עף בחשיכה: ירון ברובינסקי משתלט על המסך

עם שתי תוכניות בפריים טיים, סרט חדש והצגת ילדים, לירון ברובינסקי אין זמן להיות רווק נחשק והולל

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

בחודשים האחרונים הצלחת של ירון ברובינסקי מלאה מהרגיל, כמעט גולשת. הסרט 2 בלילה, בו כיכב וכתב יחד עם הבמאי רועי ורנר, הופץ לאחרונה בבתי קולנוע והצריך ממנו להירתם למערך יחסי הציבור. ברשת החליטו להעלות את תוכנית הריאליטי החדשה דייט בחשיכה בתזמון מכוון (או שלא מכוון) עם עליית העונה החדשה של לעוף על המיליון בערוץ 10, שתיהן בהנחייתו וגם שתיהן דורשות שיתוף פעולה עם מנגנון יחסי הציבור. בנוסף לעבודתו כשחקן בתיאטרון באר שבע, נרתם גם להצגת הילדים "שרלוק הולמס", חלק מפרויקט מיוחד של מפעל הפיס שנקרא "קלאסילייק" המקדם מוזיקה קלאסית בקרב הגיל הצעיר.» דייט בחשיכה: לא משהו שלא ראינו קודם» רועי ורנר נכלא בדייט ועשה על זה סרט. ראיון» "2 בלילה": מה יותר קשה למצוא, חניה או אהבה? "אני שמח שאני עושה פרוייקטים אחרים. אני לא רוצה לעשות טלוויזיה שהיא רק פריים טיים, עם כל הכבוד ויש לי כבוד", אומר ברובינסקי לרגל עליית העונה החדשה של לעוף על המיליון מחר (שבת, 20.10), "אני בא ממקומות אחרים אז אני אוהב לערבב".

מאיזה מקומות אתה מרגיש שאתה מגיע?"אני למדתי משחק בבית צבי, לפני שהוא הפך למכונת ייצור שחקנים למחזות זמר. לא תכננתי לשחק בטלוויזיה או בקולנוע, לא לכתוב, לא להנחות ובטח שלא בפריים טיים".

מה השתבש?"השתבש לטובה. התחלתי עם הגשת פינות אצל אורלי וגיא וגיא זוהר ופתאום התחלתי לעשות פיילוטים להנחיה. ואז הגיע לעוף על המיליון. מאוד חשוב לי לשמור על הגחלת ולעשות דברים שקשורים למקורות וליסודות שלי - שזה כתיבה ובמה. לא רק להיות כלי בידי מכונת הפריים טיים של הרייטינג והטלוויזיה המסחרית".

היתה תקופה שלא היה בטוח אם העונה החדשה בכלל תעלה. "תיארתי לעצמי שאם היא לא תעלה בערוץ 10 ימצאו לה בית. לעוף על המיליון זו תוכנית שאני מאוד אוהב ולשמחתי גיליתי מעונה לעונה שהיא נאהבת גם על ידי הצופים. אמנם המספרים של ערוץ 10 שונים ממכונת הצופים של ערוץ 2, אבל היא הביאה מספרים יפים ובצדק כי זה ממוצרי הפריים טיים שלא מזלזלים בצופה ומדברים בגובה העיניים".בגובה העיניים. ברובינסקי וליהיא גרינר, מתוך לעוף על המיליון (צילום: גיא קרן)

למה העונה החדשה עברה לפורמט של ספיישלים?"זה לא עבר לפורמט של ספיישלים. לדעתי ערוץ 10 לא השכיל ליחצן את העונה נכון בפרומואים. זו עונה רגילה, 19 תוכניות רגילות, שמתוכה יש מספר תוכניות שהן ספיישלים. אני לא יודע למה בחרו ליחצן את העונה הזו כעונה של ספיישלים. אני חושב שראוי שהצופים ידעו שזו עונה עם תוכניות רגילות ועם הרבה ספיישלים"

הליהוק שלך ל"דייט בחשיכה" הוא עוד פרק במלחמה של רשת בערוץ 10?"ערוץ 10 נמצא במלחמת הישרדות מול כוחות לא פשוטים עם כל מיני אינטרסים ובעיות שלצערי עוד לא נפתרו כמו שצריך. היה לי חוזה טאלנט בערוץ 10 שהסתיים בהבנה ובידידות גדולה של שני הצדדים, עובדה שהמשכתי בלעוף על המיליון".מי יזם את הפרידה?"הפרידה היתה ידועה מראש, היה תאריך סיום של החוזה".

