מייקל ושירלי: הזוג שהציל את היפה והחנון

שירלי ארנוביץ' ומייקל עצור הגיעו על תקן גימיק, אבל הפכו להפתעה של העונה. בראיון הם מספרים על הנאמנות שלהם אחד לשני ("הבטחתי שאשמור על המכנסיים שלי"), ועל היחסים עם החנונים ("היו מסתכלים עליי בהערצה") והיפות ("פחדתי מהן")

אור בר שלום, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור בר שלום, עכבר העיר

היפה והחנון הפכה ללהיט בישראל דווקא בגלל שהיא מנוגדת לריאליטי ג'אנק שהזכייניות מאביסות בו את המסך בשנים האחרונות: אין בה רוע בסיסי, אין בה מניפולציות וההשפלות הקטנות נעשות בחן. היא לא תוכנית של "תסתכלו עליהם ותראו אותנו", אלא יותר בקטע של "צוחקים אתכם אבל בקטע טוב יעני". המשתתפים והמשתתפות בתוכנית באים כדי לעבור שינוי מול המצלמות ורק אחר כך לקבל את הקמפיין לבגד ים. שירלי ארנוביץ (27) למשל הגיעה כדי להצליח להסתכל לבחורים בעיניים. העובדה שהיא חנונית בין כל החנונים והיפות, שיש לה קול צפצפני וחרדה חברתית עמוקה רק מבטיחה טלוויזיה טובה. ארנוביץ', סטודנטית ללימודי הוראה שעדיין מתגוררת עם אמה ביישוב בית אריה, הצליחה לכבוש את הצופים בזכות כנות מסחררת ופתיחות כואבת שטרם נראתה על מסכי הריאליטי. "אני מודה שחשבתי שגם בתוכנית לא אתחבר לאנשים ואהיה לבד", היא מודה "שאנשים יצחקו עליי ויירדו עלי כמו תמיד".» היפה והחנון - כל הכתבות והביקורות» תנו גם לחנוניות זמן מסך

למה בעצם ללכת לתוכנית שמבוססת על חשיפה גבוהה כל כך? "ידעתי שזו סדרה שתדרוש פרסום, אבל כל כך רציתי לעבור את השינוי. ידעתי שאני צריכה אותו ושיש לי את האומץ ללכת לשם. ההורים שלי לא רצו שאני אלך כי הם לא ידעו איך אנשים יגיבו, אבל גם הם שמחו לראות מה התוכנית עשתה לי. היא ממש שינתה אותי מקצה לקצה, תודה לאלוהים שהלכתי לזה".

אלוהים אולי קשור לעניין, אבל את עיקר הכתרים כדאי לקשור למייקל עצור (27), מאמן כושר מתל אביב, צ'רמר מקצועי ולוחם בדעות קדומות. השניים לוהקו לתוכנית כגימיק על תקן "הזוג ההפוך". היא החנונית חובבת המבוכים והדרקונים בלי חיי החברה, והוא שחצן, צ'רמר ולא מסוגל לקרוא ספר בלי תמונות. הדינמיקה הזוגית של השניים והסיוע ההדדי לחצה לצופים חזק על כפתור האמפתיה והטיסה אותם עד לגמר הגדול שייערך היום ובו יתחרו השניים על פרס כספי לצד שני זוגות "רגילים". "בהתחלה אנשים הגיבו אלינו לא טוב", מודה עצור, "היו אומרים לי ברחוב מה זה, איך התנהגת אליה, צריך לגלות אותך. רגע, איך אומרים את זה כששולחים אותך מהמדינה ואתה לא רוצה?"

להגלות אותך? "כן. בדיוק. להגלות אותך. אבל אחרי כמה פרקים ראו איך אנחנו מסתדרים טוב ודואגים אחד לשני. יש תגובות כיפיות. פחות מתמקדים בזה אם אני טיפש או לא טיפש כמו הבחורות. אומרים לי איזה נחמד אתה, איזה ג'נטלמן. מגיעים אליי גברים כאלו, נשואים, אומרים לי אתה גבר שבגברים".

לא חששת להיות מלוהק על משבצת הטיפש והיפה בסדרה כזו? "בטח שפחדתי שיתמקדו בשכל שלי, אבל ברוך השם הצלחתי להסיר את תשומת הלב מהמוח – למרות שלא חסר מוח – ושיתרכזו בדברים אחרים".

