השבוע בטלוויזיה: חיים הכט חוזר עם תוכנית שערוריות ישנה-חדשה

פרקים חדשים לתוכנית "מה אתם הייתם עושים", סיימון ריב במסע לחיים אחרים מסביב לאוקיינוס ההודי, סאות'לנד עולה למסך הישראלי ומשולש האהבה של קירה נייטלי

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

יום ראשון: הרפתקאות באוקיינוס ההודי ומציאת תרופות חדשניות בתהומות פורטו ריקו הסופר, ההרפתקן ומגיש הטלוויזיה סיימון ריב (הזכור מהסדרות "חוג הסרטן" ו-"חופשה באזורי סכנה") יוצא להרפתקה הקיצונית של חייו. מסעו של ריב ייקח אותו מסביב לאוקיינוס ההודי ויכלול מעבר ב-16 מדינות, ביניהן מוגדישו וסומליה, אולי המקומות המסוכנים בעולם, איי המלדיבים הקסומים, רפובליקת מאורציוס ואיי סיישל. ריב ינוע ממקום למקום באמצעות כלי שיט, מכוניות ורכבות במסלול מפותל שיפגיש אותו עם פירטים וכרישים, יוביל אותו למאורות סמים מפוקפקות, ייקח אותו לארוחה עשירה במסעדה תת-מימית, יעבור באתר נופש של חמישה כוכבים המאכסן אלפי פליטים בחדריו היוקרתיים, וישים אותו במרחק נגיעה מחיי הפרא של האוקיינוס ההודי: למורים, פינגווינים, דולפינים, פילים ועוד. האוקיינוס ההודי, 19:00, ערוץ הטיולים ים של דברים לגלות. פרומו "האוקיינוס ההודי":

וגם:

מדענים רבים משוכנעים שבחשכתן של מערות טמונים הפתרונות לסוגיות הרות גורל כמו התחממות גלובלית ומציאת תרופות חדשניות. עם זאת, מעטים המדענים שניחנים בגוף ובנפש חזקים דים כדי לבצע בדיקות מדעיות בתנאי מערה. "בעומק הסכנה" מלווה קבוצה של חוקרי מערות המסכנים את חייהם ושפיותם בשם המדע וצוללים לתהומות בפורטו ריקו שאיש לא פקד קודם לכן.

בעומק הסכנה, 21:00, ערוץ הטיולים חוקרים עד מוות. טריילר "בעומק הסכנה":

יום שני: "מה אתם הייתם עושים" חוזרת וטכנולוגיה הפותרת תעלומות רצח "מה אתם הייתם עושים" חוזרת עם שני פרקים חדשים בהם חיים הכט מעמיד, באמצעות סיטואציות מבוימות, בפני הציבור הישראלי דילמות אמיתיות שמאפיינות את המציאות בה אנו חיים: מי הם הישראלים שעושים למען אחרים ונחלצים לעזרתם במקרים של גילויי אלימות פיזית ומילולית, הטרדות מיניות, גזענות, עוני ועוד, ומי לא. מה אתם הייתם עושים, 21:00, ערוץ 2זו לא טלוויזיה, אלא החיים. הצצה לתוכנית "מה אתם הייתם עושים":

וגם:

הסדרה בלשי רפואה חוזרת לעונה ה-14 ומביאה למסך את החקירות המקוריות של CSI - מקרי הפשע האמיתיים שעל מנת לפתור אותם השתמשו הבלשים בשילוב של טכניקות חדשניות, פורצות דרך ומעמיקות על מנת לחקור את הראיות שנמצאו בזירת הפשע. הסדרה מביאה מקרים בהם הפושעים האמינו שהם כיסו כל אפשרות שיגלו אותם ולא השאירו עקבות שיכולות לחשוף אותם, אבל כל פושע משאיר מאחוריו רמז כלשהו השאלה היא האם החוקר יגלה את הרמז. בין התעלומות העונה: אם צעירה שנרצחת לאחר חמש שנים של התעללות בתוך ביתה; רצח שהמשטרה יודעת על קיומו אך אינה מוצאת את הקורבן; ואיך כדור מאקדח ששימש לרצוח איש נדל"ן לפני 20 שנה, הפך לראיה המרכזית כדי לפתור את המקרה?

בלשי רפואה (עונה 14), 22:00, ערוץ Zone Realityחושפים ראיות בלתי נראות. פרומו "בלשי רפואה":

יום שלישי: סאות'לנד עולה לישראל ומשולש האהבה של קירה נייטלי "סאות'לנד" לוכדת את המציאות של משטרת לוס אנג'לס, מהחופים של מאליבו, דרך גבעות הוליווד ועד הרחובות של מזרח העיר - לתוך חייהם של שוטרים, פושעים, קורבנות והמשפחות שלהם. ג'ון קופר (מייקל קודליץ, אחים לנשק) הוא שוטר עירוני וקשוח, שעובד לפי הספר. הוא ממונה לאמן את הטירון בן שרמן (בן מקנזי, האו.סי), בן עשירים, שהניסיון האקדמי שלו רחוק מלהכין אותו לעבודה בפועל. הגישה הכנה והישירה של קופר לעבודה מותירה את שרמן בתהייה הקבועה- האם יש לו את מה שצריך בכדי להפוך לשוטר? מאבקי כוח, התמכרויות, לחץ אישי, ניצחונות וטרגדיות הם האתגרים שעומדי בפני השוטרים הללו מדי יום. הסדרה חודשה לעונה החמישית לאחר שגרפה שלושה פרסי אמי, ובעונה הנוכחית מתארח השחקן הישראלי עוז זהבי.

עוד מככבים: קווין אלחנדרו ("דם אמיתי"), ארייה ברייקיס ("אהבה בתפריט"), קליפטון קולינס ג'וניור ("טראפיק"), מייקל מקגריידי ("חצי מת") וטום אוורט סקוט ("מה שאת עושה לי"). בתפקידי אורח: לוסי לו, עוז זהבי, טום סייזמור (להציל את טוראי ראיין), אמורי נולסקו (נמלטים), לאז אלונסו (אוואטר), דוריאן מיסיק ("להרוג את המזל"), "), לו דיאמונד פיליפס ("לסניור באהבה"), קארל לאמבלי ("זהות בדויה"), ליסה גיי המילטון ("הפרקליטים"), מרלה גיבס ("משפחת ג'פרסון") וטרייסי וולטר ("באטמן").סאות'לנד, 22:00, ערוץ HOT Zoneדרמה בדרום. פרומו הסדרה "סאות'לנד":

וגם:

דרמת מדע בדיוני המתארת את חברותם של שלושה ילדים שגדלים בפנימייה ייחודית. שתי החברות הכי טובות מתחברות עם הילד הביישן של השכבה. כשהם גדלים, וההורמונים מתחילים להשתולל, ההרמוניה של השלישייה מתחילה להיסדק: מי באמת מאוהב במי והאם הם יהיו יחד? בשונה מבני נוער רגילים, השאלה הגדולה והאמיתית המרחפת מעל חייהם היא מה יש שם, מחוץ לפנימייה הייחודית שלהם ומה תפקידם של ילדי הפנימייה בעולם הגדול. מככבים: קירה נייטלי (כפרה), קארי מאליגן (דרייב), אנדרו גארפילד (ספיידרמן המופלא, הרשת החברתית), שרלוט רמפלינג ("מתחת לחול"), סאלי הוקינס (חופשיה ומאושרת)

לעולם אל תיתן לי ללכת, 22:00, ערוץ yes3 HD משולש מתוק. טריילר "לעולם אל תיתן לי ללכת":