השבוע בטלוויזיה: אמנון לוי חוזר ל"פנים אמיתיות"

תכנית התחקירים של אמנון לוי חוזרת לעונה חדשה עם פרק ראשון ומסקרן על הכור הדימונה, וסדרה חדשה של רני בלייר מביאה לטלוויזיה את המאבק לצדק חברתי

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: עונה חדשה לאמנון לוי, ישו חזר העירה ונשיקה לפוטין

העונה השלישית של פנים אמיתיות תיפתח בתחקיר מקיף על העוצמה הגרעינית של ישראל ועל הכור בדימונה. עשרות אנשים הקשורים להקמת הכור, חלקם מייסדי הכור שהיו שם מהיום הראשון, ואחראים על הקמתו, יתראיינו בתכנית ויספרו איך מדינה ישראל בנתה מתחת לאף של כל העולם כור גרעיני, שלפי מקורות זרים יש לו היום בין 150 ל400 פצצות אטום, מימן ונוטרון.

הסיפור על הכור הגרעיני הוא סרט מתח על עורמה, יוזמה ותחבולות של חלשים שהגיעו לפצצה, אבל גם מעלה שאלת קשות שקשורות למצב כיום: מה יקרה אם יפלו טילים על דימונה, האם מדיניות העמימות נכונה גם היום, או האם הצנזורה לא חונקת דיון ציבורי על נחיצות הכור.

פנים אמיתיות עם אמנון לוי (עונה 3), 21:00, ערוץ 10עונה חדשה. פנים אמיתיות - רוני הררי:

וגם
אי שם ברחבי דרום סיביר, קבוצה של כ-400 איש סבורה שישו חזר אל פני כדור הארץ. האיש שאותו הם מכנים "בנו של אלוהים" הוא שוטר לשעבר בשם סרגיי טורופ, אבל חסידיו קוראים לו "המאסטר", או "ויסאריון". באוגוסט 2009 היוצר ג'ורג' קארי והמפיקה טרסה צ'רפס נסעו לסיביר כדי לראות בעיניהם את החג שמציין את הופעתו הפומבית הראשונה של ישו החדש. לאחר שראו את ההיסטריה סביב ויסאריון הם החליטו לחקור את הרקע שלו. המסע הזה לוקח אותם לעיירה בשם מינוסינסק, שם הם מגלים היכן חי וכיצד היה עשרים שנה קודם לכן. אחרי תלאות, מסעות ותוצאות מפתיעות למדי, הם זוכים גם לפגוש את בנו של אלוהים פנים מול פנים.סוף שבוע עם בן האלוהים, 22:00, ערוץ 8 שלושה אבות, שני בני האלוהים. ויסאריון (צילום: יח"צ)ועוד:

"נאשי" היא תנועת נוער פוליטית הנהנית מפופולאריות גואה ומקשר ישיר לקרמלין. מטרתה הרשמית היא לתמוך במערכת הפוליטית הנוכחית ע"י יצירת אליטה עתידית, שתורכב מבני-הנוער הכי מבריקים והכי נאמנים. אבל האג'נדה של הארגון היא גם למנוע מהאופוזיציה להפיץ את משנתם בקרב הרוסים.

מרשה, קומיסרית ודוברת אמביציוזית של נאשי, היא נערה ממעמד הביניים שמתגוררת עם משפחתה בדירה קטנה בפרובינציה. מרשה, שהצטרפה לנאשי בגיל 15, מתפתה לאנרגיה הסוחפת של התנועה ולאפשרויות הגלומות בה. תוך זמן קצר היא כובשת את פסגת התנועה והופכת לבת-חסות של השר הרוסי לענייני נוער. היא מופיעה גם עם המנהיג הפוליטי הנערץ עליה, ולדימיר פוטין ובאחת ההזדמנויות אף מנשקת אותו.

