ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: קאמבק למחוברים ו-TLV בעונה השלישית

אחרי הצלחתה חסרת התקדים של העונה הקודמת, הבאזז התקשורתי, נתוני הצפייה הגבוהים ושבחי המבקרים, התוכנית שהמציאה את הדוקו-ריאליטי חוזרת לעונה נוספת:חמישה גברים מצליחים הם גיבורי העונה הקרובה של מחוברים מודל 2012: חנוך דאום (36, עיתונאי וסופר), סקאזי (36, יוצר מוזיקה אלקטרונית), גדעון לוי (58, עיתונאי ב"הארץ"), ג'ייסון דנינו הולט (24, במאי תיאטרון וכתב בתוכנית ערב טוב עם גיא פינס) ואמירם טובים (37, סטנדאפיסט).

בעונה זו המחוברים יעסקו בשאלות הנוגעות לשייכות, אמונה, פוליטיקה, מיניות, יחסי הורים וילדים ועוד. המחוברים סחפו לתוכנית את בנות ובני הזוג שלהם, ותוך תיעוד חושפני, הם מנסים יחד לפתור דילמות הקשורות במונוגמיה, שליטה, גבולות ונאמנות.

מחוברים 2, 22:00, ערוץ HOT3פלאג אנד פליי. פרומו הסדרה "מחוברים 2":

וגם:

אחרי ששברה שיאי צפייה, עם 7.1 מיליון הורדות ב-HOT VOD, חוזרת למסך דרמת הריאליטי המצליחה TLV – עושים את תל אביב. לראשונה, שני בנים ושתי בנות ייקחו חלק בדרמת הריאליטי המדוברת, שחוזרת בעונה שלישית. חידוש נוסף שצפוי העונה הוא הניסיון של אחד מהמשתתפים לפרוץ ככוכב, במקום להשתלב בגוף תקשורת. משתתפים: נדב קרני (23, דוגמן ונגר), לריאן זוהרי שאשון (21, חוזרת בשאלה), ליאור שוחט (20, חיילת משוחררת ובעלת חברת אופנה) ועדן צרפתי (שוער בנבחרת ישראל בכדור-יד ואינסטלאטור). TLV – עושים את תל אביב, 22:45, הערוץ HOT בידור ישראליעיר האפשרויות הבלתי מוגבלות. פרומו TLV3:

יום שני: סדרת פשע פסיכולוגית מבריקה ומיני סדרה על פרד ווסט

מבית היוצר של BBC One מגיעה העונה הראשונה והמדוברת של דרמת המתח הבריטית והמחוספסת, "לות'ר", סדרת הפשע הפסיכולוגית והאפלה אשר זיכתה את השחקן אידריס אלבה (הסמויה) בפרס גלובוס הזהב בקטגורית השחקן הראשי.

אלבה מגלם את דמותו של הבלש ג'ון לות'ר, רב-פקד שעובד ביחידה משטרתית לפשעים חמורים. הוא טיפוס אגרסיבי, רכושני, אלים ומבריק אשר מסירותו הטוטאלית לעבודתו גובלת באובססיביות, שעליה הוא וסביבתו משלמים מחיר אישי כבד.

לות'ר פותר את הפשעים הקשים בעזרתם של חברו הטוב- הבלש איאן ריד (סטיבן מקינטוש, "לוק סטוק ושני קנים מעשנים") המכופף את החוקים שלות'ר נוהג לשבור.יוצר הסדרה טוען שאופייה הקשה של דמותו של לות'ר הושפעה ממוחו החריף של שרלוק הולמס ומכושר ההמצאה הייחודי של קולומבו, אבל התקפי הזעם ואופיו האפל של לות'ר גורמים לשני הבלשים המיתולוגיים האלו להראות כמו זוג ילדים שמשחקים בשוטרים וגנבים.

לות'ר, 21:00, ערוץ yes Oh HDמסירות טוטאלית. פרומו הסדרה "לות'ר":

וגם: מיני סדרה בריטית בשני חלקים, המבוססת על המקרה האמיתי של הרוצח הסדרתי פרד ווסט (זוכה הבפטא על תפקידו, דומניק ווסט, הסמויה). הסדרה מספרת את סיפורה של עקרת הבית מגלושסטר, ג'נט לינץ' (אמילי ווטסון, המועמדת לשני פרסי אוסקר, וזוכת הבפטא על תפקידה בסדרה), שלקחה תפקיד מרכזי בפענוח הפשעים של פרד ורוזמרי ווסט, ומתמקדת בפרק הזמן שבין מאסרו של ווסט, חקירתו ועד להתאבדותו ב-1995, ולהרשעתה של רוזמרי ווסט (מוניקה דולן, זוכת הבפטא על תפקידה).

השם של הדרמה לקוח מתפקידה של לינץ', שהיוותה "מבוגר אחראי" בחקירתו של ווסט: מבוגר אחראי הוא מונח משפטי במערכת המשפט הבריטית, עבור הורה, עובד סוציאלי או מתנדב מקרב האוכלוסייה הרחבה, המתבקשים להיות נוכחים בחקירתם של קטינים או מבוגרים פגיעים, במטרה לעזור להם ולשמור על זכויותיהם. ג'נט לינץ', עקרת הבית, נקראה על ידי המשטרה ללוות את חקירתו של פרד ווסט הלא יציב, ותפקידה היה לוודא שהוא אכן מבין את כל שלבי התהליך.

