רועי כפרי, הכוכב העולה של הקומדיה הישראלית

רועי כפרי התחיל בתור הבחור המוזר מ"ניצה ולחם", המשיך בתור הבחור המוזר מ"חתולונובלה" והבחור המוזר מהפרסומת עם בר רפאלי, ועכשיו הוא עובד על פרויקט מוזיקלי שאמור להפוך אותו לבחור המוזר מ"ארץ נהדרת". איחלנו לחתול בהצלחה

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

רועי כפרי (26) מתרוצץ בין פגישות בעמק הסיליקון של תעשיית הטלוויזיה הישראלית – רמת החייל. הוא מנסה לברר באיזה מבין כרטיסי הכניסה לליגת העל של תעשיית הבידור המקומית כדאי לו לבחור, ואת שאר היום מקדיש לפגישות עם סוכנים פוטנציאליים. “ברוב המצבים, כשאני עובד עם אנשים, בגלל שאני אדם חברותי, אני גם מתחבר אליהם”, הוא מסביר, “וכשזה מגיע לכסף לא נעים לי בכלל. אני בן אדם, אני רוצה כסף וכמה שיותר. אז למשא ומתן אני מעדיף לשלוח איזה דושבג שינהל אותו במקומי”. ולא חסרים מתנדבים. כפרי הוא שם לוהט בעולם הקומדיה הישראלית: מאחוריו ההצלחה ההיסטרית של “חתולונובלה”, סדרת הרשת הכי ויראלית וקורעת בשנים האחרונות; סדרת המערכונים “ניצה ולחם”, שהמציא עם ניב מג’ר, הקליפ הוויראלי “כן ניגשתי לעידו”, שיצר עם טל טרינגל (“תירס סקסואל”); הפרסומת לפפסי מקס, שבה שיתף פעולה עם עוד כוכב עולה, וניה היימן; וכמובן, הפרסומת החדשה לאפליקציית מייצ’ק, שם הוא מככב לצד בר רפאלי, שמעמדה בעולם כבר מעט יותר מבוסס. בימים אלה כפרי עובד על פרויקט מוזיקלי חדש עם טרינגל, שנקרא “שירים מהמרפסת”. מדובר בשירים שהשניים נוהגים לחבר על המרפסת של כפרי. “אני מנסה להתביית על הספוט הזה ש’לונלי איילנד’ קיבלו ב’סאטרדי נייט לייב’. אלו שעושים את השירים המצחיקים”.איפה, ב”ארץ נהדרת”?“נגיד. כרגע הטופ של הרייטינג הוא שם. אבל אני לא יודע כמה מותר לגלות שדבר כזה אולי יקרה”.אתה מצליח כמו שחשבת שתצליח?“בגלל שאתה מתרגל לכל דבר שקורה לך בחיים כל כך מהר, אתה כבר לא מחשיב את זה כהצלחה. אתה מחשיב את זה כ’אוקיי, אני בדרך’. לא נראה לי שאי פעם אני ארגיש מצליח. אלא אם כן אוציא פיצ’ר ענק והוא יצליח, ואז אני אגיד לעצמי, ‘רועי, הוא הצליח – תתעורר!’”. אתה מעדיף להיות לפני או מאחורי המצלמה?“אני מקווה שאני בחיים לא אהיה מול המצלמה, אם אני לא גם זה שכתב. בגלל זה קשה לי להתארח בדברים, אני רוצה לפרגן לחברים אבל קשה לי. אני פרפקציוניסט. אני לא אומר שההומור שלי גאוני, אבל אני רוצה לעשות רק כזה”.השותפים שלך לפרויקטים השונים מקנאים לך?“לא, הם בוגרים. גם הם מבשלים דברים אחרים, אנחנו חבר’ה. אני במרכז כי הכרתי בין כולם. זה כמו אורגיה של עבודה בין חברים. חשוב לי לשמור על החברים שלי, הם האנשים היחידים בתעשייה שאני סומך עליהם. כשצילמתי את הפרסומת עם בר הבאתי את וניה שיביים את זה, כי אני לא יכול להסתכל על המוניטור, ואת ניב שיערוך. ידעתי שאני יכול לסמוך עליהם”. "לא יודע כמה היא היתה מודעת תסריט". "פתאום היא קמה":

