סופשבוע בטלוויזיה: עונה שנייה להומלנד

אחרי שכבשה את טקס האמי ה-64, "הומלנד" חוזרת לעונה חדשה וכמוה גם "דקסטר" ו"נקמה", ימים ספורים אחרי השידור בארצות הברית

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום חמישי: הנקמה מתבשלת בעונה שנייה ודקסטר ממשיך במסע הדם

ארבעה ימים בלבד אחרי השידור המקורי בארצות-הברית, העונה החדשה של נקמה תעלה במסך הישראלי: הסדרה עוקבת אחר אמילי ת'ורן, שהשתקעה בהמפטונס בעקבות עבר משפחתי אפל. שמה האמיתי הוא אמנדה קלארק, ובילדותה אביה, איש העסקים דיוויד קלארק, נבגד על-ידי חבריו הקרובים לו ביותר, כשהוסגר והורשע בעבירות טרור קטלניות ונידון לחיים במאסר. אמנדה העבירה את ילדותה במוסד לעבריינים צעירים, ומעולם לא ראתה את אביה שוב, עד שנפטר בבית-הסוהר.

17 שנים לאחר-מכן, היא שבה תחת זהות בדויה עם מטרה אובססיבית ונטולת היסוסים לתקן כמה מהעוולות שנעשו לאביה ולה, בדרך הכי טובה שהיא מכירה: נקמה. בזהירות ובשיטתיות, "אמילי" התקדמה במעלה הסולם החברתי אל עבר האנשים שהרסו את משפחתה, תוך כדי שהיא מענישה אותם אחד אחרי השני. היא מתחילה עם הזוג הראשון, הכוחני והבלתי פגיע של ההמפטונס, קונרד וויקטוריה גרייסון. בסיום המפתיע של העונה הקודמת, נחשף כי אמה של אמילי עודנה בחיים. כעת, כשהסיכון גבוה יותר והקונספירציה גדולה יותר, מה יהיה הצעד הבא של אמילי, והאם היא תצליח לשמור על לבה בדרך הנחושה שלה לנקמה?

נקמה (עונה 2), 20:30, ערוץ HOT3 לא מפחדת מהפחד. פרומו העונה השניה של "נקמה":

וגם:

עונה שביעית לסדרה הנצפית ביותר של Showtime, דקסטר, שכבר חודשה גם לעונה שמינית ואחרונה. הסדרה, שמופקת ומתרחשת במיאמי, מתמקדת בדמותו של דקסטר מורגן (מייקל סי הול, המועמד לאמי השנה), חוקר תבניות דם במשטרת מיאמי, המנהל חיים כפולים כרוצח סדרתי שהורג רוצחים שחמקו מעונש.

בעונה החדשה, דקסטר נאלץ סוף סוף להתמודד עם הפחד הגדול ביותר שלו, כשדברה עדה למנהג הרצח הריטואלי, האכזרי שלו, שאינו יודע שובע. כעת דב יודעת על הנוסע הסמוי שלו, על הצמא הבלתי פוסק שלו לדם ועל הקוד שהארי תבע בו עוד בילדותו. דקסטר נמשך על ידי האינסטינקטים הטבעיים שלו לחפש את האשמים ולמצות את הדין עם מי שפשע ולא נענש על פשעו, ומגיע למשפטו של מאפיונר אוקראיני אכזרי (רי סטיבנסון, "ת'ור"). בדרך, הוא פוגש את האנה מקיי (איבון סטרהובסקי, "צ'אק"), אישה עצמאית וחזקה, בעלת עבר שהיא נאבקת להחביא ולהשאיר מאחור.