מבוגר אחראי, 22:00, ערוץ yes Oh HD יש מבין? פרומו הסדרה "מבוגר אחראי":יום שלישי: בנים בהפרעה - הזועמים והטייסים מוקומנטרי אוסטרלי מטורף וקורע מצחוק מבית היוצר ובכיכובו של כריס לילי ("סאמר הייטס היי"), שאף מגלם את כל הדמויות. הסדרה חוקרת נושאים שמעסיקים גברים צעירים במאה ה-21, ההשפעות שלהם, הלחצים איתם הם מתמודדים, חלומותיהם ושאיפותיהם. שלל הדמויות ההזויות כולל ראפר אמריקאי שחור עם לוק צבעוני ביזארי, אם יפנית מניפולטיבית וקרה לילדיה, גולש שאיבד את אשכיו, שומרת חביבה ומזדקנת העובדת במתקן כליאה לנוער עברייני, ונכדיה-זוג תאומים אוסטרלים נרגנים. לצד דמויות משנה נוספות ו"נורמליות" יותר המגולמות על ידי שחקנים רבים אחרים, השגרה בעולם המתואר בסדרה רחוקה מלהיות מאוזנת.

בנים זועמים, 21:00, ערוץ yes Oh HD זן ביוויס ובאטהד. טריילר הסדרה "בנים זועמים":

וגם:

טיסת הקונקורד הם צמד מוזיקלי-קומי זוכה הגראמי, מניו זילנד, המורכב מזוכה האוסקר ברט מקנזי והמועמד לאמי, ג'מיין קלמנט. הקומדיה של הצמד סובבת סביב השניים, כאשר הם מנסים לזכות בתהילה בעיר ניו יורק בעודם עובדים על בניית מאגר מעריצים מקומי, והיא מורכבת מקומבינציה של הבחנות שנונות, דמויות צבעוניות וגיטרה אקוסטית, ושיריהם של הצמד, השזורים בעלילת כל פרק. כמו כן, מתארחים בפרקים קומיקאים דוגמת דימיטרי מרטין, שרה וויג ולוסי לולס. הסדרה זכתה בפרס האמי בקטגוריית הסדרה הקומית הטובה ביותר.טיסת הקונקורד, 21:30, ערוץ yes Oh HDקנו בצ'רטר. פרומו הסדרה "טיסת הקונקורד":

יום רביעי: זאב רווח במקורות ועונה שנייה לאפיזודס השחקן הותיק זאב רווח יוצא למרוקו בחיפוש אחרי שחקן מרוקאי שיסכים לשחק לצידו בסרטו הבא, אולי סרטו האחרון, אותו הוא חולם להפיץ בעולם הערבי. חזרתו של רווח אל ארץ הולדתו, הופכת לחיפוש שלו אחרי משהו שאבד וקפא בזמן, ומעניקה לנו הזדמנות לראות את מרוקו באור אחר: דרך עולם התיאטרון והקולנוע. האם הקרבה התרבותית וה"חזרה הביתה", למרוקו היא רומן חד צדדי? האם רווח יצליח למצוא שחקן מרוקאי לסרטו הבא? בדרך מתגלות פנים אחרות של זאב רווח, ושיר האהבה הופך לשיר פרידה וגעגוע. משתתפים: זאב רווח, מלי רווח, משה אדרי, טייב סדיקי, מוחמד סולי, חמיד הראף.

בן הארץ (וִוילְד אל-בְּלַאד), 22:00, ערוץ yes דוקו

מרוקו באור אחר. זאב רווח (צילום: יח"צ)וגם: תומאס מלתוס חזה כבר לפני 200 שנה את משבר הרעב העולמי הנוכחי. עכשיו, עם מיליארד אנשים שהולכים לישון רעבים מדי לילה, התיאוריות הקודרות שלו הן משהו שאנחנו כבר לא יכולים לחמוק ממנו. כשמיליארד אנשים ברחבי העולם הולכים לישון רעבים מדי לילה, "הארוחה האחרונה של מלתוס" מטיל אור על אחד הנושאים הבוערים והחשובים בתקופתנו, משבר המזון הגלובאלי, ומקים לתחייה את תומאס מלתוס ודיוויד ריקרדו, שני פוליטיקאים וכלכלנים שחזו את המצב הנוכחי בעידן שבו כולם זלזלו בתיאוריות שלהם. באמצעות ראיונות עם כמה מהמומחים המובילים בעולם לנושא, ביניהם גם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, זוכה פרס הנובל ד"ר רג'נדרה פאצ'ורי ואחרים. הסרט מתמקד באפקט המצמרר שיש למשבר האקונומי החמור ביותר מזה 80 שנה ומציע גם כמה פתרונות. הארוחה האחרונה של מלתוס, 22:00, ערוץ 8 משברים מעוררי תאבון. טריילר "הארוחה האחרונה של מלתוס":ועוד: הקומדיה השנונה מבית היוצר של דיוויד קריין (חברים) ובכיכובו של זוכה גלובוס הזהב עבור התפקיד, מאט לה בלנק, חוזרת בעונה שנייה. שון ובוורלי הם זוג תסריטאים, שנוסע להוליווד כדי להפיק את הגרסה האמריקאית לתוכנית הטלוויזיה הבריטית שלהם. מהר מאוד הם מגלים שבהוליווד הדעה של היוצרים לא ממש נחשבת, והגילוי מגיע לשיאו כאשר הרשת מכריחה אותם ללהק את ג'ואי מחברים. בסוף העונה הקודמת הנישואים של צמד היוצרים עלו על שרטון בעקבות הלילה בו בוורלי ומאט בילו יחדיו. האם השניים יצליחו להתגבר על המשבר? והאם יצליחו להשתלט על כוכב הסדרה שהאגו שלו התנפח אף יותר מאז שבדיוק כמו בחיים האמיתיים, זכה בגלובוס הזהב עבור התפקיד?אפיזודס 2, 21:15, ערוץ yes Oh HD כוכבים יש רק בהוליווד. הצצה לעונה השניה של "אפיזודס":