סופשבוע בטלוויזיה: שובר שורות חוזרת בעונה חדשה

העונה החדשה של שובר שורות עולה בישראל, חמישה תומכים בגירוש העובדים הזרים מחליפים אותם בעבודתם ברצועת "הסיפור" וסיפורם של הזוג ששינה את החוקים נגד נישואי תערובת בארצות הברית

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום חמישי: רצועת הסיפור חוזרת ועונה חדשה לשובר שורות

רצועת סרטי הדוקו והדוקו-ריאליטי חוזרת עם 6 סרטים חדשים, בהובלתן של עינת ארליך, שרון כידון ולינוי בר גפן. רצועת "הסיפור" מביאה תיעוד, תחקירים וסיפורים מרגשים בנושאים חברתיים וחדשותיים מן המציאות הישראלית. כל נושא מטופל בנפרד בסרט דוקומנטרי המשלב ראיונות עם מומחים, סיפורים אישיים והצגת נתונים.

מהסיפורים הבולטים שיעלו בפרקי הרצועה: חמישה ישראלים התומכים בגירוש העובדים הזרים מחליפים חמישה עובדים זרים בעבודות שלהם (בניין סיעוד וחקלאות) למשך שבוע שלם; מפגש בין שבויי מלחמות ששת הימים, יום כיפור ושלום הגליל לבין מי שהשתתף בחקירות שלהם, ראה אותם ברגעי ההשפלה, ונטל חלק בכוח שהופעל נגדם; קבוצת הכדורגל עירוני קריית שמונה, במסע שלה אל צמרת עולם הכדורגל ואל התואר הנכסף אלופת המדינה. הסיפור, 21:00, ערוץ 2 (רשת)הצצה לרצועת "הסיפור". פרק "ילדים תחת חוזה" מהעונה הקודמת:וגם:

עונתה האחרונה והמצופה במיוחד של סדרת המופת עטורת השבחים וזוכת הפרסים של AMC, בכיכובם של זוכי האמי בריאן קרנסטון וארון פול:

בסיום העונה הרביעית וולט התקדם צעד נוסף לעבר האפלה, לאחר שחיסל את גאס בפיצוץ, וכעת נותר ללא אויבים הנראים לעין. אמות המוסר של וולט הולכות ומתערערות, וכבר אין דבר קדוש בעיניו, אפילו לא חייו של ילד חף מפשע, לאחר שנרמז שהוא האחראי להרעלתו של ברוק, בנה של חברתו של ג'סי, במטרה לגרום לג'סי לעזור לו להרוג את גאס.

וולט חדש, מועצם, מחוזק וחסר רחמים, מופיע מתוך הריסות מלחמתו בגאס, ומוצא את עצמו מנסה לשלוט באימפריה חדשה ושברירית. המעבר של וולט מאיש משפחה בעל כוונות טובות, להייזנברג, מלך סצנת הסמים האכזר, כמעט והושלם. כעת, כשהוא משוחרר מידיהם של ברוני סמים למיניהם, וולט תובע את התפקיד לעצמו, והוא וג'סי שואפים להקים אימפריה משלהם. אבל טרדות ובעיות רבות עומדות בדרכו של האדם ששולט בראש הפירמידה, ווולט לומד זאת על בשרו.

העונה החמישית מונה 16 פרקים, ותפוצל לשני חלקים בני 8 פרקים כל אחד, כשהחלק השני צפוי להיות משודר בקיץ 2013.שובר שורות (עונה 5), 21:10, ערוץ yes Oh HD ההתרגשות בשיאה. פרומו העונה החמישית של "שובר שורות":וגם:

בשנת 1958, בעשרים מדינות בארה"ב, עדיין שררו חוקים נגד נישואי תערובת. באותה שנה נעצרו מילדרד וריצ'ארד לאבינג - היא שחורה למחצה ואינדיאנית למחצה, הוא לבן - על שמיסדו את אהבתם במדינת וירג'יניה. השופט קבע כי השניים יגורשו לאלתר אל מחוץ לגבולות המדינה בה נולדו (ולא - ייאסרו), אך בני הזוג לאבינג החליטו להילחם על זכויותיהם. הם פנו לשני עורכי דין מתחילים אך מבריקים, ויחד איתם שינו את פני ההיסטוריה: בתום מאבק בן תשע שנים, פסק בית המשפט העליון כי החוקים נגד נישואי תערובת נוגדים את החוקה. מעבר לחשיבות הסיפור בתולדות המאבק למימוש זכויות האדם, מוצגת אהבתם של בני הזוג, כפי שהיא משתקפת בחומרי הארכיון הרבים. הסרט זוכה פסטיבל Silverdocs 2011, הבחירה הרשמית בפסטיבלים טרייבקה, Full Frame ודוקו אביב 2012 .

