גלובוס הזהב 2015: המועמדים וההימורים

המגמות הבולטות בטלוויזיה האמריקאית הובילו את ארגון העיתונאים הזרים של הוליווד למספר בחירות מעניינות בקטגוריות השונות של פרסי גלובוס הזהב. אלה הבחירות שלהם, וההימורים שלנו

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

עונת הפרסים הזוהרת בפתח ועד שנגיע לפסגה בדמותו של טקס פרסי האוסקר ( 22 בפברואר), עומדים בפנינו האחים הטלוויזיונים הקטנים (טקס פרסי הסאג, גלובוס הזהב), לאחר שזה הגדול (האמי) נחתם כבר באוגוסט האחרון. בשבוע שעבר פורסמו המועמדים לפרסים בשני הטקסים הללו, כאשר ארגון גילדת שחקני המסך (SAG) בחר ללכת על בטוח, עם מועמדים צפויים ואפילו מעט משמימים, בעוד איגוד העיתונאים הזרים בהוליווד ידע לשלב בחירות נועזות יותר. » גלובוס הזהב 2015 - כל המועמדים» אמי 2014 - כל הזוכיםשנת 2014 הייתה ללא ספק שנת הנשים החזקות בטלוויזיה. לא עוד גיבורות הנשענות על דמויות גבריות כאילו היו אסקופה נדרסת. כחלק ממגמה זו, החליטו חלק מיוצרי הסדרות להרוג כמה מהדמויות הגבריות הראשיות (אם לא ראיתם, אז לא נגלה), בחירה שהיא מעט מאכזבת. האם דמויות נשיות בטלוויזיה יכולות למצוא את העצמאות, הביטחון והנחישות לעמוד על שלהן רק כאשר הצלע הגברית למעשה לא קיימת?למרבה המזל הפמיניסטי, לינה דנהאם, יוצרת "בנות" בחרה לבצע בסוף העונה השלישית של הסדרה מהלך מפתיע ועוצמתי (ללא וידוא הריגה אצל הדמויות הגבריות בסדרה), שזיכה אותה בלא מעט נקודות אצל המבקרים וצופי הטלוויזיה. גם "ממי", לכאורה קומדיה בינונית עם צחוקים מוקלטים ובדיחות מיושנות, ידעה לשלב דמויות נשיות חזקות שלא זקוקות כלל לגברים על מנת להתמודד עם העול הכלכלי - נפשי שהחיים המטירו עליהן. חזקה, נחושה ולא זקוקה לגבר. האישה הטובה (צילום: באדיבות Yes)ארגון גילדת שחקני המסך ככל הנראה לא התרגש מהמהלכים הללו ובחר להתעלם לחלוטין משתי הסדרות ומיוצריהן. במקום, בחר הארגון להעניק ארבע מועמדויות בפעם המי יודע כמה ל"משפחה מודרנית" מובילת הפרסים הטלוויזיונית, למרות שהסדרה ירדה מזמן מנכסיה בתחום הרייטינג, ולמעשה גמרה את הסוס לטענת מבקרים רבים. "פארגו", סדרת הבוטיק שכבשה את לב המבקרים זכתה למועמדות אחת בסאג (שחקן ראשי במיני סדרה), בעוד שבגלובוס הזהב בחרו להעניק לסדרה חמש מועמדויות, מספר המועמדויות הגבוה ביותר בגזרת הטלוויזיה לשנה זו. "בלש אמיתי" זכתה למועמדות אחת (שחקן ראשי) ושלוש מועמדויות בגלובוס הזהב. בחירה זו משקפת את הפער הידוע מראש בין תא המבקרים וצופי הטלוויזיה שכן הייתה זו אחת הסדרות המדוברות ביותר של השנה, שזכתה לרייטינג שובר שיאים. בגזרת המיני סדרה זכתה אוליב קייטרידג' לשתי מועמדויות בשני הטקסים, ובגזרת הבינג' מובילה "כתום זה השחור החדש" לצד בית הקלפים, שתי סדרות שממשיכות להוכיח את המהפכה הטלוויזיונית שהנהיגה רשת נטפליקס. מסתבר שסדרות לא נשכחות מלב הצופים והמבקרים גם כאשר הצפייה בהן רצופה ומהירה (ובואו נודה - גם די כיפית). למרות עונה בינונית ומטה של סדרת הלהיט "משחקי הכס", בחרו אוטומטית בפרסי הסאג להעניק לה שתי מועמדויות (אנסמבל ושחקן ראשי) בעוד אנשי הגלובוס, כאמור, אמיצים יותר, הדירו את הסדרה מרשימת המועמדויות. ואם כבר הדרות - אף התייחסות למד מן, אולי כי העונה הנוכחית והנפלאה פוצלה לשני חלקים, אולי כי מבחינת המבקרים שבע עונות ושלל פרסים הספיקו. הפספוס האמיתי שייך ל"הסקס של מאסטרס", ללא מועמדויות ולעיתים נדמה שגם ללא הכרה וחבל - זו סדרה נפלאה שיש בה הרבה יותר מסקס ועירום (לתשומת ליבכם, אנשי "משחקי הכס). לא יכולנו להשאיר אתכם בלי הפרספקטיבה וההימורים שלנו לטקס פרסי גלובוס הזהב, שהוא אחד המפוארים והנוצצים ביותר בסדרה, וגם זה שכבש את ליבנו בשלל בחירות ראויות ולעיתים גם חתרניות שהוזכרו לעיל.יעלו ויבואו: ההימורים שלנו לזכיות בפרסים שחקנית משנה במיני סדרה