רשמים מהעבודה עם בר רפאלי?“אשה יפה מאוד. אנחנו לא מהעולם שלה, זו ההרגשה הכללית. אבל מאוד מגניב שהיא הסכימה. אני לא יודע כמה היא היתה באמת מודעת לתסריט. כשאמרתי: ‘טוב, עכשיו הסצנה שאנחנו נכנסים למחסן ואני חותך אותך עם סכין’, היא הסתכלה עלי קצת מבולבלת ואמרה: ‘אה, אוקיי’. אבל היא שיחקה אותה, כשהובלתי אותה מהחדר ממש הייתי צריך להרים אותה, כי היא הורידה מעצמה את המשקל, ממש הרגשתי שהיא מחוסרת הכרה. נראה לי שהיא נהנתה קצת לשחק. אבל כמו כל בן אדם שאתה מכיר ועובד איתו ליום אחד, בסוף היום הרגשתי שנפתחנו, ואז זה נגמר בקאט. היא יצאה מעולמנו”.אז לא נראה אותך באינסטגרם שלה חוגג איתה יומולדת במיקונוס?“לא. אני עדיין לא מה קשור או עומר אדם. בשביל זה אתה צריך להיות או בן 16 ולשיר מזרחית, או רק להיות מזרחי”.

שטויות זה החיים שלי כרגע “חתולונובלה” הפכה לסנסציית אינטרנט ויראלית שמגרדת את השלושה מיליון צפיות. מדי שבוע כפרי משחרר פרק של בין דקה לשלוש, ומספר שזה לא קל כמו שזה נראה. “רוב העבודה היא לצפות בשעות של סרטי חתולים”, הוא אומר, “עד שאני מוצא סרטון בן זונה אחד שיעבוד ובונה עליו סיפור”. חשבת שזה יהיה להיט?“עבדתי בפליקס חמש שנים, וכל מה שעשיתי שם זה לשבת עם הצוות על פורמטים, ושום דבר לא תפס אף פעם. מאוד קשה למצוא משהו שיעבוד. תמיד היה בצד את הרעיון לקחת קטעים של חתולים ולעשות מזה טלנובלה, אבל לי זה תמיד נשמע טיפשי מדי. יש לי נטייה לזלזל בדברים. לא חשבתי שזה יהיה להיט. רגע אחד אני צורח ‘חלב חלב’ למיקרופון, ורגע אחרי זה מקבל 300 אלף צפיות. והוא לא כזה מערכון טוב”. קורה לך שבאמצע העבודה אתה תופס את עצמך ואומר ‘וואו, אני ממש אינפנטיל’?“כן, וזה קרה לי גם באמצע ראיון פעם אחת. עצרתי את הכתב ואמרתי לו: ‘זה ברור לך שאנחנו מדברים על שטויות עכשיו, אנחנו מדברים על כלום’. אלו הם החיים שלי כרגע”."לא חשבתי שזה יהיה להיט". סרטון של חתולנובלה:סדרות רשת יחליפו את הטלוויזיה לדעתך?“כרגע נראה שהכול מתפגר. אין לך כלום חוץ מריאליטי ושידורים חוזרים של ‘סיינפלד’ ו’חברים’. אז מי שרוצה לקבל קצת תוכן הולך לרשת”. היצירה שלך באינטרנט היא אלטרנטיבה לטלוויזיה או מקפצה לטלוויזיה?“כשאתה מתחיל ליצור יש לך אפס אמונה, כי טלוויזיה זה דבר גדול ומי ייקח אותך. במיוחד עם החומרים האזוטריים שלך. אז בהתחלה יצרנו רק בשביל הכיף. ברור לי שבשביל לעשות משהו בטלוויזיה צריך להשתנות, ועדיין לא לאבד את הדבר שלך”.איפה אתה מוכן להשתנות בשביל הטלוויזיה?“אני לא אהפוך לבובה ואני לא אהפוך לאיזשהו טאלנט. אני לא אתארח בדברים שאת הטקסטים שלהם אני לא אוהב. מעדיף להמשיך לעשות את הדברים הקטנים שלי בבית ולהרוויח קצת כסף, עדיף לי מאשר לחתום על חוזה ושיכריחו אותי לארח בערוץ 24. זה לא יגיע למצב כזה. אם זה יקרה לי בסוף זה יהיה מאוד עצוב. מאוד טוב לי באינטרנט, אני עושה מה שבא לי. אז לא. זאת תשובה טובה?”.