הרתיע אותך להיות הזוג ההפוך? "תראי, אני לא אדם שחצן שעף על עצמו, אבל אני גם לא עניו. ידעתי שלהיכנס על תקן היפה זה סוג של מחויבות. אתה יפה ולא חכם. זה מעלה חששות. שמחתי שלא התמקדו בצד הזה של המוח ובדברים אחרים שאני כן יכול לתת כמו הבנה של בת הזוג שלי ויחסי אנוש טובים עם בני אדם ואפילו חיות. אני סוג של ד"ר דוליטל". סוג של ד"ר דוליטל. מייקל עוזר לשירלי להתחיל עם שחר:

אתה מקבל הרבה הצעות רומנטיות מאז התוכנית?"אני אחזיר את מייקל השחצן ואענה לך: תמיד היו לי הרבה הצעות אבל מאז התוכנית זה השתפר קצת".

איך אתה יודע אם רוצים אותך בגללך או בגלל הפרסום?"אח. זו שאלת המיליון דולר. איך יודעים? זו שאלה טובה. קולטים את הבחורה. בודקים מאיזו עיר זו. אם היא תל אביבית אז היא פחות מתלהבת. אם היא מפתח תקווה או מאחד המקומות האלו, פריפריה, אז שם אתה יודע שזו התלהבות בגלל התוכנית ושטויות כאלו".

באושר ובכושר

מערכת היחסים הרגשית והתומכת בין עצור לארנוביץ הצליחו להפוך את העונה השלישית מעוד אוסף של פליטות פה מביכות ועילגות רדודה לממתק אמיתי. החברות בין השניים הצליחה לא רק לעבור מסך אלא לשרוד גם שנה אחרי סיום הצילומים. את התגובות הם מקבלים באיחור, אבל באהבה. "אנשים באים ואומרים לי כמה אני מקסימה ואיך הם אוהבים אותי וזה מעלה את הביטחון העצמי", היא מספרת, "וזה כיף עצום. כולם אומרים שהם יצביעו לנו ואני הכי רוצה לזכות בשביל מייקל מאשר בשבילי. את השינוי עברתי בזכותו".

איך היית מתארת את מערכת היחסים שלך איתו? התאמנתי אצלו כמה פעמים במכון, אבל קשה לי להגיע עכשיו. אנחנו מדברים בטלפון, כמו חברים טובים. נקשרנו באמת. סיפרתי לו סיפורים בווילה שלא סיפרתי לאף אחד אחר. אני יכולה לדבר איתו על הכל".

מייקל אתה זוכר את הפעם הראשונה שנפגשת עם שירלי? "כמו כל אדם נורמלי שהיה רואה את זה, הייתי בהלם. ישר רואים את החיצוניות החוצה, שהיא באה מעולם מאוד אחר מהעולם שאני מגיע ממנו. חטפתי הלם. ואז הדובדבן שבקצפת – הקול שלה. הזמיר. נקרעתי מצחוק איך שהיא פתחה את הפה. אבל רואים שיש לה עיניים טובות. כמה שאני חקיין טוב ויכולתי לצחוק עליה שעות, עברתי מהר מאד ל'מוד' של להקשיב לה, להבין מה סיפור שלה. זה האופי שלי, אני מנסה לעזור. הבחורה היתה במצב של שבר כלי. לא מרימה עיניים למעלה, לא מסתכלת עליי, לא פונה אליי, לא יוזמת שיחה. הייתי שואל אותה שאלה, היה לוקח לה ארבע דקות לענות. זה היה משגע אותי. לא היה לה אומץ בכלל לדבר. משם בא לי האתגר הזה להתחיל לעבוד אתה. לשנות אותה, לסובב את הגלגלים". "הייתי בהלם". ההיכרות הראשונה עם שירלי ומייקל:

התחברת לבנים בווילה? "זה היה לי מאוד קשה. הם היו יושבים בסלון כשהמצלמות לא עלינו ואתה מרגיש שזו שיחה מעולם אחר. נושאים שאין לי מושג על מה הם מדברים. הם גם התעניינו בעולם שלנו, היו מסתכלים עליי בהערצה. מתייחסים אליי יותר מדי בכבוד. הייתי נבוך מזה. כאילו אני הסטריאוטיפ של המקובל בבית הספר שמרביץ להם ופתאום אני נמצא איתם באותו חדר והם מתייחסים אליי בכבוד. אני לא אדם כזה. בחיים לא התייחסתי למישהו לא יפה בבית הספר".

