זהירות, ספוילרים: סיכום פסטיבל קומיקון

הרשתות הגדולות למדו לנצל את פסטיבל קומיקון ליחסי ציבור, ושולחות מדי שנה את יוצרי הסדרות האהובות לספר "בטעות" פרטים עסיסיים על העונות הבאות. אור בר שלום עם כל הספוילרים המסקרנים ביותר

אור בר שלום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור בר שלום, עכבר העיר

השנה נדמה שפסטיבל קומיקון השלים סופית את המטמורפוזה שהוא עובר בשנים האחרונות, ממש כמו גיבור-על אמיתי. מהיכלי גיקים וחובבי תלבושות שהתפעלו מקומיקס ומשחקי מחשב, הפך הקומיקון לפסטיבל עצום בגודלו, נוצץ מתקציבים ואטרקציות ומלווה בספונסרים בעלי כיסים עמוקים. מנהלי רשתות טלוויזיה ואולפני סרטים ממהרים מדי שנה לפרוש בפני אלפי המבקרים בפסטיבלים טריילרים והצצות לפרויקטים חדשים שבדרך. פאנלים של תוכניות טלוויזיה אהובות מתחרים על פופולריות הקהל (משחקי הכסמנצחת בשנים האחרונות), ומאות משתתפים מאוכזבים נותרים לעיתים מאחורי דלתות סגורות. בשלוש השנים האחרונות התקבע נוהג ספוילרים בפסטיבל סאן דייגו שפונה היישר לצופי הטלוויזיה המודרניים. רשתות רבות משגרות את השואוראנרים של התוכניות המובילות יחד עם שחקני המפתח שלהן ונותנת להם לשחרר "בטעות" כמה קווי עלילה מהעונות החדשות שיעלו בסתיו הקרוב. הנה כמה ממיטב "פליטות הפה" על העונות החדשות של הסדרות האהובות מפסטיבל קומיקון, שמגיע היום לסיומו.

דם אמיתי בסוף הפאנל של דם אמיתי שבו השתתפו השחקנים שמגלמים את סוקי, ביל, אריק, אלסייד והשואוראנר אלן בול, קמו כל המשתתפים באולם והריעו במחיאות כפים קצובות וארוכות ליוצר. בול, שזוהי העונה האחרונה עבורו, דמע כילד קטן. "הייתי עושה מאה עונות נוספות", צעק לעבר הקהל, "אם לא הייתי עייף וזקן כל כך. זה היה הפרויקט הכי כיפי שהיה לי בקריירה!". בול יודע על מה לדבר. למרות שהעונה החמישית כבר באוויר, היא טומנת בחובה עוד עשרות כיווני עלילה חדשים. בקליפ קצר שפרש בפני הצופים קטעים מהעונה הקרובה התברר כי סוקי הולכת להתחבר לכוח הפיות שלה בצורה רצינית, טרה תדגים צעדים מקצועיים על תקן חשפנית וראסל אג'ינגטון חוזר להתהלך בעולם. בעונה הנוכחית יהיו עוד שפע של פלאשבקים של משפחת סטאקהאוס ושל נסיבות מותם המסתוריות. סוקי ואלסיד יפרצו ברומן סוער ופוטוגני במיוחד, ואלסיד ייקח על עצמו את מנהיגות הלהקה, בניגוד להכרזותיו הקודמות. בהמשך העונה ביל יקסים את סוקי כדי שתשכח את כל הזכרונות המכאיבים (והנעימים) שלה ממערכת היחסים שלה עמו ועם אריק, בתקווה שתוכל לפתוח בחיים חדשים. תנו לנו לנחש - זה לא יצליח. גם גודריק יחזור לתפקיד אורח והבוגדת ברשות תתגלה במלוא הדרה. רמז רמז, השם שלה מתחיל בש' והיא פה מתקופת התנ"ך. את הפאנל חתם בול בהבטחה לסצנת סיום מטורפת, כראוי לסדרה ש"תשאיר אתכם המומים". יש למה לחכות. מתכוננים לפרק האחרון. הטריילר החדש של דם אמיתי:

דקסטר שש עונות שיחקו התסריטאים על המתח השורר בין האח שאוהב לבתר אנשים רעים, לבין אחותו השוטרת שמחפשת את הרוצח עד לפרק הסיום המשחרר שבו דברה תופסת את דקסטר על חם. כדי לפוגג את המתח הבלתי נסבל הציגו בקומיקון הצצה לפרק הראשון בעונה השביעית באורך שתי דקות שמראות לנו את הגילוי המזכך של שני האחים. דברה אגב, תשמור את המידע המפליל לעצמה. בפרק השישי של העונה תצטרף דמות חדשה – סופרת\כתבת חתיכה ואינטליגנטית, שכותבת ספרי מתח לפרנסתה. "אני משחקת אישה מסתורית עם עבר אפל", צייצה השחקנית החדשה איבון סטרהובסקי (Yvonne Strahovski, "צ'אק"), "היא פוגשת את דקסטר ועוזרת לו בחקירה". דמות חדשה נכנסת לתמונה. הצצה לעונה הבאה של דקסטר:

