"מאסטר שף": נבחנות טענות המתמודדת שפרי שפירא על נסיבות התעוורותה

מהחלטת בית משפט שהגיעה לידי הפקת "מאסטר שף", עולה החשד כי שפירא לא התעוורה בפיגוע כפי שטענה. בהחלטת בית המשפט מיוחס למתמודדת "דמיון פורה"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הפקת תוכנית הריאליטי "מאסטר שף" הודיעה הערב כי הגיע לידיה מידע המעלה ספק בנוגע לנסיבות התעוורותה של המתמודדת שפרי שפירא ובנוגע לפרטים שונים מקורות חייה, שעליהם הצהירה המתמודדת בפני אנשי ההפקה בשלבי המיון הראשוניים ומסרה לשופטים בפרק האודישנים.

בשם השקיפות לפני הצופים, הודיעה ההפקה, הוחלט לבדוק באופן מיידי את הפרטים שמסרה שפירא. במסגרת הבדיקה, המתנהלת עדיין, הוזמנה הערב שפירא לבירור במשרדי ההפקה, שם התבקשה להתייחס לספקות שעלו. בשיחה עמה היא הכחישה את הדברים שהועלו. עוד יש לציין, כי עם הגעתה לתוכנית הציגה שפירא בפני ההפקה תעודת עיוור.

הפרק המשודר הערב צולם ונערך לפני שהגיע לידי ההפקה המידע האמור.

צילום: ינאי יחיאל

המידע שהגיע אל ההפקה הוא החלטת בית משפט השלום בת"א מ-26 בדצמבר 2005, וממנה עולה, כי במסגרת התדיינות בין שפרה חן (שמה לפני הנישואים), לבין עו"ד גיא שרים שטיפל בענייני שכירת דירה הקשורים אליה, טענה חן כי הוריה אינם הוריה אלא השכנים שלה, ועוד טענה בין היתר כי היתה מאושפזת בבית חולים שיבא לאחר פיגוע שהתרחש ב-5 במארס 2003 — דבר שהתברר כלא נכון.

"סיכומו של דבר", נאמר בסוף המסמך של בית המשפט, "אין שמץ של אמת בטענת המבקשת (חן) כי היתה מאושפזת בבית חולים שיבא במשך 17 חודשים עקב פיגוע. מגיליונות האשפוז עולה בבירור, כי המבקשת אושפזה לזמן קצר עקב נפילה ושבירת הקרסול... בנסיבות אלה, שבהן טענה המבקשת כי לא הגישה כתב הגנה היות והיתה מעורבת בפיגוע ומתברר כי טענתה זו מצוצה מהאצבע, ניתן לדחות את הבקשה לביטול פסק דין. ברור כי המבקשת טענה בתצהירה טענות המבוססות על דמיון פורה, ללא קשר למציאות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