רותה קופפר

יוצר הסדרה "אחוזת דאונטון", ג'וליאן פלוז, יצא להגנת קו העלילה השנוי במחלוקת מהפרק האחרון של הסדרה התקופתית ששודר באנגליה. ערוץ איי־טי־וי קיבל 60 תלונות לאחר שאנה מיי בייטס (ג'ו־אן פרוגאט), נאנסה על ידי המשרת של אחד מאורחי האחוזה. "לעולם איננו עושים בדאונטון דבר שהוא חסר הצדקה", אמר פלוז לבי־בי־סי. "מעניין אותנו לבחון את ההשפעה הרגשית של מעשים כאלה". ברשתות החברתיות הביעו מעריצים רבים "זעזוע" ו"צער" על קו העלילה שכינו "צהוב" ו"חולני".

אבל פלוז, זוכה אוסקר על כתיבת התסריט של "גוספורד פארק", דחה את הביקורת והדגיש, כי התקיפה של האשה נעשתה מאחורי דלתות סגורות: "אם היינו מחפשים לתאר אונס בצורה מציצנית היינו יכולים להישאר עם המצלמות במטבח בזמן שזה קרה". פלוז ציין, כי קו העלילה הזה לא מסמן כיוון חדש לדרמה, הנמצאת כעת בעונה הרביעית שלה. "דאונטון עוסקת בכל עונה בסיטואציות קשות. המעורבות של הצופים היא פשוט משאלתו של כל יוצר, כי ברוב הסדרות לא זוכים לה. זה מחמיא לי".

מתוך סצינת האונס ב"אחוזת דאונטון". היוצר והשחקנית דחו את הביקורתצילום: © ITV

השחקנית עצמה, פרוגאט, הגנה אף היא על הסצינה בתוכנית הבוקר של בי־בי־סי, ואמרה שהיא "גאה" שהתאפשר לסדרה להתמודד עם נושא כה משמעותי. "אני בכלל לא חושבת שג'וליאן כתב את הסצינה סתם לשם ההנאה", אמרה, "כולנו חשנו אחריות כבדה". לדברי פרוגאט, היועץ ההיסטורי של הסדרה, אלסטר ברוס, אמר כי לפני מאה שנה, זמן ההתרחשות של הסדרה, נשים לא הרגישו שיכלו לדווח על תקיפות מיניות למשטרה. "היתה סטיגמה כל כך חריפה נגד המותקפת שהיא היתה בסכנה לאבד הכל".

ממוצע של 9.2 מיליון צופים צפו בפרק ביום ראשון בלילה בבריטניה, עם שיא של 9.9 מיליון צופים. אזהרה שלפיה צפויות סצינות לא נעימות נראתה לפני שידור הפרק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