המתים המהלכים שלא במפתיע, פאנל הסדרה מבוססת הקומיקס היה אחד המקומות הצפופים ביותר בכנס הקומיקון ואחד הפעילים שבהם. המעריצים שליוו את הפקת הסדרה מהשלבים הראשונים שלה, ותמכו בעצומות אינטרנטיות להפוך את סדרת הקומיקס האפוקליפטית לאחד מאתרי הצילומים היקרים בהיסטוריה (רק איפור הזומבים בסדרה לוקח בין 5-7 שעות), באו לכבוש את ליטרת הבשר והדם שלהם. העונה השלישית והחדשה משווקת תחת הכותרת "הילחמו במתים, היזהרו מהחיים", וצפויות להצטרף אליה שפע של דמויות חדשות. בעונה הנוכחית נזכה להגיע לעיירה "וודברי" - עיירה נטולת זומבים ואוכלי בשר אדם באמצע התופת. נקודות לשלילה: היא נשלטת על ידי "המושל" (דויד מוריסי), נבל אכזרי שמוכן לחסל בקלות כל מי שלא מסכים עם התיאוריות שלו - חיים או מתים. ריק, שהרג בעונה הקודמת את חברו הטוב ביותר, נמצא על סף נקודת השבירה שלו. הכלא הנטוש שאליו מגיעה החבורה מתגלה כמלכודת זומבים מתוחכמת. ואח של דייל, הרוצח נטול יד ימין? הוא חוזר, והוא כועס מהרגיל. "הילחמו במתים, היזהרו מהחיים". טריילר לקראת העונה השלישית: הומלנד בהומלנדלא שוכחים מאיפה הם באו ומה הם עשו, וכבר בפתיחת הפאנל הנוכחי הכריז השואוראנר, הווארד גורדון, כי שני הפרקים הראשונים "צולמו באווירה טעונה בישראל, והמתח עצמו תורגם לאווירה בסדרה". מלבד זאת, ברודי הופך להיות חבר הקונגרס האמריקאי וממונה ליועץ אישי לסגן הנשיא. כן, בדיוק אותו סגן שתיכנן לפוצץ במקלט מלא בכירים רק בעונה הקודמת. קארי מביכה את עצמה בתור מורה שמחלקת ציונים לתלמידים שלה במקום לעשות עבודת שטח ולתפוס טרוריסטים. מזל שב-CIA שולחים אותה לביירות (=יפו) למשימה סמויה של שלושה ימים כדי להוציא מידע ממקור ותיק. ה"משימה" שעליה ברודי מפקח מטעם הקונגרס הופכת להיות מרחץ דמים וכן, קארי צריכה חילוץ. אגב, את ההריון של השחקנית קלייר דיינס החליטו להשאיר מחוץ לאתר הצילומים.

קומיוניטי העונה הרביעית של קומיוניטי עולה ללא השואוראנר דן הרמן שסולק\הסתלק ממנה בעצבים. למרות שאלות רבות בנושא שעלו בפאנל, סירבו השחקנים והיוצרים החדשים להסביר למה והסתפקו ב"נמשיך את העבודה הטובה שלו, לא נהרוס את זה, אנחנו מדברים איתו כל יום". גם קומיוניטי נאלצת להסתדר עם מערך שיעור חדש כבוגרי גריינדייל. במקום סביבת הצילומים המוכרת נקבל סיטואציות חדשות: הגרמנים השנואים יחזרו לפרק נוסף, יהיה יותר שימוש באנימציה (כבר בפרק הראשון) ואפילו הדיקאן וג'ף מתקרבים. אחד מאתרי הצילום המרכזיים יהיה האחוזה המגוחכת של פירס וסביבת המחייה שלו, שאמורה לספק שפע של עלילות משנה. טרוי ועאבד ימשיכו לשחק עם רצף הזמן-חלל ואפילו יבקרו בגרינדייל של העתיד. אנחנו באמת מקווים שהם לא יהרסו את זה.

