המלחמה על הלייט נייט |

רשמית: ג'ימי פאלון יחליף את ג'יי לנו

בתגובתו אמר לנו: "שיהיה במזל, ג'ימי, אם תצטרך אותי, אהיה במוסך". פאלון: "אני נרגש מאוד להנחות תוכנית שמתחילה היום ולא מחר"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

לאחר ששרו יחד דואט סאטירי לצלילי אחד משירי "סיפור הפרוורים", נודע באופן רשמי כי ג'ימי פאלון, מנחה תוכנית "מאוחר בלילה", יחליף את ג'יי לנו בהגשת התוכנית המוקדמת יותר, והיוקרתית יותר, "הלילה" של רשת אן-בי-סי. פאלון בן ה-38 יחליף את לנו בן ה-63 באביב 2014. עוד שינוי צפוי הוא השבת התוכנית המקורית לאולפן הצילומים המקורי שלה בניו יורק. יפיק אותה המפיק האגדי של "סטרדיי נייט לייב" ו"רוק 30", לורן מייקלס.

"שיהיה במזל, ג'ימי", אמר לנו בהודעה רשמית. "אני מקווה שתהיה בר מזל כמוני ותחזיק בתפקיד הזה עד שתהיה זקן. אם תצטרך אותי, אהיה במוסך". פאלון הוסיף: "אני נרגש מאוד להנחות תוכנית שמתחילה היום ולא מחר", אמר על התוכנית המשודרת ב-23:35 במקום 24:35.

ההודעה הרשמית באה אחרי כמה חודשים מתוחים בין רשת אן-בי-סי לג'יי לנו, שעקץ את הרשת ואת צרותיה בתחום הרייטינג. הוא אפילו כינה את הבכירים של הרשת "נחשים" באחד המונולוגים שלו כתגובה לחילופים המלוחששים במסדרונות. אן-בי-סי ניסו להרגיע את הרוחות בכך ששיחררו קליפ של שיר משותף של שני המנחים ובו הם לועגים כביכול למתח השורר בין שניהם ובין לנו לרשת.

לנו ופאלון. הקץ לשמועותצילום: AFP

מעריכים כי אן-בי-סי שילמה סכום גדול כדי להפר את החוזה של לנו שבעה חודשים לפני הזמן. החוזה שלו אמור היה לפוג רק בספטמבר של אותה שנה. אך היה חשוב לרשת להעלות את התוכנית בהנחייתו יחד עם סיקור המשחקים האולימפיים של חורף 2014.
"ג'יי לנו הוא איקון בתחום הבידור, שגרם למיליונים לצחוק בכל לילה במשך עשרים שנה", אמר מנכ"ל אן-בי-סי סטיב בורק. "שלטונו ארוך השנים והיותו המנחה עם הרייטינג הגדול ביותר הן עדות למוסר העבודה הגבוה ומסירותו לצופים וכן לאן-בי-סי".

עוד לא ידוע באופן רשמי מי יחליף את ג'ימי פאלון ב"מאוחר בלילה", אבל לפי אתר "טיוי ליין" מקורות מאשרים כי יהיה זה סת מאיירס מ"סטרדיי נייט לייב".

הסבב הנוכחי אולי ילווה פחות שערוריות ממשחקי הכס הקודמים בתוכנית זו. ב-1993 ירש לנו את התוכנית מג'וני קארסון אחרי שכולם הימרו כי יהיה זה דייוויד לטרמן, שהגיש את תוכנית האירוח הבאה "מאוחר בלילה" (אותה תוכנית שפאלון הגיש בשנים האחרונות), שייבחר לתפקיד. לטרמן עזב את הרשת בזעם והחל להגיש תוכנית מתחרה ברשת סי-בי-אס. הוא נמצא שם מאז. על הקרב הזה כתב "ניו יורק טיימס" ביל קארטר כתב ספר, "משמרת לילה", שאחר כך זכה לעיבוד של סרט לטלוויזיה. קארטר כתב ספר נוסף על המאבק ב-2009 בספר שנקרא "המלחמה על הלייט נייט".

הדואט של לנו ופאלון

ב-2009 החליטה רשת אן-בי-סי שקונאן אובריאן, גם הוא מגיש תוכנית האירוח "מאוחר בלילה" (Late Night), ינחה את התוכנית הנצפית והמכובדת יותר שג'יי לנו הגיש במשך 17 שנים. אלא שאחרי שבעה חודשים בלבד, החזירה רשת אן-בי-סי את לנו לתפקיד, הסתכסכה קשות עם אובריאן, שעבר לערוץ טי-בי-אס בכבלים.

התוכנית בהנחייה המחודשת של ג'יי לנו היא עתה הכי נצפית בקרב תוכניות האירוח הליליות, אך אלה באופן כללי איבדו מהקהל שלהן. סילוקו של לנו במצב כזה לטובת הנחייה של ג'ימי פאלון היא צעד דומה מאוד לזה הכושל שכבר התקבל עם אובריאן, אך הוא נובע משינויים שעשו המתחרים.

באחרונה רשת אי-בי-סי החליטה להקדים את תוכניתו של ג'ימי קימל, "ג'ימי קימל לייב", ל23:35, שעה מוקדם מששודרה עד עתה. במצב עניינים חדש זה אמור היה קימל הצעיר יחסית להתחרות בג'יי לנו ודייוויד לטרמן, הנמצאים בשנות השישים לחייהם. פאלון הוא בן 38, והתוכנית שהוא מנחה מ-2009 זוכה להצלחה והערכה. בעקבותיה הוזמן להנחות את טקס האמי.

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

גרירת המסעדה, בשבוע שעבר. בלטה בקו הרקיע של נמל אברדין מאז 1976

המסעדה הצפה שהיתה מסמלי הונג קונג טבעה, ועבור התושבים זה סימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