השבוע בטלוויזיה: כל הסרטים שיכבשו את המסך בימי החג

ראש השנה מגיע ועימו שלל של סרטים ישראליים: "כלת הים", "אביבה אהובתי", "התגנבות יחידים" ו"אחותי היפה", הם רק חלק מהסרטים שיכבשו בחג את המסך הקטן

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: דאנה איבגי בורחת להתחתן

מלי (דאנה איבגי) ומשפחתה המתגוררים ביפו ובבעלותם מוסך. במוסך עובדים כבר שנים גם חסן ותאופיק, אב ובנו. רומן סוער ומאוד סודי מתנהל כבר כמה חודשים בין מלי ותאופיק והם מתכננים לברוח, להתחתן להקים משפחה. עוד מככבים: מוני מושונוב, רונית אלקבץ ומחמוד שלבי. כלת הים, 22:45, ערוץ 2 (קשת)וגם:

חלומה הגדול של אביבה, מבשלת קשת יום בבית מלון בטבריה, עומד סוף סוף להתגשם. כשרון הכתיבה הגדול שלה הוצנע במשך שנים, עד שיום אחד בעזרת אחותה התומכת אניטה, כתב יד שלה מגיע לעודד, סופר בעל שם. הוא מחליט אותה תחת חסותו ומבטיח להפוך אותה לסופרת של ממש. הדרך הארוכה להגשמת החלום משנה את חייה של אביבה ואת חייהם של היקרים לה. מככבים: אסי לוי, רותם אבוהב, לבנה פינקלשטיין, דרור קרן, ששון גבאי

אביבה אהובתי, 23:00, ערוץ 10מגשימה חלום ומשלמת מחיר. טריילר "אביבה אהובתי":

יום שני: עושים כבוד לערוץ הראשון והעיבוד ל"התגנבות יחידים"

בתוכנית מיוחדת לראש השנה חוזר דן שילון עם מוטי קירשנבאום, חיים יבין, יעקב אחימאיר, שרי רז ואיילה חסון אל הימים הראשונים שלהם על המסך ואל המיתולוגיה של הערוץ הראשון.באופן חגיגי, 20:20, ערוץ 2 (קשת)וגם:

סרטו של דובר קוסאשווילי המביא את סיפורם של צעירים מעדות שונות, בעלי כושר לקוי המגויסים לטירונות. מככבים: עוז זהבי, גיא אדלר, ליאל דניר ומיכאל אלוני התגנבות יחידים, 22:45, ערוץ 2 (קשת)דרושים מאמצי על. טריילר "התגנבות יחידים": יום שלישי: אגדה מרוקנית עם תורג'י ומרתון "הצלף" אגדה מרוקאית מודרנית, המבוססת על רסיסי מציאות ומתרחשת בעיירה קטנה בישראל של היום: משולש אהבה טעון בין ראמה, המנהלת את משפחתה בנוקשות תוך סגידה לאמונות תפלות, רוברט בעלה האבוד האובססיבי לאישה אחרת, ורוח רפאים הרודפת אותם בדמותה של מארי, אחותה היפה של ראמה, שמתה מכאב הנידוי לאור אהבתה לדייג ערבי. הכינו את הממחטות. גם עבור הצחוק וגם עבור הבכי. מככבים: משה איבגי, איתי תורג'מן, אוולין הגואל, ריימונד אמסלם, נורמן עיסא.

אחותי היפה, 13:30, ערוץ HD HOT Gold אגדה מרוקנית מודרנית. טריילר "אחותי היפה":וגם:

חתן אובד עצות יוצא שיכור לחפש את הכלה שלו, שלא הופיעה לחתונה. בחליפה שחורה ובלי נעליים, הוא נעצר על ידי שוטר בדיוק כשהוא מנסה להירגע עם איזה ג'וינט. במקביל, כלה אבודה מחפשת את עצמה בבית קפה. האם היא כלתו של החתן המבולבל או שמא מדובר בפיאסקו אחר לחלוטין? מככבים: רון שחר, הילה וידור, ריקי בליך, עמוס לביא, ארנון צדוק, ציון ברוך, הילה ערן.