קתי בייטס - אימה אמריקאית

מישל מולוגן - בלש אמיתי

אליסון ג'ייני - ממי

ג'והן פרוגט - דאונטון אבי

אוזו אודובה - כתום זה השחור החדש

הפייבוריטית: קתי בייטס. מי שלא ראה את בייטס נוגסת (תרתי משמע) בתפקיד של גבירה סאדיסטית וגזענית שנאלצת להפוך לעוזרת בית בביתן של מכשפות מפונקות, לא ראה הנאה מימיו. לבייטס יש רקורד עשייה ארוך שנים, אבל נדמה שדווקא בסדרת האימה הנישתית של ריאן מרפי היא מרשה לעצמה להשתחרר. גם כשכורתים לה את הראש.

ההימור שלנו: אוזו אודובה. קרייזי אייז האלמונית הפכה לאחת השחקניות האהובות בארצות הברית בשנה האחרונה והיא מצליחה להביא למסך פגיעות, רגישות וגם זיק אלימות שלא מפסיק לבעבע. ועדות הבחירה למיניהן אוהבות לאשר פנים חדשות שהקהל כבר הראה שהוא מחבב ובכך להשוות לעצמך ארשת מעודכנת ורלוונטית. תנו את הגביע למשוגעת.

שחקנית ראשית בסדרה קומית

לינה דנהאם - בנותאידי פלקור - האחות ג'קי

ג'וליה לואי דרייפוס - ויפ

טיילור שילינג - כתום זה השחור החדש

ג'ינה רודריגז - ג'יין הבתולה

הפייבוריטית: לינה דנהאם. בגלל סצנות העירום. בגלל השפה החדשה. בגלל שטלוויזיה שגורמת לך להתכווץ מול המסך, להסתתר מתחת לפוך ולהנהן בהזדהות היא השחור החדש וגם כי כולנו בעצם קול של דור אחד.

ההימור שלנו: ג'וליה לואי דרייפוס. הימור בטוח בעצמו, שלו וחסר ריגושים. לואי-דרייפוס עושה עבודה מעולה ב"'ויפ', אך חסרת סיכונים ממשיים ואילו בדיוק התוכניות שפרסים כאלו אוהבים. אפשר לשנוא או לאהוב אותה, אי אפשר להתעלם ממנה. לינה דנהאם (צילום: קרייג בלנקנהורן)שחקן משנה במיני סדרה

קולין הנקס - פארגו

מד בומר - הלב הנורמלי

ביל מוריי - אוליב קיטרידג'

אלן קאמינג האישה הטובה

ג'ון וויט - ריי דונובן

הפייבוריט: ג'ון וויט. ריי דונובן היא סדרה שמגלים באיחור, אחרי שחבר או שניים לעבודה המליץ וקראתם ביקורת אוהדת. קשה לעבור את הפרקים הראשונים שלה, אבל היא משתבחת עם הזמן בזכות צוות שחקנים חד פעמי שמוביל ג'ון וויט, אחד שראה כבר מצלמה בחייו. הוא משחק שם עבריין מזדקן, תחמן, אומלל ומופיע ביותר מדי סצנות בתחתונים, גם יחסית לאבא של אנג'לינה ג'ולי. ועדיין, הוא חורך את המסך בכל רגע אומלל.

ההימור שלנו: אלן קאמינג. כל מטה בחירות מקומי צריך עכשיו איזה איליי גולד. יועץ סתרים, אשף פוליטי ודמות שמוציאה ספינים באותה תדירות שבה אתם מחלקים לייקים באינסטוש. קמינג לקח את התפקיד הקטן של גולד והפך אותו לאחת הדמויות הנערצות בפריים טיים האמריקאי. מגיע לו.