למה הוא לא חודש?"היה ברור לשני הצדדים שבמצב של הערוץ, במצב שלי ובמצב של התעשייה, אתה לא יכול להגיד 'קח הרבה כסף ותישאר כמה שנים'. היתה את האופנה הזאת כמה שנים, היא לא קיימת עכשיו"עם כל האמפתיה לערוץ 10, אתה מצטרף לפריים טיים של רשת. יש שאומרים שהם מנסים לחסל את המתחרים."בתחום שלנו, יש לך עכשיו עבודה ואתה מבוקש וזה כיף, אבל אתה לא יודע מה יהיה מחר, או עוד חודשיים או עוד שנה. המדינה קטנה והעבודה מוגבלת, אז אני מנסה להתקדם ולבחון דברים. אין שום מים עכורים ביני לבין ערוץ 10 ואני לא רואה את זה כסכין בגב. זה מצב שמוזר גם לי, אבל בוא נראה מה יהיה".יש חשש שמניית ברובינסקי תרד עקב נוכחות מוגברת על המסך?"כל פעם שאתה עושה משהו נותנים לך דוגמה: 'ההוא לפני כמה שנים שרף את עצמו בזה, או שההוא עשה טעות שהחליט לעזוב וללכת על זה'. בחששות האלה אני לא מתעסק יותר. עשיתי לפני שנתיים תוכנית ב'רשת' שקראו לה 'לילה לבן', סוג של 'מצלצלים' אבל מצחיק, והיא ירדה אחרי חודשיים. כולם אמרו לי שאני עושה טעות ושזה ידבק בי כטראש, אז גם פחדתי והאמנתי לחלק מהאנשים. אם במקרה לזכייניות ימאס מהפרצוף שלי אז שימאס, חשש אין לי".

"לא כלי בידיי הפריים טיים". ירון ברובינסקי (צילום: יח"צ) מחשבות רומנטיות על קולנוע לאפשרות שהטייפ קאסט של מנחה השעשועונים והריאליטי ידבק ויפגע בקריירה שלו כקולנוען הוא משיב בהבאת נקודת מבט מעט עגומה על מצבו של הקולנוע הישראלי, שגם מאפשרת לו לנוע בין המדיומים: "הקולנוע בארץ נמצא מצד אחד בפריחה יצירתית, ומצד שני הוא טובע בצרות של כמויות צופים ומודעות ציבורית נמוכים. אני לא חושב שאנשים שצופים ברוב הסרטים, ואני לא מדבר על השניים או שלושה להיטים שיוצאים בשנה, צופים גם בפריים טיים ולכן הם לא עושים את הקישור. לצערי, בארץ הקולנוע הישראלי הוא לא מיינסטרים בכלל, גם אם המוצר עצמו הוא כן מיינסטרים".

אתם עובדים על סרט שני?"רועי ורנר ואני אמרנו שברגע שייצא הסרט אנחנו סוף סוף נתחיל לכתוב את הסרט השני שלנו. זה ייקח עוד שנתיים או שלוש, אבל התחלנו לכתוב. בניגוד לראשון שדיבר על הרצון למצוא אהבה והפחד למצוא אהבה, הסרט השני ידבר על המפעל המורכב של זוגיות. זה הולך להיות סרט רגיש וייחודי".