משפחת לאבינג, סיפור אהבה, 22:00, ערוץ 8 שינו את פני ההיסטוריה. טריילר "משפחת לאבינג, סיפור אהבה":

יום שישי: נוחתים על מאדים ועדויות ניצולי התרסקויות מטוסים

ב-5 באוגוסט 2012, צפויה להתרחש הנחיתה ההיסטורית של מעבדת מאדים (Mars Science Laboratory) על הכוכב האדום. ערוץ ההיסטוריה יציין את האירוע המיוחד וישדר שני פרקים העוסקים בכוכב מאדים, מתוך סדרת "היקום":

פרק 1: בשנים האחרונות מתרבות ההוכחות כי היו פעם חיים על כוכב מאדים, וייתכן שגם עתה. אנו יודעים שמים זרמו על פני הקרקע של הכוכב (שאכלס בעברו אגמים), והקטבים הקפואים עליו עשויים ברובם מים, ולא פחמן דו-חמצני כפי שנטו לחשוב עד עתה. בכוכב מאדים אף מתרחשות תופעות מטאורולוגיות כמו שלג וברק, שנוצרות כתוצאה מסופות חול. הימצאותו של גז מתאן על מאדים, יכולה להצביע על בקטריה מתחת לפני השטח.היקום - מאדים: עדויות חדשות, 16:45, ערוץ ההיסטוריה

פרק 2: מה יקרה אם הטיסה המאוישת הראשונה למאדים תתרסק מאות קילומטרים מהחללית שאמורה להחזירם לכדור הארץ? כדי לשרוד את המסע חזרה אל חללית האם יהיה על האסטרונאוטים להתמודד עם סופות אבק וקרינת חלל ולשאוב מים מקרקעית הכוכב. זהו מסע דרמטי אל העתיד הקרוב ממש, שבו ההישרדות שלנו תהיה לפתע תלויה בטכנולוגיה מהעידן הטרום-תעשייתי וכושר ההמצאה והתושייה האנושיים.היקום - מאדים: נחיתת חירום על מאדים, 17:35, ערוץ ההיסטוריה כל הג'אז בכוכב האדום. מאדים (צילום מסך)

וגם:

מה כבר יכול להשתבש בטיסה? סערת ברקים הגורמת לטייס לאבד שליטה, נחש צפע הנכנס לתוך תא הטייס, טיסת סחר המתרסקת לתוך נהר שוצף בסערת גשמים, והעוצר נשימה מכל- סיפורו של נוסע שנאלץ ללמוד "על רטוב" איך להטיס מטוס, לאחר שטייס המטוס עליו עלה עם משפחתו נפטר במפתיע מדום לב. ערוץ הביוגרפיה ירכז בתוכנית מיוחדת מקבץ סיפורים אמיתיים שיובאו מפיהם של ניצולי תאונות מטוסים. העדויות ילוו בשחזורים במרשימים של הקטסטרופות.

טיסה מהסיוטים, 23:15, ערוץ הביוגרפיה לבד באוקיינוס. עדות מניצול התרסקות מטוס:

יום שבת: שותפה חדשה בדירה 23 ואופנועים על הקצה

החיים המתוכננים בקפידה של ג'יין (דרימה ווקר, האישה הטובה) מקבלים תפנית חדה כאשר היא מגלה שהעבודה בתאגיד פיננסי, שבשבילה עברה לעיר, לא קיימת יותר. היא עוברת לגור בדירה 23, למרות שהשכנים הזהירו אותה "לא לסמוך על הביץ' מדירה 23".

בזמן שהיא מנסה לנווט את חיי הרווקות החדשים שלה בעיר לא מוכרת, הנימוסים וההליכות שהביאה איתה מהבית עומדים במבחן קבוע על ידי השותפה העירונית הפרועה והמתוחכמת שלה קלואי (קריסטן ריטר, שובר שורות), והחבר הכי טוב של קלואי, השחקן ג'יימס ואן דר ביק (המגלם את עצמו). ואן דר ביק מנסה להחיות את קריירת המשחק המדשדשת שלו, שתקועה עוד מימיו בדוסון קריק.

לאחר שקלואי מנסה להפיל את ג'יין באותו פח בו ניסתה להפיל את כל שותפיה הקודמים, ג'יין מגלה תושייה ותחכום משל עצמה וזוכה להערכתה של קלואי. שתי השותפות יוצרות חברות לא סבירה שמובילה אותן למקומות לא צפויים וחוויות שהן לרוב לא חוקיות. הסדרה חודשה לעונה שנייה אחרי שזכתה לביקורות נלהבות.

הביץ' מדירה 23, 18:15, ערוץ yes Comedy HD שותפה לשותפה כלבה. פרומו "הביץ' מדירה 23":

וגם: סרט מרהיב על המירוץ השנתי המפורסם ביותר בעולם - Isle of Man Tourist Trophy – שהופך אי קטן ויפהפה לגן-עדן של אופנוענים: המירוץ מתנהל לאורך דרכים שבצידיהן צופים רבים, המגיעים מכל העולם כדי לצפות באופנועים מתחרים במהירויות של עד 320 קמ"ש, עם הרבה ריגושים, אומץ וסכנה. בסרט מככבים כמה מהשמות הגדולים ביותר בתחום: גיא מרטין, "אלוף העם", מורד אמיתי, בעל תפיסה מיוחדת על החיים, שהפעלולים שלו על האופנוע מדירים שינה מעיני הספונסרים שלו ומנהלי המרוץ; ג'ון מק'גינס, שזכה כבר 15 פעמים באליפות מתכונן למרוץ עם תשוקה אובססיבית לנצח בשילוב הבנה פטליסטית שכל מרוץ שכזה יכול להיות האחרון בחייו; וברידג'ט דובס, אלמנתו של הכוכב פול דובס ("דובסי"), שמקבלת בקור-רוח את העובדה שבעלה, כמו רבים אחרים, מת תוך שהוא חי את החלום.

אופנוענים על הקצה, 21:30, ערוץ yes דוקו עד שנפול ונתרסק. פרומו "אופנוענים על הקצה":