משחקי הכס במשחקי הכס קצת יותר קשה לשחרר ספוילרים, במיוחד אם קראתם את הספרים שעליהם מבוססת הסדרה, ולמרות זאת, היוצרים עשו את כל המאמצים בפאנל. במיוחד בשביל מאות האנשים שנדחקו לחדר הגדול ביותר בכנס ובשביל העשרות שנותרו מאחור, צופים בגיבוריהם על גבי מסכי הוידאו. כבר בעונה הקרובה אנו צפויים לראות את מחיר הבגידה של רוב סטארק בבני פריי וחתונתו הסודית. רמז: גם הוא וגם אמו עלולים לאבד את הראש בגלל זה. אחיה של קייטלין ייאלץ להתחתן עם בת פריי כדי לחפות על הפרת הברית. סמואל יגלה איך לנצח את "האחרים", ודייניריז תעלה עם צבא העבדים החדש שלה פלוס שלושה דרקונים כדי לכבוש מחדש את מקומה המובטח בהיסטוריה. אפילו רומן מוזר יתחיל על אש קטנה בעונה הנוכחית בין ברי-אן לג'יימי לאניסטר. כן, ממש היפה והחיה למתקדמים. העונה החדשה, שתעלה רק באפריל 2013, מאכלסת בתוכה המון דמויות וליהוקים חדשים. מכיוון שכל התקציב הלך על שחזור אמנותי, לא סביר שנתקל בפנים מוכרות או כוכבים הוליוודים נוצצים על הסט. קלייב ראסל (שרלוק הולמס) יגלם את אחיה של קייטלין וטוביאס מנדיז ישחק את אחיהם הצעיר. דיאנה ריג, אולי המפורסמת ביותר מבין הלא מפורסמים, תשחק את ליידי אולנה טיירל, אחת הדמויות הנשיות החזקות בספרים.דמויות וליהוקים חדשים בעונה הבאה. מתוך "משחקי הכס" Glee רבים ממשתפי הקומיקון רואים ב-Glee את התגלות הרוע הטלוויזיוני, ויותר מבלוגר אחד ציין שמקומה של התוכנית המתקתקה והמטיפנית הזו אינו בפסטיבל האלטרנטיבי שמייחד את יוצאי הדופן החברתיים. למרות זאת, זכה הפאנל של גלי לפופולריות גבוהה, ומספר מעורר הערצה של בלוגים ועיתונאים כיסה את המתרחש. העונה האחרונה של גלי הסתיימה באופן אופטימלי מבחינה תסריטאית. הקבוצה סוף סוף זכתה בנאשיונל'ס, פין ורייצ'ל נפרדים וסו בהריון. בעונה הבאה שתעלה בסתיו הקרוב סו היא כבר אמא חרדתית, זהותו של האב עוד לא ידועה בציבור (אבל לפי השמועות, זהות הסלבריטאי תיוודע לקראת סוף העונה), ורייצ'ל נאלצת להתמודד לבד בניו יורק כדג קטן בבריכה גדולה. הצילומים בניו יורק מאפשרים לריאן מרפי, יוצר הסדרה, ליצור עולם חדש עבור הכוכבת שלו וכבר בפרקים הראשונים נזכה להכיר את המורה הקשוחה לריקוד (קייט הדסון) ואת השותפה המרושעת לחדר של רייצ'ל, שתוחלף בהמשך העונה בסנטנה. עד שזה יקרה, פוזרו גיבורי הסדרה בכל רחבי המדינה והם ינסו להחזיק עלילות משנה שיתמכו ברייצ'ל וקורט. סנטנה קיבלה את מלגת המעודדות באוניברסיטת לואיוויל, פאק ומרצדס נשלחו ללוס אנג'לס, ופין מגלח את ראשו לקראת הגיוס לצבא. העונה הנוכחית עומדת גם היא בסימן משברים: קורט, נער הזהב של התוכנית, נאלץ להישאר באוהיו ולהתרגל לחיים כעוזר מנהל המקהלה הבית ספרית. ויל שוסטר מתחיל לפקפק בעתידו כמורה וכן, הוא ואמה עדיין רק מאורסים. מרפי הצהיר כי הפרק השני בעונה יוקדש לספיישל בריטני ספירס לאור הצלחת הפרקים הקודמים, וכי הוא מתכנן להוסיף לעלילה את ההורים של ארטי כשקייטי סגל ("נשואים פלוס", "ילדי האנרכיה") היא הליהוק המועדף מבחינתו. יהיה שמח.

כתבות מומלצות

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

מפגינות נגד החלטת בית המשפט העליון בארה"ב לבטל את זכותן החוקתית של נשים להפיל, אתמול

פסיקת העליון היא עוד צעד המחלק את ארה"ב לשתי מדינות נפרדות