מה בוער בך לעשות סרט על זוגיות?"הרבה מאוד אנשים בערים הגדולות, בני 30 פלוס ו-40 פלוס, שלא בדיוק מוצאים את עצמם מתמסדים עם משפחה וזוגיות. אני מאחל לעצמי אישה וילדים עם קן משפחתי חם ואוהב, אבל כרגע זה לא המצב. כרגע אני לא בכיוון. גם כי אני לא כל כך רוצה, גם כי אני חושש, וגם כי אני מסתכל סביבי ולא רואה דוגמאות טובות"

מה מביא אותך להחלטה הזו?"טוב לי לבד וזה הכול. בינתיים, זה לא שאני נגד אידיאולוגית. יש המון אנשים בגילנו שהם לבד ונורא לא רוצים להיות לבד, אבל אני לשמחתי טוב לי לבד וסבבה לי להישאר לבד. אני לא סוגר את הדלת להתאהבויות. אני יוצר, אני עושה, אני מתקדם ואני לא מרגיש שחסר לי עם מי לישון ולקום בבוקר".

בתור מי שמוגדר כ"רווק נחשק בתל אביב" ההחלטה להישאר לבד היא לבטח מאוד אמיצה."לא יודע למה לאחרונה עשו ממני 'רווק נחשק'. מישהו מחליט שאתה רווק, שאתה נחשק, ואז מדברים על זה. מי נחשק? אני לא נחשק והכול בסדר. מעולם לא הייתי רווק הולל ואני לעולם לא אהיה רווק הולל. אולי רק דיברו עלי כרווק נחשק, אבל אני לא יודע מה זה אומר. זה מן נושא צהוב שאוהבים להתייחס אליו. אני גם תל אביבי מלידה וכל התל אביביות הזאת היא לא דבר שחדש לי. זה לא שאני נמצא באיזו ביצה של הוללות. אני כבר אחרי כל העניינים האלה של היציאות. אני חי את חיי בשקט ושלווה בתל אביב המוכרת".

אז ירון ברובינסקי חוזר הביתה אחרי יום עבודה ארוך, מדליק את הטלוויזיה והאופציה בין "לעוף" ל"דייט" צצה על המסך. במה תבהה?"שנייה אני צריך לחשוב על התשובה שלי".

תתייעץ עם עורך דין."יש לי תשובה מצוינת. התשובה היא שאני לא צופה בטלוויזיה. אני צופה בתוכניות לאחר מכן. אני אף פעם לא יושב מול הטלוויזיה בערב ומזפזפ בין ערוצים. אני אראה את שתיהן אחר כך באינטרנט".

אני אקשה עליך, איזו תוכנית יותר מדברת אליך כבן אדם?"וואו, איך אני לא הולך לענות לך על זה. זה בכלל לא משנה מה התשובה, כי כל תשובה שאני אענה אני אקפח מישהו ואני לא יכול".

אתה לגמרי שלם עם הטלוויזיה שאתה עושה?"(צוחק) אני חייב להגיד לך שאתה מראיין מצוין. אני שלם עם מה שאני עושה".

» לעוף על המיליון (ערוץ 10, שבת ב-21:00), דייט בחשיכה (ערוץ 2, רביעי ושבת ב-21:00)

כתבות מומלצות

שער שכם, אתמול

האזרחים הערבים לא רוצים להבעיר את השטח, אבל הם לא מנותקים

"דברים מוזרים", העונה הרביעית. בלי העומק הפסיכולוגי

היא חזרה לנטפליקס פחות מקסימה ומרגשת, יותר מחרידה ואכזרית

שחקני ריאל עם הגביע, אמש בצרפת. זכייה 14 בליגת האלופות של מועדון הפאר הספרדי

"רציתי לקבל קצת כבוד ליד השם שלי": קורטואה חגג משחק מושלם

מצעד הדגלים באזור שער שכם בשנה שעברה. שוב מתברר שאין דין שמאלן כדין מתנחל

הממשלה וגופי הביטחון מגבים את העבריינים. ואת מי עוצרים? את השמאלנים כמובן

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

כתבות שאולי פספסתם

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה, ותבחר צבע": כך נקבע מחיר המכונית שלכם

 יובל רפיח

2,300 שקל, כולל חשבונות: השכונה שהצעירים עוד לא גילו

פרופ' ינאי עופרן , במעבדת ביולוג'יק דיזיין ברחובות

"הן ביקשו: 'תגרום לתרופה לעבוד על קופים, גם אם תקלקל מעט לבני אדם"