חיידקים מזיקים ועובש התגלו באולפני רשות השידור

כך עולה מבדיקה שנערכה בחדר פיקוד נקדי שבו מוקלטות תכניות רבות וביניהן "פוליטיקה" ומהדורת מבט. הרשות: הליקויים יטופלו בימים הקרובים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חיידקים וכמויות גבוהות של עובש התגלו באולפני רשות השידור שברוממה, ירושלים. דו"ח בדיקה שערכה חברת EcoCheck והגיע לידי "הארץ" חושף כי בחדר פיקוד נקדי, שמוקלטות בו תוכניות רבות של הרשות, התגלו חיידקים מזיקים למערכת העיכול ובודדו כמויות גדולות של עובש.

חדר נקדי, שמוקלטת בו בין היתר התוכנית "פוליטיקה", הפך למרכזי במיוחד בחודשים האחרונים, נוכח שיפוצים שנערכים באולפן A לקראת הפיכתו מתאים לשידור ב-HD. כתוצאה מכך, בחודשים האחרונים משודרות מרבית התוכניות מנקדי, ובכללן מהדורת החדשות היומית "מבט".

עוד עולה מממצאי הבדיקה, כי בעקבות מחסור באוויר צח באולפן וחיסכון במערכת האוורור נמצאו בפיקוד נקדי אחוזי דו תחמוצת הפחמן החורגים מהמומלץ. בזמן שידור באולפן, נכתב בדו"ח, אחוז הלחות היחסי בחדר הוא מתחת הסף התחתון של ההמלצות.

פיקוד נקדי הוא לא החדר הבעייתי היחיד. הדו"ח מפרט כי גם בסרטייה נמצאו חיידקים, אולם לא כאלו שמזיקים למערכת העיכול, אך כן יכולים לגרום לדלקות. "זה ממש מסוכן", אמר גורם ברשות השידור, "הדברים האלו מהווים סכנה גם לעובדים וגם לאורחים".

בדו"ח הבדיקה, שנעשתה לבקשת הנהלת רשות השידור, נכתבו גם המלצות לטיפול במצב, וביניהן: ביצוע חיטוי וטיפול סביבתי להסרת מפגעי עובש וטיהור מחיידקים בסביבה, שיפור מערכת האוורור על ידי התקנת כניסות אוויר צל לאזורים שונים במבנה. עוד הומלץ לשמור על רמת ניקיון גבוהה יותר מהקיימת כיום, למנוע כניסה של אופנועים למסדרון נקדי וכן למנוע חדירת חתולים למבנה.

מרשות השידור נמסר בתגובה כי "בשל דאגתם של מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם ועוזרו הבכיר, זליג רבינוביץ, הוחלט על בדיקת ליקויים ובכללם הליקויים בנקדי". לדבריהם, "הליקויים יטופלו כבר בימים הקרובים לפי המלצת החברה". רבינוביץ ציין כי "לצערו מתקני הרשות, כמו גם הרשות עצמה, הוזנחו בשנים האחרונות, ובשל כך עוד נכונה להנהלה עבודה רבה בתיקון וייצוב הרשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