אינטליגנציה של “שולחן לחמישה”

המארחת התיכוניסטית בבית הקפה ברמת החייל מתרגשת למראה כפרי, ומונה בלי למצמץ את כל המערכונים של “ניצה ולחם”. “הקהל שלנו אמנם יחסית מצומצם, אבל הוא מאוד אוהב”, כפרי מעיד. “אנשים מרגישים כאילו הם מכירים אותי טוב, ובצדק. ‘ניצה ולחם’ נתן לאנשים המון השראה לעשות מערכונים בעצמם. זה מגניב מאוד, משהו שבחיים לא הייתי חולם עליו”. את ניב מג’ר הכיר כששניהם עבדו כעורכים בפליקס. “קלטנו שאנחנו באותו ראש. הוא תמיד אמר שהוא רוצה שנצלם משהו, ואני לא התלהבתי. בהתחלה זה התחיל כמערכוני כלום, ומשם זה הלך והתפתח. זה ההומור שלי, הומור גברים. ואם נשים אוהבות את זה אז יאללה בואו, זה נונסנס”."תן לאנשים השראה לעשות מערכונים בעצמם". מתוך "ניצה ולחם":מאיפה השם ניצה ולחם?“משום מקום. שטות גמורה. נונסנס”.אתם ממשיכי דרך בהומור הישראלי?“פעם לטל פרידמן ומשה פרסטר היה מופע, ‘עלילות טל ומשה’. ניב הראה לי את הדי.וי.די שלהם, ואמרתי לעצמי ‘מה זה? זה אנחנו’. רק שלהם היה את הביצים לעשות את זה בלייב. אז זה בערך אותו קו. קצת אזוטריות של ‘הקומדי סטור’ עם קצת אינטליגנציה של, באתי להגיד ‘שולחן לחמישה’ במקום ‘החמישייה הקאמרית’. אז אני אשאר עם ‘שולחן לחמישה’”.פחות התחברתי להומור של “שולחן לחמישה”.“תנסה את העונה השנייה”.מה הקטע שאתה הכי גאה בו?“פעם עשינו הקרנה גדולה בקולנוע לב, פשוט פירסמנו ‘בואו’, והיה מפוצץ. פליקס עשו קבלת פנים, הכנו מרצ’נדייז והבאנו מלא בירות. היתה להקת בית שניגנה ברקע, זה היה באמת אחד הימים הטובים בחיי. הקרנו שם את המערכון על דה ז’ו, שזה אפילו לא מערכון, זה כמעט שמונה דקות של זיוני שכל, וכשהוא נגמר הקהל פשוט עף והיו מחיאות כפיים. אז זה”.ההומור שלכם נולד מאיזה חסך?“מן הסתם, חסר בארץ הומור בקטע מצוקתי”.“ארץ נהדרת”?“’ארץ נהדרת’ עוסקת בפוליטיקה ובלרדת על אנשים. חוץ ממיכל אמדורסקי, אנחנו לא יורדים על אף אחד”.למה דווקא מיכל אמדורסקי?“פטיש של ניב. אנחנו לא מתבייתים כדי להרוג אותה, אבל קשה לנו עם אנשים שמצליחים עם זה שהם לא יודעים לעשות כלום. כאילו, תיכנס לאתר שלה – אתה חושב שנכנסת ל־YouPorn. שזה סבבה”. יהיו עוד קטעים של ניצה ולחם?“ניב הוא אהוב לבי. ‘ניצה ולחם’ זה לנצח. אבל עכשיו עזבנו את פליקס אז אנחנו צריכים לחשוב איפה הבית הבא. היה לי טוב שם מדי, הרגשתי שאני אתקע שם כל החיים. אז יצאתי, וגם ניב יצא עכשיו”. "כמו אורגיה של עבודה בין חברים". כן ניגשתי לעידו:כפרי קצת מתבייש להודות שיש לו גם צד רציני, ושהוא אפילו מתכנן להקליט אלבום סולו בעתיד (“כזה שייקח את הלב שלך ויהרוג אותו”). במאי האחרון התחתן עם חברתו זה עשר שנים, שאותה הכיר כשהיו בני 16 (“איבדתי את הבתולים בגיל 16, ומאז זה אותם הבתולים”). אתה עם אשה אחת כל החיים, מה החברים אומרים על זה?“אמרו לי תבגוד. אמרתי ‘לא, זה לא יפה’. כל דבר שאתה עושה בחיים יש לו את היתרונות והחסרונות שלו, אבל ללא ספק מצאתי את האשה הכי טובה בעולם, ואני לא מוכן לוותר עליה. זה היתרון שמנצח את הכל”.גם אשתך היתה עם אותו גבר כל החיים?“היא היתה שרלילה. היו לה איזה שני חברים קטנים לפני”.אז יש לה יותר ניסיון ממך?“עם גברים, אבל לי יש יותר ניסיון עם נשים”.