ארץ השמש המופרעת: כל תוכניות הריאליטי ההזויות ביותר ביפן

סלבס יפנים כלואים בצינוק, תחרות אכילת מרשמלו ושעשועון איות שמי שטועה מקבל בעיטה לאיזור הרגיש - הם רק חלק מהפורמטים שאפשר למצוא על המסך הקטן. המדריך המלא לתוכניות הריאליטי ביפן

מיכל גרוסברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכל גרוסברג, עכבר העיר

בשבועות הקרובים יחליטו ברשות השנייה אם לאשר את ביצת הזהב של הזכיינית קשת, האח הגדול, ויפרסמו את המסקנות על פרשת הכדורים הפסיכיאטריים שלכאורה חולקו למתמודדי התוכנית. עד שהחלטות בדבר "האח הגדול" תתקבלנה, החלטנו לשאת את עינינו אל ארץ השמש העולה, יפן, ואל מיטב הפורמטים החדשניים, או בעיקר ההזויים, שממציאים שם.

היפנים הם עם ביזארי למדי, כל תייר שביקר שם יוכל להעיד כי האופן שבו הקידמה שלהם באה לידי ביטוי היא שונה לחלוטין מכל מה שמוכר לעולם המערבי: קולינרית, ארכיטקטונית, ייצור טכנולוגיה ובטח בכל מה שנוגע לתוכניות בידור, שעשועונים וריאליטי. הפורמטים של תוכניות המציאות שלהם כל-כך מוזרים, עד שהם מאומצים בחום על ידי האמריקאים ולעיתים אף עוברים גיור (בדרך כלל באופן לא מוצלח במיוחד), בהיעדר מוחות יצירתיים מספיק כדי לחשוב על הפורמט בו נינט טייב הבאה תיכנס לבריכת ג'לי יחד עם אלירז שדהאחרי מסלול מכשולים בעונת ה-VIP. אם בקשת הולכים בינתיים לאיבוד כשהם מתכוננים לגרוע מכל, הנה הסקירה של כל התוכניות שישלחו את המשתתפים היישר אל הספה וארון התרופות של אילן רבינוביץ'.

DERO – התעללות ל-VIP מייקל לואיס כמעט חטף התקף לב על האי של הישרדות, ואילניתפרשה מרוקדים עם כוכבים בגלל פציעה, אבל בארץ עדיין לא עשו את מיטב המאמצים כדי להכאיב לסלבס. לפני מספר חודשים רץ ברשת באופן ויראלי סרטון הלקוח מתכנית ריאליטי יפנית, בה רואים יפנית צעירה ומצודדת אוחזת בפומפה בידה נופלת אל הלא נודע לאחר שהאדמה נפערת תחת רגליה. הגולשים הזדעזעו ולא יכלו שלא לתהות עד כמה נמוך יגיע הבידור היפני, אבל בדיקה קצרה של מה עומד מאחורי הסרטון מגלה שהבידור היפני יכול להיות הרבה יותר נמוך משחשבנו: משתתפי התוכנית DERO (ממנה לקוח הסרטון) הם סלבס יפנים, שמתחרים בחדרי צינוק שונים על הכבוד לשרוד אחרונים, באמצעות שאלונים ופאזלים שפאנל השיפוט משגר אליהם (בכלל, פאנל פרשנים ושופטים הוא חלק מנדטורי בכל תוכניות הריאליטי והשעשועונים היפניים). שורדים בחדרי עינויים. מתוך Dero:

עוד טעימה מהמשימות המאתגרות של הסלבס ב-Dero: מועדון קרב האוכל היפנים חולים על תוכניות אוכל. עוד לפני שגיבשו גרסאות הזויות ל"מאסטר שף", בהן המשתתפים נאלצו לבשל בכל שבוע עם מרכיב דוחה אחר, תחרויות האוכל היו קבועות המסך היפני. נעצור לאתנחתא קלה בתוכנית שהשלכותיה היו גרועות בהרבה מפליטי ריאליטי ששקעו בדיכאון לאחר צריכת כדורים. ב"מועדון קרב האוכל" לא צריך לעשות הרבה חוץ מלאכול, והרבה. רגע לפני שאתם מתקנאים בתוכניות ריאליטי מסוג אכול כפי יכולתך, נציין ש"מועדון קרב האוכל" לא שרדה לאורך זמן והורדה מן המסכים לאחר שאחד המתמודדים נהרג בעקבות תחרות אכילת לחמים. תוצאות קטלניות. מתוך מועדון קרב האוכל:אגב, ההשראה לתוכנית הגיעה בעקבות תוכנית מציאות אחרת שעלתה ביפן במהלך שנות ה-80 בשם Endurance, בה חבורת גברים השתתפו במשימות אכזריות ומטומטמות במיוחד. בסצנה הספק מזעזעת, ספק משעשעת הבאה, תוכלו להתפעל מחבורת המתמודדים, שיונקת צ'ילי חריף מבקבוק לתינוקות בזמן שמניחים מתחת לאפם וואסאבי חריף.נוסטלגיה יפנית. משימה בלתי נשכחת מתוך Endurance: המשימה הזו היא לא לילדים "המשימה הזו היא לא לילדים!" היא תוכנית שעשועונים שרצה כבר 14 שנים בטלוויזיה היפנית, כשרוב המשחקים בה מכונים "באצו", או בעברית: משחקי עונשים. אחת הסצנות, שרצה באופן ויראלי ברשת, קשורה כמו רבות מן המשימות לאיזור החלציים, כשהפסד בשאלון יגרור חבטה כואבת אל האשכים. כולנו תקווה שהבחורים הללו עדיין יכולים להפיץ את זרעם בעולם בהצלחה.מחכים לתחקיר שיחשוף כמה מקבלים על השתתפות. משחק באצו:

משחק נוסף מהתוכנית הזו נותן הגדרה מוצקה מאד, באופן לא פורנוגרפי, למושג Ass-To-Mouth:כל מילה מיותרת. מתוך "המשימה הזו היא לא לילדים!":סצנה נוספת, סדיסטית במיוחד מחדר השינה, כזו שתגרום לכם להירדם טוב הלילה, מוכיחה שהמשתתפים בעיקר נהנים לעבור התעללות.סיוטים מחדר השינה. עוד משחק באצו מהתוכנית:אם צחקתם עד עכשיו, אולי הגיע הזמן שתפסיקו לצחוק. משחק באצו נוסף מ"המשימה הזו היא לא לילדים!” אוסר על המתמודדים לצחוק בזמן שאלו עושים חיקויים שונים. צוחק מי שצוחק אחרון. עוד משחק מבית היוצר של התוכנית:שעשועון אוכל עם טוויסט מי אוהב מרשמלו? כנראה שהבחורים האלו. אחרת אין שום הסבר מדוע הם מסכימים לקחת חלק בתחרות ההזויה שכל מטרתה היא נשנוש מרשמלו בתנאים בלתי אפשריים. שימו לב להבעות הפנים ששוות את הצפייה בסרטון במלואו.פרצופים שלא תראו בשום מקום אחר. תחרות אכילת מרשמלו:

מכבי האש השמנוניים בסצנה הבאה, שאפילו לא ברור בה מה מטרת השעשועון מלבד לשעשע את כורסת תפוח האדמה היפני, נדרשים המתמודדים להציל את סבא וסבתא מביתם העולה באש. בתחתית גרם המדרגות המשומן ממתינות שתי בריכות, ועל הכבאים האמיצים להצליח להחליק את דרכם בין הבריכות ולהגיע בביטחה לאדמה כדי לנצח.היאבקות בג'לי. משימות למכבי האש:

כתבות מומלצות

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל