גם כשהיא מנסה בכוח זה לא מצליח לה. היא תמיד הייתה מכינה שיעורי בית ומגיעה מוכנה, מתמסרת. היא חלומה של כל עורכת". הבנתי שיש לה בעיית אמון עם אנשים חדשים."היא לא בוטחת באנשים בכלל, זה נכון. היא חשדנית מאד וצריך להזיע כדי להשיג את אמונה. את לא יודעת עד הסוף איך היא מרגישה. היא קמצנית בלהביע תחושות. אבל אם היא מאמינה בך היא איתך עד הסוף. זה היה תענוג לעבוד איתה". היא בחורה מצחיקה? "יש לה חוש הומור עצמי במידה כזו שמעידה על ביטחון פנימי. היא אוהבת לצחוק על עצמה. היא מודעת. מחושבת, יודעת שיש לה אימג' של פאם פאטל ואין לה שום בעיה להשתמש בזה. אני זוכרת שעשינו ערב בנות עם עינת שרוף ומישהו עלה לרקוד איתה וכנראה התקרב מידי והיא נתנה לו את המבט הכי מייבש שאפשר לקבל. תקעה בו עיניים שיוצאות אש. הוא קיפל את הזנב והלך. בלי מילה, בלי גסות רוח. רק מבט של 100 מעלות מתחת לאפס. המיניות המתפרצת שלה מאד מחושבת. היא יודעת איך להפעיל זאת לטובתה ואיך להעמיד במקום".

תענוג לעבוד איתה. ארונוב עם חברות "בנות" (צילום: אלדד רפאלי, באדיבות HOT)סוס עבודה מוסר העבודה הגבוה של ארונוב, העובדה שהיא מפרנסת את עצמה ואת משפחתה מגיל צעיר והשאפתנות הגבוהה שלה, הובילו אותה לכמה קמפיינים מסחריים ששכרם בצידם. ארונוב היא איננה דוגמנית קלאסית ואת מבנה הגוף האתלטי שלה ידעו לנצל חברות מסחריות ואנשי מקצוע. היא הייתה הפרזנטורית של חברת תכשיטים ושל מעצבת אופנה עלונה, ואת הזכייה ב"רוקדים עם כוכבים" ניצלה כדי לעלות שלב. היא דיגמנה לעירית נוי, לקולקצית הכלות של אביגדור וז'קלין ליכטנשטיין ואף הצטלמה למגזין בגדי הים של בלייזר. בשנתיים האחרונות היא הפנים של איל מקיאג', קמפיין יופי נחשק. במקביל נחשבת ארונוב לסוס עבודה. היא הגשימה חלום ישן ופתחה בית ספר לריקודים סלונים בשם danceroom, לו שלושה סניפים ברחבי הארץ. בראיון לסגנון ב-2009 סיפרה שהיא מלמדת בבקרים ומלווה את הרקדנים הצעירים לתחרויות ברחבי הארץ. "מה שחשוב לי עכשיו זה לא לנצח, אלא לקדם את העסק שלי. אני נורא רוצה שאנשים יידעו שאני מלמדת. שיש לי שלושה בתי ספר ויותר ממאה תלמידים. זה יותר כיף מלהגיד שאתמול הייתי בטלויזיה". כנשאלה לאן היא שואפת להגיע ענתה: "לפתח את בתי הספר שלי ולהגיע לאלף תלמידים. אני עושה כל מה שצריך. לפעמים אני מתעצבנת שאין לי שניה לנשום, אבל זה מה שהזמנתי לעצמי". עם בית ספר פרטי ללימודי ריקוד וחמש עונות של "רוקדים עם כוכבים" מאחוריה, החליטה ארונוב לנסות כיוונים חדשים שיאתגרו את הקריירה שלה. אחרי סבב ליהוקים והבטחה למשכורת נאותה היא לוהקה להישרדות VIP ושם התאהבה באיתי תורג'מן. מאז היא חורכת את המסך בבגד ים מינימלי ומפגיזה תמונות פפארצי בביקיני עם נער השעשועים שלה. "מהרגע של האודישנים ראינו שהיא מקצוענית", מספר גורם בכיר בהפקה, "היא מקצועית, רצינית, מנטליות של מתאמנת רוסיה. מבין כל הקאסט היא היתה הכי חדה ובטוחה בעצמה".איך מתבטאת המקצועיות שלה במקום כמו אי בודד? "תתארי לעצמך שזה סיוט. גשם שחותך את הפנים, אין אוכל, את מאבדת קומון סנס ובעצבים כל הזמן והיא הצליחה, למרות כל הקושי, לעמוד בכל הדרישות של ההפקה. משהו באופי שלה עזר לה להתגבר על הקשיים ולא להתפשר. היא רוצה להצליח והיא רוצה לנצח. זו מקצועיות בעיני ובסדרה עצמה אתם תראו שהיא יוצאת אישה מאד חזקה. זו לא אנה ארונוב שהכרתם". אשה מאוד חזקה. רגע לפני הישרדות:

איך אתה מסביר את העובדה שהבחורה הקשוחה והקרירה הזו הצליחה למצוא בתת התנאים של האי אהבה?