סופעונה: ה-X פקטור של ה-X פקטור

רגע לפני שבר רפאלי תולה את חולצת הבטן, מה יש בה, ב-X פקטור, שהצליחה להחזיר את אמון הצופים בתוכניות שירה? ומי ינצח בגמר הגדול?

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

נכון לכתיבת שורות אלה ההימור הבטוח לזכייה בגמר ה-X פקטור הוא עדן בן זקן. מצד שני יש מצב שרוז פוסטאנס, הפיליפינת קטנת הקומה עם הקול הגדול תקח אותה בסיבוב. בעצם אולי פיוז'ן שכבר כמעט הודחו לפחות שלוש פעמים יעשו "וואן דירקשיין" ויכבשו את הקהל. תכלס גם לאורי שכיב יש סיכוי מעולה אם ימשיך להתמיד בפוזת משה פרץ הקטן שלו. למרות שאם חושבים על זה המנצחת האמיתית היא שירי מימון, שהצליחה סוף סוף להשתחרר מכבלי ה"הפסדתי-לנינט-בגמר" שלה, והוכיחה שהיא סאטרית. גם רמי פורטיס זוכה כאן לעדנה, ועברי לידר הכי סיימון קאוול ואף אחד כבר לא מדבר על החשדות נגד משה פרץ. » "ה-X פקטור" - לכל הכתבות» כשבר רפאלי הרגה את נינט

אז נכון לכתיבת שורות אלה, ובלי לדעת מי יזכה, ברור כבר שה-X פקטור היא הווינרית של עונת הריאליטי הנוכחית. למרות שהרייטינג שלה ושל "הכוכב הבא" דומה, וגם היא תחרות מוזיקה, וגם היא מתהדרת בשופטים שרבים ביניהם על אגו - היא הרבה, אבל הרבה יותר טובה. כי רגע לפני שלמדנו להרים מסכים, להצביע בשידור חי ולהוריד אפליקציות מתוחכמות, למדנו כנראה להתרגש ממשהו אמיתי. וה-X פקטור, שהיא שואו אמריקאי לכל דבר, מצליחה גם לציית לכל חוקי הז'אנר, שכוללים גם הפקה מנופחת, כוריאוגרפיה סוחפת, סטיילינג מהודק וימבה כוכבים, וגם לחבר את הצופה הסביר בבית למתמודדים. דרך השופטים, שנלחמים על הנציגים שלהם כמו על עצמם, חזר הפורמט הבסיסי של ריאליטי שירה למקומו הנכון. ולשם שינוי, הביקורת כאן מערבת במידה הנכונה את הטעם האישי של השופטים, עם ידע מקצועי רלוונטי, וחוסכת מאיתנו פאנל שיפוט שכולו אומר "צמררת אותי". ליידי גאגא נופלת מעקביה. רוז פוסטאנס:

X פקטור ישראל למדה אותנו עוד שיעור - למעשה סמינר במידה הנכונה. במקום 50 פרקים, 40 גלגלי הצלה, 30 הזדמנויות אחרות ועוד 20 לקטים שיזכירו לנו את הרגעים הגדולים - היו 21 פרקים כולל חצי הגמר. ככה, מי שלא צפה הרגיש בחוץ, ומי שכן צפה נהנה לדבר על זה ברשתות החברתיות ובשיחת הברזייה במשרד.

והיה גם את הפופיק של בר רפאלי, זה גרר דיון אוהד ומשתהה כאשר עלתה המגישה לבמה בחליפה שרק היא יכולה לעבור איתה בשלום. רפאלי הייתה התלמידה המהירה ביקום, והפכה במהרה מקריינית רצף מגמגמת לראין סיקרסט בחצאית. בעצם, רפאלי הצליחה להשקיט, ולו ל-21 פרקים, את הטוקבקיסטים הנודניקים שכל הופעה שלה מזכירים שלא שירתה בצבא. דווקא עמדת הסייד-קיק שניתנה לה, אפשרה לה לזרוח, והיא עלתה על הבמה, לפחות כך נדמה, בלי הצורך להוכיח שום דבר.

ואני רק רציתי לשמוע שיר אה, אולי לפני הכל, ב-X פקטור יש אשכרה אנשים שיודעים לשיר, ושסיפקו שורה של ביצועים בלתי נשכחים:

1) Where is the Love - ענבל ביבי מראה לכולם איך שרים באנגלית

2) כמה פעמים - עדן בן זקן מראה לכולם איך שרים שיר של שירי מימון

3) You and I - רוז פוסטאנס מפילה את השופטים בשיר של ליידי גאגא

4) תרצי בי - אורי שכיב סוף סוף שר שלומי שבת, ומנצח

5) Toxic - האחיות כרקוקלי מחזירות את האמון בבריטני ספירסכוכבת על. עדן בן זקן:

6) Roar - פיוז'ן מפנקים עם קייטי פרי

7) אם תבוא - מאי פינטו מזכירה את נינט לפני תקופת הרוקריות

8) Make you feel my love - תמר פרידמן מרגשת

9) Hero - טומי ויאן מדגימים איך נראת משפחת אופנוענים משוררת

10) שירי מימון שרה עם המתמודדים שלה - היוש, זמרת ענקית על הבמה.