השבוע בטלוויזיה: אפקט הפחד חוזרת למסך

התוכנית המזעזעת חוזרת לעונה חדשה אחרי חמש שנים ותביא גם את הפרק שלא אושר לשידור בארצות הברית, וגם קיאנו ריבס בסרט דוקומנטרי עתיר מרואיינים שמספידים את הפילם ומתארים את המהפך הדיגיטלי שעבר עולם הקולנוע

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: פרקים חדשים ללואי ת'רו ואמן הזהויות מהרי הבוואריה

מגיש הטלוויזיה הבריטי-אמריקאי, לואי ת'רו, חוזר עם חמישה פרקים חדשים של תוכניתו הדוקומנטרית, בה הוא חוקר תופעות אנושיות ומביא מבט מעמיק אל תחומים אזוטרים יותר או פחות המקיפים את חיינו: מדוע אנשים מגדלים חיות בר מסוכנות בביתם, כיצד הורים לילדים אוטיסטים עושים הכל כדי שילדיהם ינהלו חיים רגילים ככל האפשר, מה מושך אנשים לעסוק בתעשיית הפורנו לאורך זמן ואיך מתמודדים בני משפחה הסועדים את יקיריהם שחלו באלצהיימר? לואי ת'רו, ימים א-ה 22:30, ערוץ 8וגם:

כריסטיאן גרהארטסרטיר, יליד כפר קטן בהרי בוואריה, הגיע לאמריקה בגיל 17, נחוש לכבוש את הוליווד. הוא החל את חייו באמריקה תחת זהות בדויה (הראשונה מבין חמש פרסונות שונות שבנה לעצמו בחוכמה במשך ארבעה עשורים). הוא היה במרדף תמידי אחר החלום האמריקאי במשך שנים, כשמטרתו הייתה להגיע לאליטה החברתית.

לאחר אי-אלה התגלגלויות וזהויות מוחלפות ומסתורין גובר סביב היעלמות שניים מהאנשים איתם חי באחד מגלגוליו, הוא הפך עצמו לקלארק רוקפלר – בנקאי, איש החברה הגבוהה ובן לאחת המשפחות העשירות ביותר באמריקה. הוא נישא לאשת עסקים מצליחה והתגורר עמה בבית מפואר באזור היקר של ניו-המפשייר - עד שהכל התפוצץ. תוך גישה בלעדית לחומרי ה-FBI, לחוקרי משטרה, לחברים לשעבר ולשחקנים משמעותיים בסיפור (כולל ראיון טלוויזיוני עם הנוכל בעצמו), נשלם סיפורו של חייו של אדם אחד, רב-אמן בתחבולות, שהצליח לתמרן את אמריקה. הנוכל המפורסם ביותר באמריקה, 22:00, ערוץ yes דוקו רב אמן בתחבולות. הנוכל המפורסם ביותר באמריקה (צילום: יח"צ)

יום שני: אפקט הפחד מטיל אימה חדשה והאנשים הקוליים בעולם "אפקט הפחד" חוזרת למסך, לאחר פגרה של חמש שנים, עם הצוות המקורי והמנחה המיתולוגי ג'ו רוגן. העונה החדשה תשודר יחד עם בונוס מיוחד: הפרק שעורר שערורייה, נגנז לשידור, ומעולם לא שודר בארצות-הברית.

התוכנית מעמידה ארבעה צוותים של זוגות - בני זוג, בני משפחה, קולגות וחברים - מול הפחדים הכי גדולים שלהם, בשורה של אתגרים בעבור פרס כספי גדול. האתגרים כוללים משימות פיזיות יוצאות דופן, שחוצות את גבולות הסיבולת הגופנית שלהם, וכמובן המשימות הפופולאריות והמגעילות שבוחנות את הנחישות המנטאלית שלהם. אם הפחד עוצר את המתמודדים מלהשלים משימה הם מודחים מיידית. האתגרים נעים בין אכילת חרקים חיים, קפיצה ממסוקים וכניסה לחדר עם גז מדמיע, וכבר במשימה הראשונה לעונה נאלצים המתמודדים לצלול באקווריום של 3,000 גלוני דם של פרות, ולתפוס עם הפה לב של פרה.

אפקט הפחד 2.0, 22:45, ערוץ HOT Zone נהנה להסתכל. אפקט הפחד 2.0 (צילום: יח"צ)

וגם:

סדרה דוקומנטרית מקורית המציגה גברים בעלי סגנונות חיים מיוחדים מרחבי העולם: מאצנים חופשיים ועד לאמנים, צלמי אקסטרים, גולשי סנובורד. ביניהם קרייג הנרי - אמן לחימה, פרקוריסט, אצן חופשי, דוגמן, רוכב אופנוע, צלם סטילס ווידאו. הפרק מציג איך הוא משלב בין כל התחומים וכיצד פיסל לעצמו סגנון חיים מעורר גאווה.