מרשה שייכת אמנם לשכבה המלומדת, המנומסת והרהוטה של נאשי, אך לפי האופוזיציה, התנועה היא ימנית קיצונית שאחראית לאיומים ולתקיפות פיזיות אלימות של כל מי שאינו מסכים עם דרכו של פוטין. כאשר היא מתמודדת לבחירות בנאשי ומפסידה למועמד שהסלוגן שלו הוא "נלחמים באויבים של רוסיה", היא מתחילה לראשונה לפקפק בתפקידה ובכוונותיה של התנועה. הסרט זכה בפרס הצילום בפסטיבל סאנדנס 2012.הנשיקה של פוטין, 22:00, ערוץ yes דוקו הנוער של היום. טריילר "הנשיקה של פוטין":

יום שני: הצד האפל של בולגריה ושחזור מרתק של חפצים מהעבר

שנה וחצי לאחר שצילמה את הסרט "הילדים הנטושים של בולגריה", הבמאית קייט בלווט חוזרת לבולגריה, כדי לבדוק מה עלה בגורלם של כוכבי הסרט שלה. הסרט המקורי עקב אחר ההתרחשויות בכפר בולגרי קטן בשם מוגילינו, המקום אליו נשלחו 75 ילדים מוגבלים ובלתי רצויים. רבים מהם אינם מסוגלים ללכת, לאו דווקא משום שיש להם בעיה פיזית, אלא מכיוון שאיש מעולם לא לימד אותם. סרטה החדש של בלווט מציג את השינוי שחל בחייהם של הילדים מאז נחשף סיפורם. זוהי עדות מדהימה לכוחה של הטלוויזיה ליצור שינוי ועד כמה מעט עזרה יכולה לסייע לילדים שקודם לכן היו חסרי תקווה.הילדים הנטושים של בולגריה, 22:00, ערוץ 8 אופטימיים. טריילר "הילדים הנטושים של בולגריה":וגם:

עונה שלישית לסדרה שמוכיחה שאפשר לשחזר כל פיסת חלודה ולהחזיר לה את ערכה ההיסטורי. ריק דייל מנהל בלאס וגאס את החנות "Rick Restorations", עסק משפחתי שמאתר, משפץ ומשדרג מגוון של חפצים ומכשירים מרתקים. לב התכנית הוא תהליך השיפוץ עצמו - ה"לפני" ו"אחרי". תוך כדי תהליך השחזור, ריק וצוות העובדים הדינמי והלא-ממש שגרתי שעובד בעסק, משתפים את הצופים בהיסטוריה המרתקת של החפצים שעוברים "מייקאובר" אצלו בתכנית. בחנות של ריק דייל, הישן והחלוד הופך לחדש, נוצץ ובעל ערך שלא יסולא בפז.

במהלך פרקי הסדרה ייחשפו רזי תהליך השחזור העדין והמסובך של חפצים, כאשר כל פרויקט שחזור מציב בפני ריק והצוות אתגר מיוחד, תוך עמידה בלוח זמנים קפדני. החפצים שעוברים את תהליך השחזור יוצרים יחדיו תמונת פסיפס מרתקת של ההיסטוריה האמריקנית, ומוכיחים כי ניתן ללמוד על אומה והאנשים שחיו בה, דרך החפצים בהם הם השתמשו.

כמו חדש (עונה 3), 22:10, ערוץ ההיסטוריה

תמונת פסיפס מרתקת להיסטוריה האמריקנית. ריק דייל (צילום: יח"צ)יום שלישי: דיפלומט סאטירי ודרמה ישראלית חדשה על צדק חברתי דיפלומט מוזר, אניגמטי ודקדנטי, שנראה כמו שילוב בין חוקר ארצות לבין קרל לגרפלד, מגיע למרכז אפריקה. הוא טוען שהוא איש עסקים עשיר שרוצה לעשות טוב, ו"רוכש" משרת שגריר. רשמית, הוא נמצא שם כדי להקים מפעל לייצור גפרורים וזאת כדי להעסיק מקומיים וללמדם כיצד לייצר את הפריט הפשוט הזה שעושה אש. באופן לא רשמי, הוא נמצא שם כדי לקבל גישה למאגרים נרחבים של יהלומים. אז מי עומד מאחורי העלילה המופרכת הזו? ה"שגריר" הוא בעצם מאדס בריגר, עיתונאי דני וסטיריקן, שמתחזה לדיפלומט ולאיש עסקים כדי להבין ולהראות כיצד סוחרים במדינה בעמדות כוח והשפעה. השגריר, 22:00, ערוץ yes דוקו התחזות שערורייתית. טריילר "השגריר":וגם:

