השבוע בטלוויזיה: The Voice חוזרת

תחרות הכשרונות של רשת חוזרת לעונה שנייה, סרט דוקומנטרי של מרטין סקורסזה על חייו ופועלו של ג'ורג' האריסון ועונה חדשה ל"רוקי בלו"

ספיר יעקב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספיר יעקב, עכבר העיר

סיום ראשון: מרטין סקורסזה מביא את סיפור חייו של ג'ורג' האריסון בשילוב חומרי ארכיון נדירים ושיחות מרתקות עם חברים, משפחה ועמיתים למקצוע, מספר מרטין סקורסזה את סיפור חייו של המוזיקאי המוערך והמסתורי ג'ורג' האריסון: החל מילדותו בליברפול, שם ספג את ההשראה המוסיקלית הראשונה שלו, דרך היכרותו עם שאר חברי להקת הביטלס, כולל שנות ההצלחה של הלהקה והתפרקותה, ועד המסע הרוחני שעבר. הפורטרט המרגש הזה מציג אישיות יוצאת דופן שהותירה את חותמה לעד על עולם הרוקנרול. בסרט משתתפים: פול מקרטני, רינגו סטאר, טרי גיליאם, ג'יין בירקין, אריק קלפטון, יוקו אונו, ראווי שנקר, טום פטי, ג'ף לין, ועוד רבים. הסרט ישודר בשני חלקים (9-10.12).

ג'ורג' האריסון: לחיות בעולם חומרני, 22:00, ערוץ yes דוקו רצה יותר. טריילר "ג'ורג' האריסון: לחיות בעולם חומרני":וגם:השחקן איאן מקגרגור יוצא למסע עבור חיסון אוכלוסיות ילדים בפינות המרוחקות ביותר בעולם. מקגרגור וצוותו יוצאים למשימה כנגד כל הסיכויים: לא רק מיקומם של הילדים מקשה על הצלחתה, גם טבעם העדין ביותר של החיסונים מחייב את העברתם התמידית מפריזר לפריזר. הנתיבים דרכם עוברים החיסונים ידועים בכינוי "שרשראות קרות", רשת רחבה ומורכבת הפרושה ברחבי הגלובוס. מקגרגור יצטרף למסע מפרך ומרתק לאורכן של שלוש "שרשראות" תובעניות במיוחד המתוחזקות על יד יוניסף, הארגון שאחראי לחיסונה של יותר ממחצית אוכלוסיית הילדים בעולם. שני חלקי הסדרה יספקו למקגרגור הזדמנות לבקר בשלושה מקומות שונים מאוד ברחבי העולם בניסיון להציל חיים. יואן מקגרגור במסע הצלה, 21:00, ערוץ הטיולים שגריר יוניסף. פרומו "יואן מקגרגור במסע הצלה":יום שני: דוקומנטרי על השופט חיים כהן וסודות מרדפי ה-FBI המשפטן הדגול חיים כהן, מילא מספר תפקידי מפתח בהיסטוריה של מדינת ישראל: מפרקליט המדינה, היועץ המשפטי לממשלה, חבר בוועדת האו"ם לזכויות אדם, המשנה לנשיא בית המשפט העליון ועד לשר המשפטים בממשלת ישראל. לאחר שפרש מבית המשפט, עסק כהן רבות בנושא בזכויות האדם, ואף כיהן כנשיא האגודה לזכויות האזרח בין השנים 1988-1982.

ששת חלקי הסרט "אפיקורס לשם שמים", הם ששה היבטים של פועלו ומשנתו של השופט שהלך לעולמו לפני עשור. מכל אחד מהם קורנת אנושיותו, אהבת האדם שבו, ומקוריותו. הפרק הראשון מביא את המהפך שעבר מי שגדל בבית חרדי וכפר בקיומו של אלוהים. בחלק השני מתדיין השופט חיים כהן עם מדינת ההלכה ותחלואיה ומייחל למה שהוא מכנה "יהדות מזוקקת". השלישי עוסק ביחסו לעונש מוות ולדרכי ענישה. ברביעי הוא מתדיין עם אהבתו הבלתי מותנית למדינת היהודים למרות הצפיות שלא מומשו. החמישי מתייחס למהפך שעבר מאיש ממסד בשירות הממלכתיות הבן גוריוניסטית ללוחם זכויות אדם המבקר את מדיניות ישראל בשטחים. הפרק השישי שכותרתו היא "הכל אפשרי" מוקדש לחופש הפנימי של חיים כהן כשופט, מחוקק ואדם. הסרט כולל קטעי ארכיון וראיונות עם אנשים שליוו אותו בחייו המקצועיים והאישיים, ובהם הפרופסורים רות גביזון, ויצחק זמיר, עורכת הדין ארנה לין, אלמנתו, הגברת מיכל זמורה-כהן וילדיו. הסרט מחדד קווים באישיותו של חיים כהן ומתמקד באוטונומיה שלו כאדם, כאיש ציבור ומנהיג.

