לא רק נטלי דדון: תנו גם לחנוניות זמן מסך בפריים טיים

ההשתתפות של שירלי החנונית ב"היפה והחנון" מעוררת את התהיה למה רק חנונים כמו ארז טל ומתן חודורוב מקבלים זמן מסך. עם כל החיבה לנטלי דדון, אי אפשר שלא לשאול אם לא הגיע הזמן לתת לחנוניות לפחות אודישן

סיון שור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סיון שור, עכבר העיר

בעונה הראשונה של היפה והחנון הופתענו מחבורת היצורים שנחתה על המסך היישר בלב הפריים טיים. חבורה שכל תחקירנית מתחילה בתוכנית בוקר היתה מזהה בקלות שהיא לא עוברת מסך. אבל מיד אחרי העונה הראשונה, נראה שהתרגלנו: אופנת ההיפסטרים הפכה להיות כמעט נחלת הכלל, אולג ("חובב ספרות רוסית") הפך לקאלט, והנה, אין כמו בוריס גלפנד שיוכיח לנו שגם חנון יכול להיות סופר קול ואפילו לקבל הנחת סלב ממס הכנסה. היפה והחנון - כל הביקורות והכתבותידענות כובשת מסך אבל אם נרד רגע לעומק ההתקבלות של החנונים ולבשורה שהביאה עימה התוכנית, נגלה שבעצם לא מדובר בדבר כל כך חריג על המסך שלנו. עוד לפני שירון לונדון הפך לסבא שכולנו אוהבים לראות זז לצלילי להקות חדשות והזויות מדי ערב, שלטו במסך שלנו גברים שהיו עוברים בקלות את האודישנים של התוכנית, ואפילו מסיימים את העונה מבלי כתבות תחקיר מקיפות שבודקות האם החנוניות שלהם אותנטית (עיין ערך אור שוחט מהעונה הקודמת). » האם אור שוחט באמת חנון?מי הם כל הכתבים והמגישים שמקשטים לנו את המסך בכל מהדורה אם לא חנונים, שמרביתם אפילו לא עברו מייק אובר. מאז ומתמיד, החנון היה דבר לגיטימי. מדור המייסדים של חיים יבין, דרך משה נוסבאום ואהוד יערי, עד נדב איל, ערד ניר ומתן חודורוב של היום. אפילו מחוץ לחדשות, החנונים שולטים, כי מי הם בעצם ארז טל, גיא פינס, גיא לרר ודרור גלוברמן, אם לא חנונים בעלי כישורים והתמחות בתחום פופולארי פחות או יותר? התמחות, שליטה בחומר מסוים, פופולארי ככל שיהיה, מבקשת מידה מסוימת של חנוניות, וכזו מציפה את המסך שלנו בכלל ואת הפריים טיים מאז ומתמיד. חנונים אבל ידענים. איל, ניר, חודורוב וטל (צילומי מסך, יח"צ ואלדד רפאלי)בחורות חנוניות לעומת זאת, לא קיבלו ולא מקבלות כרטיס כניסה למסך בכזו קלות. סליחה תיקון- הן כן, אם הן יפות. אם נביט רגע במהדורות החדשות, בדרמות, בקומדיות, ובתוכניות ריאליטי – אם את לא "עוברת מסך", את לא שם. כדי לשבור את תקרת הזכוכית, נדרשות המגישות והכוכבות באשר הן, דבר ראשון להחליק את השיער. כי גם אם תדעי את ההיסטוריה של המזרח התיכון לפנים ולאחור, תמיד קיים הסיכוי שהתלתלים יכשילו אותך במבחן הבד, כי למי יש כוח לנהל עוד מאבק על החלקה יפנית. גם יפה וגם אופה צפייה בכל ערב שידורים מוכיח שממש לא מספיק להיות אינטליגנטית, מעניינת או חכמה כדי להגיע אל המסך. בערוץ 2 מחכה לנו מדי ערב התגשמות החלום האולטימטיבי של כל גבר על אישה: גם יפה וגם חכמה. יונית לוי מנצחת את הסטיגמה של יפה וטיפשה. בערוץ 10 לא בזבזו זמן וברגע שהבלונדינית האימהית החליטה לעזוב, מצאו את תמר איש שלום, כפילת יונית, כדי שאף צופה לא יצטרך לטרוח לחפש מודל נשי חדש. גם העיתונאיות (הלא רבות) שמלוות מדי ערב את המגישות הענוגות הן, איך לא, בחורות טובות מראה. קשה למצוא מקבילה למשה נוסבאום וספק אם תימצא, שכן להיות כתבת טובה זה לא הכל. ואם אפילו במהדורות החדשות שלנו להיות חנונית, חכמה ושולטת בחומר זה לא מספיק, אז כמובן שמיותר לדבר על העוזרות הבלונדיניות של גיא פינס, ירדן הראל של גיא זוארץ, סיון קליין של מיכאל אלוני, מירי מסיקה שעסוקה בכוכב נולד בעיקר בהחלפת אודמים ועוד ועוד ועוד.נשים אולטימטיביות. לוי ואיש שלום (צילום מסך)

הליהוק של עונת ה-VIP של הישרדות מוכיח גם הוא כי לחנונים כמו משה פרסטר ואיתי שגב יש מקום על המסך, בעוד שמבחן הביקיני, היה המבחן היחיד שהכוכבות היו צריכות לעבור כדי להגיע אל האי. כי למה לבזבז את דמות השמן הפרובוקטיבי (בוקי נאה), המוזר (משה פרסטר), או הליצן (איתי שגב) על אישה, אם מספיק לבדוק איך היא בבגד ים. נטלי דדון, יוליה פלוטקין, מיכל זוארץ, ענת הראל, אנה ארונוב, ענבל גבריאלי, כולן כנראה הצטיינו במבחן הביקיני. הכניסה של שירלי החנונית אל הווילה וכך גם אל חיי הצופים היא ממש לא דבר טריוויאלי. נשים שלכאורה לא עוברות מסך (תשאלו את קרן נויבך מה זה אומר) זו תופעה שגם ב-2012, המסך שלנו עדיין לא יכול לסבול. » תהיי יפה ותקרייני: למה קרן נויבך פוטרה ממבט שני?» קרן נויבך הודחה מהגשת מבט שניעוד בלי שזכינו להכיר את שירלי ועוד לפני שיספיקו להפוך אותה לעוד בלונדינית בשלב המייק אובר, הגיע הזמן להגיד שמדובר באירוע טלוויזיוני פורץ דרך. נכון שהמהפך נעשה בפלטפורמה הלא נכונה (תוכנית שכל מהותה היא קידוש הטיפשות והחפצת האישה), ומהסיבות הלא נכונות (להעלות את הרייטינג לאותה התוכנית), אבל אולי, רק אולי, ההופעה של החנונית החמודה תיפתח למישהו את התיאבון לחנוניות. חלוצת החנוניות על המסך. מתוך "היפה והחנון":