סדרה חדשה מבית היוצר של רני בלייר: במפעל שמנים פרטי בפאתי ירושלים, עובדים עשרות פועלים בתנאים ירודים ומול יחס משפיל. מתחת לפני השטח הגחלים לוחשות ומתארגנת מחאה. בחסות ההסתדרות, דורשים העובדים הקמת וועד שייצג אותם נאמנה. ההתארגנות מאיימת על הנהלת המפעל ויחסה האגרסיבי והמבזה כלפי הפעלים עולה מדרגה. דרישותיהם הלגיטימיות נדחות על הסף וכבודם נרמס. חוסר האונים של העובדים אל מול אטימות ההנהלה, גורמים להתפרצותה של שביתה אלימה במפעל, ממנה אין דרך חזרה. בסדרה מככבים: שלום מיכאלשווילי, עמוס תמם, רותם זיסמן, נטע גרטי, זהר ליבה ומלאני פרס. שביתה, 22:00, ערוץ yes Drama HDעל צדק חברתי. פרומו "שביתה":

יום רביעי: סלבים יורדים בגדול והקיום האינטימי של בת הרב סדרת ריאליטי מצליחה המעמתת זו נגד זו שתי קבוצות ידוענים הסובלים ממשקל עודף. מדי פרק יתנסו הצוותים בסדרת אתגרים פיזים ויישקלו כדי לקבוע אם הגיעו למשקל היעוד. במסגרת האימונים יסתייעו הידוענים בפאנל מומחים הכולל תזונאי, פסיכולוגית ומאמן כושר. משתתפים: בובי בראון, הילד הרע של עולם ה-R&B ובעלה לשעבר של וויטני יוסטון המנוחה; קווין פדרליין, רקדן היפ הופ והאקס האגדי של בריטני ספירס; השחקנית שאר ג'קסון (מואישה), שפדרליין זנח לטובת ספירס; ניקול אגרט, נערת "משמר המפרץ" בעברה ופליטת אייטיז בהווה; ג'יי מקארול, זוכה העונה הראשונה של פרוייקט המסלול; קייסי סטרו מהסדרה "היי סקול מיוסיקל"; סבסטיאן באך, סולנה לשעבר של להקת Skid Row; וגיבורת הריאליטי טנישה תומאס.

המתחרים יחולקו לשתי קבוצות שתתחרינה כל אחת עבור פרס של 200,000 דולר במזומן ו"בונוס" של 50,000 שיינתן לסלב שישיל הכי הרבה קילוגרמים ממשקלו. גזרת הסלבס, 22:00, ערוץ הבריאות הקאמבק מרזה. פרומו "גזרת הסלבס":וגם:"לא פשוט לחיות תחת צל של דמות ציבורית. כולם מסביב תמיד ציפו שנתנהג בהתאם לתואר שאנו נושאות בעל כורחנו - 'בת הרב'. להתלבש צנוע, להיות ענווה, לדעת את כל התשובות בהלכה, אסור למעוד, אסור להתקלקל, לשמור תמיד על שמו הטוב של אבא, איש חינוך ומנהיג הקהילה. יצאתי לחפש איך להפסיק להסמיק כל פעם ש'הייחוס' נחשף. איך להשאיר את המצפון מאחורי. איך בנות אחרות עשו זאת לפני". הבמאית רחלי וסרמן מתבוננת בשלוש בנות רבנים שסטו מדרך אביהן ומציגות בכנות את הקושי להיות הבת של, לצד הכאב והמחיר שיש בבחירה להיות אחרת.בת הרב, 21:15, ערוץ yes דוקותמיד לשמור על שמו הטוב של אבא. בת הרב (צילום מסך)