השחקן הראשי בסדרה קומיתלואי סי קיי - לואי

דון צ'לדה - בית השקרים וויליאם מייסי - שיימלס

ג'פרי טמבור - טרנספרט

ריקי ג'רוויס – דרק

הפייבוריט: וויליאם מייסי. לא קל לשחק תפקיד של אב אלכוהוליסט כשרוב העונה אתה שוכב במיטה, חצי מועלף ומזריק לעצמך אלכוהול מזוקק דרך התחת (קו עלילה אמיתי) כי הגרון שלך מדמם מדי. אבל מייסי, שחקן מחונן וחנוני למדי, מצליח לפרק בשיימליס כל דעה קדומה שהחזקנו לגביו וגם להקיא קצת אחר כך. הוא אולי לא יהיה אב השנה, אבל הוא לגמרי משלנו.

ההימור שלנו: ג'פרי טמבור. החופש היצירתי שנוטלות לעצמן נטפליקס ואמזון דוחף את כל התעשייה למעלה ומעניק לשחקנים כמו טמבור תפקידים חד פעמיים שלא יכלו להיווצר בשום הזדמנות אחרת. למזלנו, יש גם שחקנים כמו טמבור שיודעים מה לעשות עם התפקידים הללו.

המיני סדרה הטובה ביותר

פארגו

הנעדר

הלב הנורמלי

אוליב קיטרידג'

בלש אמיתי

הפייבוריטית: בלש אמיתי. סדרה מדממת, איטית, קורעת כליות ולב שמציגה את הטרנספורמציה שעבר מתיו מקונוהי השנה בצורה מושלמת ומשאירה אתכם חסרי נשימה.

ההימור שלנו: פארגו. כי היא סדרה שמבקרים אוהבים לאהוב וצופים אוהבים לנתח בארוחת שישי עם החברים העילאיים והמתנשאים שלה. מדממת, איטית, קורעת. בלש אמיתי (צילום: באדיבות Yes)

הסדרה הקומית הטובה ביותר

בנות

ג'יין הבתולה

כתום זה השחור החדש

סיליקון ואלי

טרנספרנט

הפייבוריטית: טרנספרנט. היא לא מצחיקה כמו ש"רוק 30" הייתה מצחיקה, אבל היא קורעת את הלב ומציגה רגעים שלא יחזרו על גבי מסך הטלוויזיה שלכם. מצמצם – הפסדתם.

ההימור שלנו: כתום זה השחור החדש. כתום, שבמקרה או לא נוגעת בבעיה הגזעית הבוערת של אמריקה זוכה לשבחי המבקרים בעקביות. ההדף האקטואלי של אירועי החודשים האחרונים בפרגסון וניו יורק, פשוט ידחפו אותה למקומה הטבעי.

שחקן ראשי במיני סדרה

מרטין פרימן - פארגו

וודי הרלסון - בלש אמיתי

מתיו מקונוהי - בלש אמיתי

מארק רופאלו - הלב הנורמלי

דומיניק ווסט – הרומן

הפייבוריט: דומיניק ווסט כבש את לבנו עוד ב"הסמויה" וגם באופרת סבון (וזו אופרת סבון, סליחה חגי לוי) ששמה הרומן הוא מצליח להעביר את הרטט חסר המנוחה שמאפיין את הדמויות שלו במינימום מאמץ נראה לעין.

ההימור שלנו: מתיו מקונוהי. הוא כבר זכה בכל פרס אפשרי. מה זה עוד אחד? הוד מעלתה. ג'סיקה לאנג (צילום: AP)

שחקנית ראשית במיני סדרה

אליסון טולמן - פארגו

ג'סיקה לאנג - אימה אמריקאית

מגי ג'ילנהול - האישה המכובדת

פרנסיס מקדורמונט - אוליב קיטרידג'

פרנסיס אוקונור - הנעדרהפייבוריטית: ג'סיקה לאנג. אישה חד פעמית בתפקיד רב פעמי (כל עונה היא משחקת דמות אחרת) שזכתה העונה לשיר מעט ובעיקר ללבוש הוט-קוטור משובח. מבחינתנו היא כבר זכתה.

ההימור שלנו: פרנסיס מקדורמונט. השחקנית מעוטרת הפרסים נלחמה על הסדרה הזו בציפורניים, רכשה את הזכויות לפני שנים ובאופן כללי מצליחה להעביר בצורה מופלאה דיכאון קליני. לא תצ'פרו אותה?טקס גלובוס הזהב ישודר בשידור חי ב- 11.1 (הלילה שבין ראשון לשני), בשעה 03:00, בכל ערוצי הסדרות של yes ובyes 1 -