חיים כהן: אפיקורוס לשם שמיים, 17:15, ערוץ ההיסטוריה אפיקורוס לשם שמיים. השופט חיים כהן (צילום: יח"צ)

וגם:

ה-FBI הוא גוף חוק מהמתוחכמים בעולם, לחקירת פשעים פדרליים המתרחשים בארצות הברית ועלולים לאיים על קיומה. סדרה חדשה נכנסת אל מאחורי הקלעים של מרדפים אחר חוטפים, תוקפים אלימים ורוצחים באמריקה, תוך חשיפת השתלשלות קווי החקירה המתוכננים על ידי הסוכנים.

בפרק הראשון בעונה, מישן מטסון בת ה-20 נראתה בשעת לילה מאוחרת כשהיא מותקפת בעת כניסתה לדירתה. היא הצליחה להילחם בחזרה בתוקף, אך נותר חשש שיחזור. כמה ימים לאחר מכן, אותו תוקף חטף את פאמלה באטלר בת ה-10 לאור יום, מול שכניה ומשפחתה. ה-FBI מיד זיהה את החשוד. האם הסוכנים יצליחו לתפוס אותו לפני שיבצע את זממו בילדה?

בפרק השני, אם צעירה נעלמת עם בתה בת השנה. משפחתה מקבלת מכתב מסתורי שאומר שהיא ברחה עם גבר מסתורי. גופתה מתגלית שבועות לאחר מכן כשהיא בתוך נהר בוץ, עטופה בשלשלאות. ה-FBI יוצא לחיפוש נואש כדי לגלות מי רצח את האישה הצעירה, והאם בתה עוד בחיים.

מרדפי ה-FBI, בשעה 22:50, ערוץ CBS Reality

נכנסים למוח הקרימינלי. מרדפי ה-FBI (צילום: יח"צ)יום שלישי: סרט דוקומנטרי על הרולינג סטונס ועונה שניה לרוקי בלו

לרגל חגיגות היובל לרולינג סטונס, משחררת הלהקה בנובמבר את האלבום "!GRRR", שכולל גם שירים חדשים שהקליטה לאחרונה וגם את הסרט Crossfire Hurricane: למרות שחברי הלהקה מודים שיש להם זיכרונות "סלקטיביים" לגבי הגעתם לתהילה לפני יובל שנים, הסרט מבהיר חד-משמעית שנסיקתה של הלהקה היתה מטאורית. ב-1972, כשאיש הטלוויזיה הפופולארי דיק קאווט ליווה אותם מאחורי הקלעים של הופעה שנתנו במדיסון סקוור גרדן, הסטונס היו כבר השם הכי חם ברוקנרול – ראשית בקרב הקהל הצעיר והבועט, ומאוחר יותר בקרב הקהל המיינסטרימי סביב העולם.

הרולינג סטונס הופיעו לראשונה ב-1962 בלונדון, כאשר רוב הלהקות הבריטיות היו לבושות בקפידה, לא מאיימות וא-פוליטיות. בניהולו של אנדרו לוג אולדהם, הסטונס פיתחו בדיוק את ההיפך – תדמית אנטי-ביטלס, שהתאימה היטב להעדפה שלהם למוסיקה קודרת, מחוספסת ומבוססת בלוז. האימפקט על הדור הצעיר שמאס בממסד היה מיידי. זו הייתה נקודת המוצא ממנה עלתה הלהקה. משתתפים: מיק ג'אגר, קית' ריצ'רדס, צ'רלי ווטס, רון ווד, ביל וויימן ומיק טיילר. הרולינג סטונס: Crossfire Hurricane, בשעה 22:00, ערוץ yes דוקויובל מתגלגל. טריילר "Crossfire Hurricane":וגם:

