ראש בראש: קרב הפרשנים של חברות החדשות

ערוצי הטלוויזיה מנהלים בימי לחימה מלחמה משלהם על ליבם של הצופים. מי יותר משכנעת - תמר איש שלום או יונית לוי? מי יותר אוהב ערבים - צבי יחזקאלי או אהוד יערי? ומי יודע מי זה ניר דבורי?

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

חזית הדרום: איש המשטרה Vs. המקומי ברוכים הבאים לדו־קרב החשוב באמת. בפינה אחת, לייב מבאר שבע, מתייצב כתב חדשות 2 הוותיק משה נוסבאום, על צמד גבותיו העבותות והטונציה שאין לטעות בה; בפינה שמנגד, עם שני תלתלים סוררים על המצח ועם רזומה הקסאמים הגדול ביותר בתקשורת הישראלית - אלמוג בוקר מערוץ 10, חי משדרות. נוסבאום אמנם מוצב בדרום, אבל מתוקף תפקידו ככתב לענייני משטרה של הערוץ הוא מדווח גם על הנעשה בשאר חלקי הארץ, כשברגע משעשע במיוחד בסוף השבוע האחרון פנו אליו מהאולפן במלים "משה, אתה נמצא בבאר שבע אבל בוא תעדכן אותנו לגבי הנפילה בתל אביב". בוקר, לעומת זאת, חי ונושם את אבק דרום הארץ לאורך כל השנה, תמיד באותו מבט קפוא ומיואש, תמיד באותו מרכז מסחרי עמוס ניאון אך שומם מאנשים. ועם כל הכבוד לעליצות הנוסבאומית, הניצחון הולך הפעם אל איש השטח מערוץ 10, ולו כאות הוקרה לכבוד שנים של דיווחים סיזיפיים על מטחי קסאמים שלאיש לא היה אכפת מהם. (ערן לאור) הצד השני: סבא אהוד Vs. האיש והכאפייה על המאבק בין אהוד יערי לצבי יחזקאלי כדאי להסתכל דרך הפריזמה ההוליוודית, בבימוי של קלינט איסטווד. בפינה הכחולה ניצב המתמודד המבוגר, בעל הניסיון והרקורד המקצועי המקושר היטב בדרגים העליונים ומקרין סמכותיות בלתי ניתן לערעור (גם אם כל קצין מודיעין זוטר מוכן לעשות זאת בחינם). בפינה האדומה, עומד הצעיר, המסוקס שהשנים טרם נגסו בו, עם כיפה לבנה לראשו ואיזור חלציים עטוף בדגל ישראל. חיית שטח שהשתפשפה ברחובות מוכי הסירחון של רמאללה ומוכן להילחם על התואר. הבחירה הברנז'אית האוטומטית היא ללכת דווקא עם יחזקאלי, האנדרדוג עם הערבית המושלמת שמנהל תקשורת ישירה עם אלוהים\מרוואן עיסא. אבל דווקא יערי הוא זה שמביא משב רוח מרענן במלחמה הנוכחית. פחות מטרחן, פחות נמהר וממלא בכבוד את תפקיד המבוגר האחראי. זה בדיוק מה שנדרש כרגע, כשהמבוגרים שאמורים להיות אחראים מתרשלים בתפקידם. (אור בר שלום)