דקסטר (עונה 7), 22:50, ערוץ yes Oh HD מרגיש בשליחות. טריילר העונה השביעית של "דקסטר":

יום שישי: חופשה משפחתית בצרפת

בקיץ 1979 אלברטין נוסעת עם הוריה לעיירת חוף להשתתף במסיבת יום ההולדת של סבתה. לאירועים המשמחים של הסבתא הבועטת מוזמנת המשפחה המורחבת והססגונית. כולם מתכנסים לחגיגה גדולה, כמיטב המסורת הצרפתית. אלברטין תעשה את צעדיה הראשונים אל תוך עולם המבוגרים, בתקווה לשרוד את משפחתה בחום יולי אוגוסט ואת סכנת מעבדת החלל האמריקאית סקיילאב העומדת להתרסק אל כדור הארץ ממעל. מככבים: לו אלברז, ג'ולי דלפי (2 ימים בפריז), אריק אלמוזלינו (גינסבורג), דני מנשו (ממזרים חסרי כבוד), עמנואל ריבה (כוכבת סרטו החדש של מיכאל האנקה, אהבה).חופשה משפחתית, 15:45, ערוץ yes3 HD ממתק במעטפת סבנטיז. טריילר "חופשה משפחתית":

יום שבת: הומלנד ממשיכה בעונה שנייה ומה זוממים שלושת המוסקטרים

עונה חדשה להומלנד שתעלה בצמוד לשידור בארצות הברית: הסדרה מתמקדת בדמותה של קארי מתיסון (קלייר דיינס, זוכת גלובוס הזהב על תפקידה בסדרה), סוכנת CIA שמאמינה כי שבוי מלחמה בשם ניקולס ברודי (דמיאן לואיס, אחים לנשק) שחזר כגיבור מלחמה, הוא בעצם סוכן של אל- קעאידה ומהווה איום לביטחון המדינה. בסיום העונה הקודמת, קארי עמדה לאבד את זיכרונה וכך גם את אחיזתה על החקירה של ברודי, שבינתיים הלך וסלל את דרכו הפוליטית. העונה השנייה תחל שישה חודשים לאחר סיום העונה הראשונה. קארי מתמודדת עם תוצאות הטיפול בהלם חשמלי שעברה, מטופלת על ידי אחותה ואביה ועובדת כמורה, עד שסול (מנדי פטנקין) פונה אליה ומנסה לשכנעה לחזור לשורות ה-CIA, כשמתקבלת התרעה חמורה לפיגוע, ומקור במזרח התיכון מוכן לחשוף פרטים רק בפניה של קארי.

הקריירה של ברודי נסקה בששת החודשים האחרונים, והוא משמש יועץ לסגן הנשיא ואיש קונגרס, שמטרתו, כפי שהכריז בפני אבו נאזיר, לפגוע מבפנים במערכת, כאיש פוליטי ולא כטרוריסט. מערכת היחסים ההפכפכה בינו לבין קארי, תמשיך להוות את מרכז הסדרה.

למרות אזהרות משפחתה הקרובה, קארי יוצאת למשימה כסוכנת סמויה, צובעת שערה לחום, ופועלת כהרגלה, כנגד כל הכללים של הסוכנות. שני הפרקים הראשונים יתרחשו ברובם בביירות, והם הפרקים שצולמו בישראל.

הומלנד (עונה 2), 21:30, ערוץ yes Oh HDאחריך בכל צעד ושעל. פרומו העונה השניה של "הומלנד":

וגם:

גרסה מודרנית מלאת אקשן והרפתקאות לספר הקלאסי "שלושת המוסקטרים": בצרפת מלאת התככים והבגידות של ראשית המאה ה-17, דוכס אכזר (אורלנדו בלום), חשמן רשע (כריסטוף וולץ', ממזרים חסרי כבוד) ונוכלת יפהפייה (מילה ג'ובוביץ') זוממים להפיל את שלטון המלוכה הצרפתי ולהתחיל מלחמה. דארטניאן הצעיר נחוש לאחד את שלושת המוסקטרים, אתוס, אראמיס ופורתוס - שהיו בעבר גיבורי הממלכה וכיום הם סתם בטלנים - למשימה החשובה ביותר, לעצור בעדם. עוד מככבים: מת'יו מקפאדן (גאווה ודעה קדומה), לוק אוונס (תמרה דרו), מאדס מיקלסן ("המלך ארתור"), לוגאן לרמן (פרסי ג'קסון וגנב הברק)

שלושת המוסקטרים, 22:00, ערוץ yes2 HDשק של סנטימנטים. טריילר "שלושת המוסקטרים":