"רוקי בלו" חוזרת לעונה שנייה, במרכזה אותה קבוצת שוטרים מתחילים, ערכיים וצעירים, רק עם טיפה יותר ניסיון. בעונה הראשונה, לאחר שסיימו את האקדמיה, השוטרים החדשים התנסו בפעם הראשונה בשגרת החיים המורכבת של כחולי המדים. בעונה החדשה יככבו השוטרים: אנדי מקנלי (מיסי פרגרים, גיבורים, "ריפר") טובת הלב, טרייסי נאש (אנוקה אוקומה) חברתה הטובה, דב אפשטיין (גרגורי סמית', אפרם ב-"אוורווד") השוטר השאפתן, כריס דיאז (טראוויס מילן) השוטר האולטימטיבי וגייל פק (שרלוט סאליבן) בת למשפחת שוטרים.

עוד בעונה החדשה, אנדי תקלע לקרב יריות מפתיע, מעצר סוחרי סמים, חילוץ אישה משריפה, מעקב אחרי גנב, טיפול בקורבן תקיפה, איתור נעדרים ועוד. במישור האישי היא תחליט למסד את הקשר עם לוק (אריק ג'ונסון, סמולוויל) למורת רוחו של סם.

רוקי בלו (עונה 2), 22:45, ערוץ yes Action HD עלילות כחולי המדים המתחילים. טריילר "רוקי בלו (עונה 2)":יום רביעי: עונה חדשה ל-The Voice תוכנית המוזיקה הבינלאומית The Voice חוזרת בעונה שנייה: הזמרים והיוצרים אביב גפן, שרית חדד ושלומי שבת ימשיכו גם העונה לשמש כמנטורים, כאשר בעונה הנוכחית יצטרפו אליהם חברי להקת משינה, יובל בנאי ושלומי ברכה. בנאי וברכה ישבו על כיסא משותף ויצטרכו להכריע יחדיו, למי מהקולות שישמעו ב"בליינד אודישן" הם יסתובבו ויצרפו לנבחרת. במסגרת החידושים בעונה השנייה של The Voice, החל משלב הדו קרב יצטרפו למנטורים יועצים מיוחדים שילוו אותם ויעזרו להם בהדרכת המתמודדים – ה-Dream Team. חברי צוות ה-Dream Team יעניקו למתמודדים עצות מניסיונם המקצועי, וגם יסייעו למנטורים בקבלת ההחלטה הקשה מכולם, מי ייפרד מהנבחרת בשלב הדו-קרב ומי יתקדם לשלב ההופעות החיות. המנטורית שרית חדד בחרה לאחד כוחות עם קובי אוז, עמו צעדה כברת דרך מוזיקלית ארוכה. המנטור שלומי שבת בחר לאחד כוחות עם מוש בן ארי אשר שניים מאלבומיו הגיעו למעמד אלבום זהב ואחד מהם היה מועמד לפרס אמי. המנטור אביב גפן בחר לאחד כוחות עם עופר מאירי, מעבד ומפיק מוזיקלי, פזמונאי ומלחין ישראלי. המנטורים מלהקת "משינה", יובל בנאי ושלומי ברכה, יאחדו כוחות עם הזמרת אפרת גוש.The Voice ישראל, 21:00, ערוץ 2 (רשת)עונה שנייה לקול הבא של ישראל. נבחרת השופטים המחודשת (צילום: ינאי יחיאל)וגם:דוקו מוזיקלי עם ויזואליה מקסימה, קצב וחריזות בסגנון חופשי על עולם ההיפ-הופ הגועש. הראפר (ועכשיו גם הבמאי) אייס טי יוצא למסע אישי לשורשי האספלט של המוסיקה שהצילה את חייו. הסרט הוא אינו על כוכבות, או על גורמטים כבדים וקרבות ראפרים. זה סרט על אמנות וכשרון, על מה שקורה בתוך מוחותיהם של אגדות ראפ ופורץ מהם החוצה. אייס טי נוסע מחוף לחוף ומשוחח באינטימיות עם אמנים כמו אפריקה במבטה, גרנדמאסטר קאז, מוס דף, אמינם, צ'אק די, ראן די.אמ.סי, ד"ר דרה, אייס קיוב, וסנופ דוג. מה שמתקבל הוא מחווה ענקית לאמנות מקורית אמריקאית שהביאה את השירה לדור החדש.

אמנות הראפ, 22:00, ערוץ yes דוקו מוסיקה מעולם אחר. טריילר "אמנות הראפ":