עידן חגואל, עכבר העיר

הפסקול הים תיכוני מתנגן באולם האירועים של סינמה סיטי, מסכי הפלזמה הגדולים תלויים בשפע, החמסות המוזהבות מנצנצות על הסלבס העלומים, ה"כרמל סלקטד" מבעבע בכוסות הפלסטיק הגבוהות, מלצר עם שיער חלקלק מחליק בפאסון עוד פלטת בורקס בין פלטת הרוגעלך ופלטת הגביניות. לא, זו לא חתונה, אלא ההשקה של העונה השנייה של חי בלה לה לנד.» חי בלה לה לנד 2 - כל הכתבות והביקורות

"הטירוף חוזר ליס" מבשרת גורמת בכירה מטעם yes וכולם מפנים את העדשות אל משתתפי העונה החדשה שגומעים את הפלשים הרבים בשקיקה. ליאת בנאי, שיר לוי, סאז ושרית אביטן הם הפחות ידועים שבחבורה. השמות הגדולים שלוהקו לסדרה היו מאיה בוסקילה ומושיק עפיה. האחרון נכנע לפחד הטיסה שלו וויתר על התענוג להתמודד על חוזה של חברת תקליטים בין לאומית בלוס אנג'לס.עדיין לא התאושש מהפחד. מושיק עפיה הגיע לחלוק כבוד (צילום: אורן זיו)

הליהוק הצבעוני והגדול מהחיים של אלי זולטא ("האלמנה השחורה") מוכיח את עצמו כקאלט מיידי עם כניסתו לחדר. זולטא מלווה בפמליית רוקרים מאופרת, עם שיער ארוך ואקססוריז סטייל גלאם מטאל, שמניעה את הרגליים בביישנות לצלילי הדרבוקות של שיר הנושא של הסדרה, שמתנגן שוב ושוב ושוב (ושוב). "זה לא יעשה שום דבר לקריירה שלי, אני אישאר אותו אלי זולטא", הוא מספר על האימפקט שעשויה הסדרה להותיר על דרכו המוזיקלית כמטאליסט ציוני. "הייתי רוקר, נולדתי רוקר וזהו זה – אני אמות רוקר".

החיבור האפל של זולטא עם שלל המסלסלים הבורקים עשוי להרים לא מעט גבות, אבל סולן האלמנה לא מבין למה: "אני יודע מוזיקה, אני רחב מבחינה מוזיקאלית. אני עשיתי את 'שש מיליון רסיסים' – שזה מוזיקה לסרט על השואה. מצד שני כתבתי את 'לכי תספרי לכולם', מצד שלישי אני עושה רוק'נרול – ואם זה לא קונצנזוס אז מה כן קונצנזוס?". "אם אני לא קונצנזוס אז מה כן?". אלי זולטא מפתח את איכויות הקאלט (צילום: אורן זיו)

אתה מתחבר למוזיקה ששאר המשתתפים עושים?"אני חושב שהם יכולים לשדרג את מה שהם עושים. פחות ים תיכוני ויותר ייחוד אישי של כל אחד. כמו שאני עושה רוק'נרול ויש לו הרבה השפעות, גם הם יכולים להביא צבע אחר. אבל עדיין המפיקים במוזיקה המזרחית זה אותם ארבעה אנשים - אז זה כל הזמן חוזר על עצמו. הסאונד הוא אותו סאונד, התפיסה היא אותה התפיסה, העיבודים הם אותם עיבודים ובגלל זה זה נשאר במקום. צריך להרחיב וללכת למקומות אחרים וזו המהות של התוכנית, להכניס כמה שיותר תבלינים למערכת".

שבי זרעיה, העורך הראשי ואחד היוצרים של הסדרה (יחד עם הבמאי אילן עבודי), מתבונן בתשומת הלב שזולטא זוכה לה מהתקשורת בשביעות רצון. "הוא נולד להיות כוכב. בפורים השנה כולם הולכים להתחפש לזולתה. הוא מלך הרוק הכבד של ישראל".

ה-מלך?"לא ראית שאיתי אנגל אומר את זה בפרק המקדים?".

זרעיה חוזר על המנטרה השיווקית של העונה השנייה – "עונה שיצאה משליטה", ומסביר כי "קרו לנו המון תקלות אבל האתגר היה להתמודד איתן". התקלה הגדולה ביותר שהתרחשה מאחורי הקלעים תועדה כבר בהרחבה בתקשורת ולכן גם מוציאה מעט את המתח שנבנה במהלך הפרק הראשון כי הרי הסוף ידוע מראש. "קרתה לנו התקלה הכי גדולה שיכולה לקרות אי פעם, שהכוכב הראשי של הסדרה, אחרי חצי שנה של עבודה לא מגיע ליום הראשון. 'לה לה לנד' זו סדרה קומית והוא לוהק להיות הציר המרכזי. מושיק עפיה הוא ליהוק קומי מהרמה הראשונה ולאבד אדם כזה זו טרגדיה גדולה". סוחטת טיפים. מאיה בוסקילה עם מנצח העונה הקודמת, אלון דה לוקו (צילום: אורן זיו)עפיה לא קיבל רגליים קרות לאירוע ההשקה והוא מסתודד עם חבריו, ביניהם קובי פרץ שגם מופיע בסדרה כאורח מיוחד. באופן מעט מחשיד, עפיה תופס מכרים לשיחה תוך שהוא חובק את ראשם, מצמיד לשלו, לוחש ישירות לאוזנם, ואם זה לא מספיק - עם היד הפנויה הוא יוצר אטימה מוחלטת על גבי האוזן כך שלא תהיה שום אפשרות להאזנה. עפיה ללא ספק הוא הכוכב בפרק הראשון בעונה החדשה, שהוקרן מייד עם תום האירוע, אבל היוצרים מבטיחים כי הוא גם ישולב "בדרכים שונות" לאורך כל העונה.