יורקים לבאר: השחקנים שטינפו על הסדרות שלהם

כוכב "שני גברים וחצי", אנגוס טי. ג'ונס, יצא השבוע בפומבי נגד הסדרה והזכיר לנו את כל השחקנים שעשו את זה לפניו: מבלייק לייבלי ועד שאנון דוהרטי

חן חדד, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חן חדד, עכבר העיר

כוכב "שני גברים וחצי", אנגוס טי. ג'ונס, עורר השבוע סערה תקשורתית לאחר שנחשף קליפ שבו כינה את הקומדיה המצליחה "תועבה" וביקש מהקהל להפסיק לצפות בה. ג'ונס בן ה-19, שמגלם את דמותו של ג'ק הארפר, לא התרשם מ-350 אלף הדולרים שהוא מקבל לפרק או מהחוזה שמחייב אותו לעשות יחסי ציבור חיוביים לקומדיה, ואמר: "אם אתם צופים ב'שני גברים וחצי' בבקשה תפסיקו, אני מככב בסדרה, ואפילו אני לא רוצה להיות בה". ג'ונס קרא לצופים "תפסיקו לצפות ולמלא את המוח שלכם בתועבה. אנשים אומרים שזה רק בידור, אבל כדאי שתעשו קצת מחקר על ההשפעה של הטלוויזה על המוח שלכם". כצפוי, הלחצים מצד ההפקה עשו את שלהם, וג'ונס נאלץ לספק סוג של התנצלות, שבה אמנם לא חזר בו מהדברים, אך סיפר כמה הוא אסיר תודה ליוצרים ולמפיקים ושלא התכוון להפגין חוסר כבוד או חוסר הערכה להזדמנות הנדירה שניתנה לו.

ג'ונס הוא לא הראשון שמעז לצאת בפומבי נגד היד שמאכילה אותו. שחקנים רבים כבר הודו בפה מלא בעבר שהם שונאים את הסדרה בה הם מככבים. כדי לחזק את רוחו של ג'ונס נזכרנו בתקריות עבר משעשעות, ובמחיר ששילמו הכוכבים על פליטות הפה.

צ'רלי שין, "שני גברים וחצי"

הרבה לפני שג'ונס העז לחשוף מה הוא באמת חושב על "שני גברים וחצי", צ'רלי שין סלל לו את הדרך. שין, שנחשב עד לפני שנתיים לבעל השכר הגבוה ביותר בטלוויזיה, הסתבך בשורה של חיכוכים עם המפיקים על רקע התמכרותו לאלכוהול, סמים וכוכבות פורנו. במסגרת אחד הריבים המתוקשרים על הסט שין קילל את יוצר הסדרה צ'אק לורי וסיפר לו כמה הוא מתעב אותו ואת הסדרה. "במשך עשור אני זה שנושא על הכתפים שלי את הסדרה והופך את פח הזבל שיצרת למכרה זהב", אמר שין לאחר שרשת CBS החליטה על פיטוריו.

גם כאשר הוחלט להרוג את דמותו ואשטון קוצ'ר תפס את מקומו, שין סירב להמשיך הלאה והכריז בראיון ל-TMZ: "נמאס לי להעמיד פנים שאשטון לא שחקן גרוע ועייפתי מהשקרים על כך שהסדרה לא איומה". שין הוסיף כי לא מדובר בשום דבר אישי נגד קוצ'ר, אבל ברור שהוא משחק גרוע "בגלל שהכתיבה ב'שני גברים וחצי' נוראית כל כך". שין מיהר להגיב גם לשערורייה החדשה וניצל את ההזדמנות לשוב ולהכפיש את הסדרה. הכוכב התראיין למגזין "פיפל" והכריז: "אחרי שראיתי את הקליפ של אנגוס, אין לי צל של ספק ש'שני גברים וחצי' היא פשוט סדרה מקוללת".

יוצרי הסדרה הורגים את צ'ארלי הארפר:בלייק לייבלי וצ'ייס קרופורד, "אחת שיודעת" בשנתיים האחרונות קשה להתעלם מכך ש"אחת שיודעת" איבדה את פוטנציאל ההתמכרות שהיה לה בתחילת דרכה. אחרי שכל דמות בסדרה שכבה עם כמעט כל דמות אחרת ובני משפחתה, העלילה החלה לקרוס תחת פרובוקציות מופרכות מתמיד. גם כוכבי "אחת שיודעת", שפצחו בינתיים בקריירות מוזיקליות וקולנועיות, לא היססו לספר בכל הזדמנות עד כמה הם משועממים מהתסריט ונשארים רק בגלל החוזה. בראש הרשימה ניצב צ'ייס קרופורד, הלא הוא נייט ארצ'יבלד. הכוכב סיפר בראיון ל"US Weekly" עד כמה הוא מחכה לעזוב את הסדרה, ואמר: "אני הולך לחפש את הכבוד העצמי שלי. הוא נמצא איפושהו על הסט, ואני חושב שאיבדתי אותו בין העונה השנייה לשלישית".

גם בלייק לייבלי, שמגלמת את דמותה של סרינה ואן דר וודסון, סיפרה ביוני האחרון שהיא מתבייישת בסדרה. "שש השנים שביליתי ב'אחת שיודעת' הן הרבה זמן, וכשחקנית שמגלמת קריקטורה של עצמי בסדרה לא הייתי אומרת שמדובר בעבודת המשחק האיכותית ביותר שעשיתי", הודתה בראיון למגזין “Bullett”. התגובות הקרירות של השחקנים לצד הרייטינג המדשדש, הובילו להחלטה שהעונה השישית תהיה העונה האחרונה של הסדרה, שתרד מהמסך האמריקאי ב-17 בדצמבר.

