נדב בורנשטיין: "כל הומו על המסך הופך לסוג של אייקון"

רואה כל תוכנית חדשה בטלוויזיה, גרם בעקיפין למעצרו של ישי לוי ומבטיח גילוי נאות. עורך התרבות של ערוץ 10 נכנס לתפקיד המנחה במגזין החדש "15 דקות", ולא מפחד להעביר ביקורת גם על הערוץ שמעסיק אותו

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

"אני באמת רואה הכול בטלוויזיה, מהאח הגדול עד הישרדות. אני משתדל לראות את שלושת הפרקים הראשונים של כל סדרה שעולה בטלוויזיה האמריקאית" אומר נדב בורנשטיין על האובססיה הגדולה שלו למדיום בו עובד ואותו מסקר מדי יום ככתב ועורך תרבות בחדשות ערוץ 10. החל מהלילה ידון ויעמיק באותו מדיום 15 דקות בתוכנית יומית חדשה בהוט בידור ישראלי שנקראת (איך לא?): "15 דקות". עורך התרבות של מערכת חדשות ערוץ 10 הספיק לזקוף לזכותו מספר הישגים עיתונאיים לא מבוטלים שחצו את נישת התרבות המקובלת; תחקיר זמרי החתונות שבעקבותיו נעצר הזמר ישי לוי על העלמות מס בגובה מיליון שקלים. חשיפת גביית דמי הכניסה בטקסי זיכרון ממלכתיים שהובילה להצעת חוק שאושרה בוועדה בכנסת לביטול הגבייה. וחשיפת פרשת ההאקרים הסעודיים שהובילה לחקירה על ידי רשויות המדינה. מה השאיפה העיתונאית שלך ככתב תרבות?"למצוא סיפור מעניין. לא משנה באיזה תפקיד עשיתי. בתחום התרבות זה יותר קל כי יש כל כך הרבה תחומים לעסוק בהם. כשנכנסתי לתפקיד היה לי חשוב לעסוק בתרבות בכל מקום. לא רק בדיסק או סרט חדש כזה או אחר. אלא גם לקיים ראיונות עם סופרים או לסקר פתיחות של גלריות. לעסוק בתרבות בהרבה במות: גם ברפי רשף, וגם בחדשות 10. שתיהן הפכו להיות תוכניות שמכילות אייטמים על תרבות. כשנכנסתי לתפקיד נפגשתי עם כל צוות התוכניות, כי במערכת חדשות תמיד יש צמא לסיפורים, ועם הזמן נוצרה מערכת יחסים טובה וכך זה נמשך".רוצה סיפור מעניין. תחקיר זמרי החתונות מתוך "חדשות 10":

אתה מרגיש שאתה בתחרות?
לא מחוייב למעמד
גם
אתה מרגיש לפעמים כמו גיי אייקון?
מזוהה עם אותה קהילה. בורנשטיין (צילום: אלדד רפאלי)
גילוי נאות
ערב טוב עם גיא פינס
חדשות הבידור
מה יבדיל אותך מפינס או מחדשות הבידור? "גיא פינס וחדשות הבידור הן תוכניות שמסקרות את החדשות, אנחנו לא מתיימרים לעסוק בזה. המטרה של התוכנית הוא לעסוק במה שכולנו במילא מתעסקים בו. אני חושב שלמעט 'הינשופים', שמתעסקת בתרבות עם פאנליסטים ומייצרת שיחה, אין היום תוכנית שעוסקת בדבר שהכי מעניין את הצופה הישראלי: הטלוויזיה. ולכן היא חדשנית כי היא אומרת 'בואו לשמוע מה יש לאנשים שעובדים ומשפיעים להגיד על העולם הזה'. אצלנו מקבלים את ההרחבה והעומק של התוכניות האלה. היא גם משודרת בשעה שכבר סיימת לצפות בכוכב נולד, למשל, ואתה מוכן לקבל זווית אחרת על התוכנית, של מאחורי הקלעים".

תוכל להביא אג'נדה תרבותית שונה מתפקידך כעורך או כתב בחדשות 10? "בתור עורך תרבות וכתב אני מחובר למשהו שהוא אך ורק חדשותי. ובגלל שאני עובד בערוץ 10 אני כמעט ולא מסקר תוכניות של ערוץ 2. הפעם הטעם של כולנו ימצא את עצמו על המסך וללא ספק ההתייחסות תוכל להיות הרבה יותר מעמיקה ורחבה".מה לגבי ניגוד האינטרסים שיעלה בביקורת על תוכניות של ערוץ 10? "קודם כל זה נעשה בשיתוף מלא עם ערוץ 10 והצופים שמקבלים אותי על המסך יודעים מי אני ומה אני. זה לא יהיה מוסתר. נעסוק בכל דבר והגדרת התוכנית היא לא לעסוק רק בביקורת, אלא בעוד תחומים ופינות. במקומות שאני כן אצטרך להעביר ביקורת על נושאים שקרובים לליבי כמו חדשות ערוץ 10 או ערוץ 2 למשל, אני אבהיר שאני עובד בערוץ 10".