מעדיפים את הישן והטוב. צבי יחזקאלי ואהוד יערי (צילומי מסך) הצבא לרגליו: האנונימי Vs. האנונימי יותר יש משהו חסר כריזמה באור הלר. האדישות המסוימת שמתקשה לרתק אותך, המגושמות שלא בדיוק מתיישבת עם הטייפ הקאסט של כתב צבאי השש אלי קרב. לכן, רוב האנשים לא נוטים לייחס חשיבות לאור הלר. למעשה, רוב האנשים לא באמת יודעים מי זה אור הלר. העניין הוא שזה דווקא פועל לטובתו. כי אם רוב האנשים היו יודעים שהוא אוחז בדעות שמאלניות די רדיקליות (ברזומה שלו כמה התבטאויות די קיצוניות נגד מתנחלים ונגד גירוש העובדים הזרים), כבר מזמן היו עושים לו פה דה-לגיטימציה. כבר מזמן לא היו מאפשרים לו להיות בעמדת הכתב הצבאי המדווח מהשטח שכולם בטוחים שתפקידו הוא רק לתווך אינפורמציה אינפורמטיבית מבית היוצר של דובר צה"ל. אבל מי שבאמת טורח להקשיב לאור הלר מבין שמבעד לדיווחים תמיד מסתתרת זווית. מפוקחת, שקולה, ובעיקר אינטליגנטית ואחרת. גם את ניר דבורי רוב האנשים לא ממש מכירים. אבל זה לגמרי בסדר. (עומר שוברט)רוב האנשים לא ממש מכירים. ניר דבורי ואור הלר (צילומי מסך)ששים אלי קרב: דובר צה"ל Vs. דובר צה"ל כבר שנים שרוני דניאל ממלא בפועל את תפקיד דובר צה"ל, מעודד, מגונן ומלהיט את הרוחות, ועכשיו בערוץ 10 החליטו לתת פייט עם הדבר האמיתי. עודד בן עמי, אקס דובר צה"ל כשלעצמו, תפוס בערוץ המתחרה, אז הלכו על אחד מממשיכי דרכו הכריזמטיים – אבי בניהו. אם לוקחים בחשבון את מירי רגב, אקס דובר צה"ל בעצמה, שנקראה ללהג באולפנים לעיתים קרובות, ונחמן שי שהחזיר עטרתו ליושנה, נראה שהקשבנו בימים האחרונים ליותר דוברי צה"ל בו זמנית מאי פעם. בניהו סחט כל טיפת זמן מסך שעברה לידו, מיירט אותה כמו כיפת ברזל צעירה, עם אנרגיות ואדרנלין שקשה לאתר בקרב לובשי מדים בעתות שלום. הוא איגף את רוני דניאל מימין (מסתבר שזה אפשרי), מתגלגל על כיסאו בקלילות שכמעט בידרה את שערו ברוח (אם זה רק היה אפשרי). הוא נראה מגוחך, אבל זה לא עושה אותו פחות מסוכן: מה שכן, אם כבר דוברים באולפן, עדיף שזה יהיה רשמי. (איילה פנייבסקי) מי אוהב את צה"ל יותר ממני? אבי בניהו ורוני דניאל (צילומי מסך)המרגיעה הלאומית: החיקוי Vs. הדבר האמיתי לפי מקורות זרים לתמר איש שלום יש תמונה של יונית לוי באמבטיה. היא שם כשהיא קמה בבוקר, היא שם כשהיא הולכת לישון בלילה וכל ערב, לפני עוד מהדורה, מביטה איש שלום בתמונה שלאורה נוצרה ומבטיחה לעצמה לנסות להתקרב עוד קצת למקור. איש שלום היא מה שמכנים אישה ראויה: אינטליגנטית, חריפה, יודעת לשאול את השאלות הנכונות, יש לה גוון נכון בשיער הנכון והיא אפילו נשואה לבעל הנכון (נדב איל), אבל היא לא יונית. איפה איש שלום כשצריך להשתיק חבר כנסת סורר, להרים גבה מפקפקת או לפטפט באיטלקית. תחת מטחי ביקורת וטוקבקיסטים עלובים הצליחה יונית לוי להפוך למגישת החדשות היחידה בישראל ולקבוע סטנדרטים גבוהים שכרגע לא ניתן להתקרב אליהם אפילו עם פאג'ר חמש. איש שלום יכולה להמשיך לשאוף גבוה, אל המלכה האם, אבל גם לזכור את מקומה הנוכחי בינינו, פשוטי העם. לפחות עד חופשת הלידה הקרובה. (אור בר שלום)הולכת ומתקרבת למקור. יונית לוי ותמר איש שלום (צילומי מסך)

התוצאותבסיכומו של דו קרב צמוד ומותח, ערוץ 10 הצליח לנצח את ערוץ 2 ביתרון של נקודה אחת בלבד עם תוצאת סיום של 3:2 לצוות הפרשנים והכתבים של חדשות 10. לרגעים היה נדמה כי הערוץ המתחרה עלול לגנוב לו את הכתר, אבל כנראה שלמרות שלטון הרייטינג הבלתי מעורער, נבחרת הכוכבים של ערוץ 2 מתחילה לאבד מכוחה.