רגליים קרות, 15:05, ערוץ HD HOT Goldאי שם כלה מחכה. טריילר "רגליים קרות":

ועוד:

סדרה רווית אקשן, בה מתמודדים 16 צלפים מוכשרים ביותר על כישוריהם בשימוש מדויק ויעיל במגוון כלי נשק, יכולת עמידה במסלולי מכשולים מפרכים ומצבים מלחיצים ומאתגרים. שני המשתתפים האחרונים יתמודדו בגמר בו יצטרכו להוכיח את מיומנותם בכלי הנשק בהם השתמשו בפרקים הקודמים של הסדרה: מסלול מכשולים מתפוצץ, שימוש במטול רימונים וירי בתותח הגדול ביותר בתולדות התוכנית. כאן מתגלה האופי האמיתי של המתחרים – עד כמה ישתפו פעולה ביניהם? מתי הם יתחילו לתקוע אחד לשני "סכינים בגב"? הפרס הראשון למנצח בתחרות הצליפה המאתגרת - 100,000 דולרים והכתרתו בתואר "הצלף".

הסדרה חושפת את כלי הנשק, הטכנולוגיות וטקטיקות הקרב של עידן היסטורי אחר, כאשר מצלמות HD לוכדות את האקשן באיכות חסרת תקדים. מנחה הסדרה הוא קולבי דונלדסון, בוגר סדרת הריאליטי המצליחה "הישרדות".

מרתון: הצלף (עונה 4), 11:20, ערוץ ההיסטוריה ללא הבדל גזע ומין. הצצה ל"הצלף":

יום רביעי: גל אוחובסקי בתוכנית אירוח חדשה גל אוחובסקי חוזר עם סדרת ראיונות חדשה בה יארח יוצרים מרכזיים במוזיקה הישראלית, וינסה לשרטט ביחד איתם הביוגרפיה המוזיקלית שלהם: החל מהשירים הראשונים שהשפיעו עליהם בילדותם, ועד המוזיקה שהם אוהבים היום. הם ישוחחו על הזמרים הנערצים עליהם, המוזיקאים שמעוררים בהם קנאה וכמובן על המוזיקה שיצרו בעצמם. במהלך הראיונות יוקרנו קליפים נבחרים שבחרו המרואיינים. יתארחו: אהוד בנאי, ירדנה ארזי, עברי לידר, מתי כספי, זאב נחמה, יוסי גיספן, שלומי שבן, דודו טסה ומרגלית צנעני, יזהר אשדות, ריקי גל ועמיר לב.

בחלק מהתוכניות יתארחו אנשים שמוזיקה אינה העיסוק העיקרי שלהם, אך היא חלק חשוב בחייהם ועבודתם. בין האורחים האלה יהיו שר החינוך גדעון סער וגילה אלמגור.

פסקול חיי, 23:00, ערוץ 24

תוכנית ראיונות מוזיקלית. גל אוחובסקי (צילום מסך)

וגם:

עלילות ואן וויילדר, המוכר יותר כיחצ"ן המסיבות, נמשכות עם סרט שלישי בסדרה כשהאקשן רק הולך ונהיה מופרע יותר. והפעם - ג'ונתן בנט מגלם את ואן וויילדר, המתחיל את שנתו הראשונה בקולידג' קולג', כשהוא נחוש לכבוש את הבחורה המבוקשת ביותר בבית הספר, ועל הדרך לשחרר את הקולג' מחנוניותו מומסיבותיו החיוורות – עם מסיבות אמיתיות ועסיסיות, כפי שרק הוא יודע לארגן. עוד מככבים: קריסטין קבלארי, קורט פולר, סטיב טאלי.

יחצ"ן המסיבות 3, 22:00, ערוץ HOT Fun HD החגיגה נמשכת. טריילר "יחצ"ן המסיבות 3":