נייט וסרינה מאבדים את הכבוד העצמי על השיש במטבח:

צ'בי צ'ייס, "קומיוניטי"

קשה לומר שמישהו היה מופתע מהידיעה הטרייה על עזיבתו של צ'בי צ'ייס את "קומיוניטי". שמו של הכוכב בן ה-69, שמגלם בסדרה את פירס הות'ורן, עמד בשנתיים האחרונות בכותרות הודות ליחסיו העכורים עם מפיקי הקומדיה. צ'ייס כינה בראיון את השתתפותו בסדרה "טעות גדולה", ואת הסדרה "לא יותר מפאקינג סיטקום בינוני". סדרת החיכוכים עם יוצר הסדרה דן הרמון (שפוטר מהסדרה בתום העונה השלישית) המשיכה כשהרמון קילל את צ'ייס על סט הצילומים ואף פרסם הודעות קוליות זועמות שצ'ייס השאיר לו בתא הקולי. הבעיות המשיכו עם הערה גזענית של צ'ייס, שהשמיע על הסט את כינוי הגנאי הידוע לשחורים בעקבות תסכולו מקו העלילה של דמותו.

כעת הודיע צ'ייס שהוא עוזב סופית את הסדרה, ולא שכח להזכיר לכל מי שרוצה לשמוע שהוא עדיין שונא את "קומיוניטי". "אני שחקן כבר הרבה שנים, וגרמתי להמון אנשים לצחוק בתפקידים הרבה יותר טובים מאשר בסדרה". בכל זאת, עושה רושם שעזיבתו לא תשפיע באופן משמעותי על המשך הסדרה, מאחר שצ''ייס הספיק להצטלם למרבית הפרקים בעונה הרביעית, שתעלה בארצות הברית ב-7 בפברואר.

פרידה לא מפתיעה. צ'בי צ'ייס בסדרה: קת'רין הייגל, "האנטומיה של גריי"

גם בקולנוע וגם בטלוויזיה, קתרין הייגל הצליחה ליצור לעצמה שם של שחקנית שלא מהססת להגיד בדיוק מה היא חושבת על היוצרים שמזרימים לה כסף לחשבון הבנק. בזירת המסך הגדול, הכוכבת נלהבה לספר לעולם ש"הדייט שתקע אותי" הוא "סרט סקסיסטי, שמשרטט נשים מרשעות, מתוחות וחסרות הומור, בעוד הגברים הם חביבים, דבילים ואוהבים לכייף" (אבל היא שכחה את הנאום חוצב הלהבות כשהמשיכה משם לסרט "האמת המכוערת", שלא ממש תורם להעצמה הנשית שדיברה עליה).

עוד לפני כן, הכוכבת מתחה ביקורת על איכותה של "האנטומיה של גריי", בה גילמה את דמותה של ד"ר איזי סטיבנס במשך שש שנים. "אני לא חושבת שהתסריטאים כתבו לדמות שלי חומרים ראויים", הסבירה ב-2008 לאחר שפרשה מהמירוץ לפרס האמי, וסיפרה עד כמה היא לא מרוצה מכך שיוצרת הסדרה שונדה ריימס שלחה את דמותה לבצע החייאה בצבי. הכוכבת אף התלוננה בתוכניתו של דיוויד לטרמן כי היא עובדת 17 שעות ביום וכי מדובר בהפקה "מרושעת ואכזרית", ובסופו של דבר הצליחה להשתחרר מהחוזה ולעזוב את הסדרה. עם זאת, בינואר האחרון הייגל החליטה לחזור בה מדבריה. "זו הייתה סביבת עבודה נפלאה" אמרה פתאום, וסיפרה שהיתה מאוד רוצה לחזור לסדרה אם תהיה אפשרות כזו.

הפה הגדול של קתרין הייגל. סצנת הפיטורים של איזי:

שאנון דוהרטי, "מכושפות"

שאנון דוהרטי הספיקה למתג את עצמה כדיווה כבר על הסט של "בברלי הילס 90210". הכוכבת עזבה את הסדרה בסוף העונה הרביעית כאשר היא משאירה מאחור שורה ארוכה של חיכוכים מתוקשרים עם חבריה לצוות ועם ג'ני גארת' בפרט.

עם זאת, המפיק, אהרון ספלינג, העניק לה הזדמנות נוספת וליהק אותה לסדרה "מכושפות". גם שם נחשפו במהירות בעיות על הסט ובתום העונה השלישית דוהרטי עזבה את הסדרה. בתעשיית הטלוויזיה האמריקאית הסתובבו דיווחים על כך שהכוכבת עזבה את "מכושפות" הודות למתיחות בינה ובין שותפתה לבית האליוול, אליסה מילאנו. דוהרטי מצידה, מיהרה להכריז בתקשורת שהיא לא מתרגשת מהעזיבה וש"מכושפות היא סדרה לילדות בנות 12".

מסתכסכת. שאנון דוהרטי ב"מכושפות":

כתבות מומלצות

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

בן סלמאן וארדואן בג'דה שבסעודיה, באפריל. המשבר העמוק נשכח

המשבר הכלכלי מכופף את האידיאולוגיה של ארדואן

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סטיב קר

צפיתי בו רועד וניסיתי להיזכר אם היה כאן משהו דומה. לא הצלחתי

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?