יומני הקול, 21:40, ערוץ אקסטריםיותר קולים מקרח. פתיח הסדרה "יומני הקול":

יום שלישי: איך אובמה תפס את אוסמה, אורלי וגיא רוצים ילד והמהפכה הדיגיטלית

ערוץ ההיסטוריה מציין 11 שנים למתקפת הטרור על ארה"ב ב-11 בספטמבר, בספיישל בן שעתיים המגולל את סיפור המאמץ האמריקני לצוד ולחסל את הטרוריסט המבוקש בעולם, אוסמה בן לאדן, מי שעמד בראש מבצעי הפיגועים במוקדי הכוח האמריקניים. התכנית כוללת ראיון בלעדי עם נשיא ארה"ב ברק אובמה וסקירה מפורטת, דקה אחרדקה של תכנון וביצוע המשימה הצבאית לחיסול בן-לאדן, תוך שימוש בקטעי ארכיון ותמונות נדירות לצד שחזורים דרמטיים על מנת להמחיש לצופים בבית את סיפורו של אחד המבצעים החשובים ביותר בתולדות האומה האמריקנית.

"בן לאדן על הכוונת" דן בהשלכות ההיסטוריות של חיסול בן-לאדן על ממשלו של ברק אובמה, ובוחן את התפקיד המכריע שמילאו שורת אישים בממשל זה כדי לאפשר את השגת המטרה. מרואיינים נוספים בתכנית הם היועץ לביטחון לאומי, טום דנילון; יועץ הבית הלבן למלחמה בטרור, ג'ון או. ברנן; מנהל ה-CIA לשעבר, הגנרל מייקל וינסנט היידן, וכן חברי קונגרס ופרשנים מדיניים ופוליטיים.

בן לאדן על הכוונת, 21:20, ערוץ ההיסטוריה פופולאריות אחרת. טריילר "בן לאדן על הכוונת":

וגם:כשאורלי וילנאי וגיא מרוז החליטו שהם רוצים ילד משותף הם מצאו את עצמם עמוק בתוך הסטטיסטיקה: אחד מכל חמישה זוגות בישראל נתקל בבעיות פריון ונשלח לטיפולי הפרייה. זה סרט שאמור היה להיגמר בילד אבל נגמר בהתקף לב. זוג או ילד, 21:00, ערוץ 10אם יוולד לי ילד. אורלי וגיא (צילום: אורית פניני)ועוד:במשך מאה שנה כמעט, היתה דרך אחת לעשות סרטים – באמצעות פילם. אך בשני העשורים האחרונים הפציע התהליך הדיגיטלי, שקרא תיגר על השיטה הישנה. השחקן קיאנו ריבס מביא מבט מעמיק ומרתק למהפכה הדיגיטלית ולכל ההשלכות שלה, שהן הרבה מעבר למשהו טכני.ריבס נפגש עם במאים, צלמים, מפיקים, עורכים ובוחן את כל שלבי הייצור – מהצילומים, דרך העריכה, האפקטים המיוחדים, תיקוני הצבע, ההפצה והאחסון. מה הרווחנו מהמהפכה הזו ומה הפסדנו? מה טומן בחובו העתיד של הקולנוע? בהשתתפות: ג'יימס קמרון (אווטאר), דני בויל ("טריינספוטינג", 127 שעות), לנה דאנהם (Girls), דייויד פינצ'ר (מועדון קרב, הרשת החברתית) ועוד. המהפכה הדיגיטלית בקולנוע, 22:00, ערוץ yes דוקוהטכנולוגיה לאפשרויות הבלתי מוגבלות. "המהפכה הדיגיטלית בקולנוע":

יום רביעי: עונה חדשה לאבודים וכל הסודות מאחורי הסכם השלום

צופית גרנט יוצאת ללוות סיפור אנושי מרגש של אנשים שונים, שברגע אחד בחייהם ניתק הקשר שלהם עם קרוב משפחה (אח, הורה, ילד). למרות שעשו הכל כדי למצוא את יקירם במשך השנים שחלפו, לא הצליחו עד היום לעלות על עקבותיו. מדיי פרק צוות החוקרים של התוכנית יוצא בעקבות המקרים הללו במטרה לאתר את האדם האבוד.

אבודים (עונה 2), 21:00, ערוץ 2 (רשת)געגועים. הצצה לתוכנית "אבודים":וגם:

בכורה טלוויזיונית עולמית: הסכם קמפ-דייוויד, שנחתם ב-17.9.1978 סלל את הדרך לחתימת הסכם השלום בין ישראל לבין מצריים בשנת 1979. הסרט המתעד את ההישג הדיפלומטי מגיע אל מעבר למסיבות העיתונאים ודרך החדרים האחוריים אפופי העשן: מנחם בגין, אנואר סאדאת וג'ימי קרטר - הם האסטרטגיים הגאונים שחתמו אמנם על ההסכם, אך היו אלה דווקא האנשים מאחורי הקלעים שמצאו דרך להניע את תהליך השלום. זהו סיפור על משימות סודיות, על מאבקי כוח פנימיים ועל הליכה פוליטית על חבל דק - שהתבצעו כולם ע"י צוות של דמויות שלא סיפרו את הסיפור הזה בעבר. בהשתתפות: ג'ימי קארטר, הנרי קיסינג'ר, וולף בליצר, מאיר רוזן, סמדר פרי, שלמה גזית, יעל דיין, ליאון צ'ארני ועוד רבים אחרים. הסרט צולם בישראל, מצרים, מרוקו, אוסטריה, צרפת וארה"ב ואת הפסקול יצר המוסיקאי מובּי (Moby).ערוצים חשאיים: מחיר השלום, 22:00, ערוץ yes דוקו כל מה שהבית הלבן הסתיר. טריילר "ערוצים חשאיים":