שירלי את התחברת לבנות בווילה? "הופתעתי לטובה. בהתחלה פחדתי איך אני אתחבר איתן ועם מייקל, אבל בסוף יצא שהן די חיבבו אותי על ההתחלה וידעתי למצוא נושאי שיחה לדבר איתן. עם הבנים כמובן היה יותר קל. באמת עד היום אני חברה שלהן. שחר ויבגני היו הכי נחמדים וגם בנות הזוג שלהן דלית וסיגל".

היתה מתיחות בצילומים על רקע העובדה שהייתם זוג יוצא דופן? מייקל: כל הבנות בווילה, כל העיניים שלהן היו עלינו בהתחלה. ניסו להכשיל אותנו, היה שם הרבה יצר קנאה והתמרמרות. תמיד היו חופרים לנו 'יאללה, אתם בגמר, הכל מכור' כדי ולעצבן אותנו בכוונה. הבנתי אותם, אבל לא אני קבעתי את החוקים".

מאז התוכנית הפכה שירלי לפליטת ריאליטי מן המניין: "הצטלמתי לא מזמן לקליפ של יוסי חן ואני הולכת להשקות", היא מספרת, "אנשים אומרים לי שאני יכולה ממש להיות בשואו ביזנס ואני לא אתנגד כל עוד זה נמשך, אבל זה ייגמר. אולי אחזור להוראה ואסיים את התואר".

מה השתנה בך בעקבות התוכנית? "אני יוצאת מהבית יותר, יש לי מלתחה חדשה ואני צריכה עוד. יש לי חשק לקנות בגדים ולהתאפר. הורדתי במשקל 17 קילו וממש רואים את זה. בזכות האימונים של מייקל שעזר לי ואפילו שנגמרו הצילומים אנחנו עדיין בקשר. הוא עדיין רוצה לעזור לי. אני מרגישה את האהבה שלו כלפי ואני אוהבת אותו מאוד".

איך את עזרת למייקל?"מייקל אומר שעזרתי לו שהוא יותר רגוע. לפני כן כל דבר עיצבן אותו והיום הוא קורא יותר ספרים ממה שהוא קרא כל החיים. שיניתי לו את המודעות כדי ללמוד ולהשקיע לא רק בגוף אלא גם בשכל".

מייקל מוסיף כי "היא לימדה אותי לטפל באימפולסיביות שלי. לחשוב שנייה לפני שאני מדבר. סייג לחוכמה שתיקה. כשרגועים מוצאים את התשובות. זו היתה פעם ראשונה שהתחברתי למישהי שמגיע מעולם אחר. חיברנו שני עולמות יחד".

איך היית מציג אותה לדייט פונטציאלי? "הבחורה מתה לחיות, בקטע טוב. היא אדם חדש בעולם. רוצה ליהנות ולחיות. זה כיף לצאת עם אדם כזה, היא עוד לא נכוותה מספיק, עדיין פרש. טרייה. רק דברים טובים יכולים לצאת מזה. היא עדיין לא גילתה שאנחנו מניאקים".

שירלי מבקשת להסביר גם איך היא היתה מציגה את מייקל: "הייתי אומרת לחברה שהוא בחור רגיש, הכי תומך, הכי עוזר. סבלני וסובלני. אם הוא לא היה סובלני הוא לא היה יכול להתחבר אליי ומצליח לעזור לי. רק בסוף אני אגיד ו'כן, הוא ממש חתיך'. זה משהו שמאד משפיע על בנות". גמר היפה והחנון, הערב (חמישי) ב-21:00, ערוץ 10

כתבות מומלצות

מפגינה מול בית המשפט העליון הארה"ב

פסק הדין שביטל את זכות האשה על גופה ראוי לשמש אות אזהרה גם כאן

מחאת הדיור מול הכנסת. הממשלה הנוכחית לא פעלה בנחישות להורדת מחירי הדירות

מי אשם ביוקר המחיה? אלה הנושאים החמים בבחירות הקרובות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל