סופשבוע בטלוויזיה: עניין של זמן חוזרת למסך

עניין של זמן המיתולוגית בקאמבק, סדרת הקאלט על העיירה רוזווד חוזרת, סרט דוקומנטרי על ילדה בת 10 שרוצה להפוך לבן ומיני סדרה על עלייתו ונפילתו של הסוציאליזם

ספיר יעקב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר אונליין

יום חמישי: טרנסג'נדר מגיל 11 ושובן של השקרניות הקטנות

הכירו את ג'אז, תאומה בת 11. היא כבר אלופה בלסדר את שיערה הארוך, שרופה על בתולות-ים, ומתה על שיעורי משחק. נדמה שהיא ילדה אמריקאית טיפוסית, אבל ההגדרה טיפוסית אולי לא קולעת בדיוק. ג'אז נולדה – כפי שהיא מתארת זאת – עם "מוח של בת בגוף של בן". כלומר, היא טרנסג'נדר. באמצעות חומרי ארכיון משפחתיים וראיונות עם ג'אז ועם בני משפחתה, אנחנו מקבלים תמונה מרתקת של משפחה שמתמודדת עם שאלה קריטית בנוגע לעתידה של המתבגרת שופעת החיים, שאלה שמערבת החלטות אקוטיות על עתידה של ג'אז ונוגעות לפוריות, לאפליה ולזהות. ג'אז: ילדה משנה את מינה, 22:00, ערוץ yes דוקו

ילדה לא טיפוסית. ג'אז (צילום: יח"צ)וגם:

סדרת הלהיט "שקרניות קטנות", שקיבעה לעצמה מעמד קאלט עבור מיליוני צופים, שבה לעונה שלישית.

בפינאלה המטלטל של העונה הקודמת, הבנות סוף-סוף גילו שמונה (ג'אנל פאריש, בראץ: הסרט), חברתה של האנה, היא "A", המייסרת את חייהן, ונחשפו לדבר מותה של מיה (ביאנקה לוסון, "ריקוד צמוד"). בפתיחת העונה החדשה, כשהחשוד ברצח מאחורי סורג ובריח, העיירה רוזווד מחלימה אט-אט מפצעים ישנים וחדשים אבל ארבע הבנות עוד לא התגברו על אירועי העונות הקודמות. מושפעות מכעס ולחץ פוסט טראומתי, הבנות מתקשות לחזור לשגרה. חמישה חודשים אחרי חשיפתה של "A", ובדיוק כשהן מאמינות שהכל מאחוריהן, הן ממשיכות לקבל הודעות טקסט, ומסתבר שזוהי רק ההתחלה. כעת, כשהן בשנתן האחרונה בתיכון, ורגע לפני יום השנה השני להיעלמותה של אליסון (סשה פיטרס), הבנות שוב מוצאות את עצמן במרכז מהומה, כשאירוע מזעזע מתרחש בעיירה.

העלילה מלאת המסתורין והאינטריגות, המבוססת על סדרת רבי-מכר העונה לאותו השם, עוקבת אחרי ארבע תלמידות תיכון- אריאה (לוסי הייל, צעקה 4, "ילדות שמנת"), ספנסר (טוריאן בליסאריו), האנה (אשלי בנסון, "איסטוויק") ואמילי (שי מיטשל), שמאמינות שהסודות שלהן שמורים לנצח אחרי היעלמותה ומותה הדרמטיים של מנהיגתן, אליסון. הן מתאחדות כשכל אחת מהן מתחילה לקבל הודעות מזעזעות מ"A", דמות שעוקבת אחר כל צעד שלהן, ומאיימת לחשוף סודות, שקרים ובגידות , שיכולים להרוס את שמן בקהילה הפרברית והציורית רוזווד, שבה הבנות גרות.

שקרניות קטנות, 20:30, ערוץ HOT3הפכו לקאלט. טריילר העונה השלישית של "שקרניות קטנות":

יום שישי: יד לסוציאליזם ועל קנקנו וזקנקנו של צ'ה

הסיפור המרתק על רעיון בודד שניסה לשנות את העולם, ולמשך פרק זמן מסוים, הצליח. החל מאידיאליסטים בעלי חזון ותיאורטיקנים, ועד לשליטים רודנים , "גן עדן עלי אדמות" הוא ניסיון לתעד את התנועה שהיוותה יריב שקול לדתות הגדולות בעולם, אך כשלה במימוש ההבטחה. במיני-סדרה, ייחשפו סיפורם של אנשי המפתח שהגשימו ויישמו את רעיון הסוציאליזם ויוצג כיצד הרעיון נולד, התפתח, שינה את העולם ולבסוף ירד מגדולתו.

חלק מיוחד מוקדש לסיפור הגשמת הסוציאליזם ברוח התנועה הציונית בארץ ישראל: זאת דרך סיפורו של קיבוץ גינוסר בעמק הירדן, שנוסד בשנת 1937. בשנות השלושים של המאה ה-20 היווה הקיבוץ (שחוגג השנה 100 שנים להיווסדו) דוגמה לחיים בקולקטיב. בשנים מאוחרות יותר, מתואר כיצד בני הדור השני של מקימי הקיבוצים נוטשים אט אט את רעיון הקולקטיביזם וחלקם נוטש את הקיבוץ בכללותו. התושבים שנותרו בקיבוצים מתארים בסדרה כיצד כוחות השוק המודרניים שינו את אורח החיים של הקיבוץ.גן עדן עלי אדמות: עלייתו ונפילתו של הסוציאליזם, 22:50, ערוץ ההיסטוריהנופל וקם. טריילר "עלייתו ונפילתו של הסוציאליזם":וגם:

ארנסטו 'צ'ה' גווארה דה לה סרנה, המוכר יותר כ"'צ'ה גווארה", נחשב לאחד המנהיגים הפוליטיים הבולטים בהיסטוריה. דמותו האגדית מהווה השראה עבור מיליוני אנשים בחמישים השנים האחרונות. בסרט "בעקבות יומני האופנוע של צ'ה", במאי הסרטים הקנדי לורנס אֶלמן יוצא לחפש את האדם שמאחורי המיתוס, ומשחזר את המסע שעשה צ'ה רכוב על גבי אופנוע "נורטון" ברחבי דרום אמריקה. מסע שבעקבותיו אף נולד השם "צ'ה". גווארה תיעד את קורות מסעו בעת הפסקה מלימודי הרפואה, בספר "יומני האופנוע" שהפך לאחד מספרי הפולחן הגדולים של המאה ה-20. במהלך הסרט, פוגש אלמן את בני משפחתו של צ'ה וכמה מחבריו הוותיקים, השופכים אור על דמותו האמיתית של המהפכן והאייקון שהפך למותג.

בעקבות יומני האופנוע של צ'ה, 16:50, ערוץ ההיסטוריה דמותו האמיתית של המהפכן והאייקון. צ'ה גווארה (צילום: יח"צ, ערוץ ההיסטוריה)

יום שבת: קאמבק עניין של זמן, ג'סטין ומילה רומנטיים ומותחן בכיכוב דה נירו

עניין של זמן המיתולוגית חוזרת. 20 שנה אחרי שסיימו את התיכון, התככים הרבה יותר גדולים, הבגידות הרבה יותר כואבות והעלילה רק הולכת ומסתבכת. הילדים שהכרנו מוצאים עצמם היום בתפקיד המבלבל של המבוגר האחראי, ומצידו השני של פער הדורות מחכים לכולם משברים גדולים. הסודות קורעים אותם, הילדים מורדים בהם, הגיל מאיים עליהם, ימי התום הפכו לנחלת העבר. פעם הבטיחו להם שיש עוד זמן להשתנות. השאלה אם זה אפשרי גם בגיל 40, ובאיזה מחיר?לצד השחקנים המוכרים: שי קפון, מוש בן-בסט, אסתי ירושלמי, דנה ברגר, שרון חזיז, ירון מוטולה, תומר שרון, עמיקם לוי וניר פרידמן – מופיעים גם יואב צפיר, גיל פרנק, יוליה פלוטקין, מארינה מקסימיליאן בלומין, יבגניה דודינה, בועז קונפורטי והתגליות הצעירות: בת חן סבג, רום ברנע, דניאל מרקוביץ ועוד. עניין של זמן, ערוץ 2 (רשת)אחרי 20 שנה את עוד משודרת. "עניין של זמן" - פתיח העונה הראשונה:וגם:קומדיה רומנטית סקסית בכיכובם של ג'סטין טימברלייק ומילה קוניס הלוהטים.לאחר שבני זוגם זורקים אותם, והקומדיות הרומנטיות נוסח הוליווד מאכזבות אותם, מחליטים הידידים הטובים דילן (טימברלייק) וג'יימי (קוניס) להוסיף לידידות שלהם קצת סקס מינוס המחויבות הרגשית. אולם במהרה מגלים השניים שכאשר מוסיפים פלוס למשוואה, העניינים מתחממים, הלב מתעקש להתערב ושום דבר לא נשאר כשהיה.עוד מככבים: פטרישיה קלארקסון (מה שעובד), ג'ינה אלפמן ("לשמור אמונים"), ריצ'ארד ג'נקינס, וודי הארלסון ואמה תומפסון.ידידים פלוס, 22:00, ערוץ yes2 HDמינוס מחויבות. טריילר הסרט "ידידים פלוס":

וגם:

מותחן פעולה סוחף בעיבוד קולנועי לספר בשם "אנשי הנוצה" (1991), המבוסס על סיפור אמיתי: דני, מחסל מקצועי (ג'ייסון סטאת'ם) שפרש לגמלאות לאחר פעולה כושלת במקסיקו עובר לחיות באוסטרליה הרחוקה. לא חולפת שנה והוא מגלה כי שותפו הוותיק ומי שהיה המנטור שלו (רוברט דה נירו), נחטף על ידי איל נפט. הוא ישוחרר רק אם דני יצליח להרוג את האנשים שרצחו את בניו האהובים של איל הנפט. בלית ברירה הוא נאלץ לחזור למקצוע ממנו ברח. האם יצליח לשחרר את חברו הטוב ולהביס את המתנקשים בהם יתקל בדרך?יחידה עילית, 22:00, ערוץ yes4 HDטרו סטורי. טריילר הסרט "יחידה עילית":