הורדה הפרסומת של "מקדונלדס"

הבמאי בעוז דוידזון זעם על השימוש של הפרסומת 
בקטע מסרטו "צ'ארלי וחצי"

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

הפרסומת של רשת המזון המהיר "מקדונלדס" שעשתה שימוש בסרט "צ'ארלי וחצי" לא תשודר יותר. זאת לאחר שבמאי הסרט, בועז דוידזון, זעם על השימוש שנעשה בסצינה מתוך סרטו. הבמאי ("אסקימו לימון", "אלכס חולה אהבה", "חגיגה בסנוקר") שלח באמצעות עורך הדין טוני גרינמן מכתב למנכ"ל מקדונלדס, עמרי פדן, ולמנכ"ל חברת הפרסום TBWA, רמי יהושע, האחראים על הפרסומת, ובו הוא דורש פיצוי של חצי מיליון שקלים על הפגיעות הקשות לטענתו שבאו לידי ביטוי בהפרת זכות מוסרית לכאורה. במקביל דרש את הסרת הפרסומת מיד. בתביעה נכתב כי "פנייה זו עניינה בהפרה בוטה וחמורה ביותר של הזכויות המוסריות של מרשי ביצירה הקולנועית הקלאסית 'צ'רלי וחצי'. זאת באמצעות מעשה בריוני וחסר תרבות, של סילוף ופגימה בלב יצירה זו, נהיגה בה בזילות וביהירות שלא יתוארו והפיכתה לכלי פרסומי זול מזול. כל זאת תוך פגיעה חמורה בשמו ובכבודו של מרשי וברגשותיו כיוצר וכאדם".

ממקדונלדס נמסר כי סיימו לשדר את הפרסומת והביעו תקווה כי משה אדרי, שממנו רכשו את הזכויות של הסרט, ידע לפתור את המחלוקת. נציגי קבוצת אדרי, המחזיקה בסרטי יונייטד קינג, מסרו בתגובה: כל זכויות הסרט מצויות זה מכבר בידי יונייטד קינג. מעבר לכך אין ברצוננו להוסיף על מה שנאמר על ידנו בפרשה זו".

הפרסומת אמנם ירדה, אך התביעה בעינה. עורך הדין גרינמן מסביר כי "עד שהורידו אותה, הפרסומת שודרה עשרות או יותר פעמים והפגיעה כבר נעשתה. אז דוידזון לא מוותר על הפיצוי שמגיע לו בגין הפגיעה". דוידזון עצמו אמר: "אני שמח מאוד שהפסיקו לשדר אותה. אבל צריך להבהיר שהמעשה לא חוקי, לא מוסרי, לא תרבותי, מכוער. אי אפשר להתכסות באצטלה של אוהב הקולנוע הישראלי ובאותו זמן להיות פיראט. לאדרי יש ספריית סרטים גדולה, הוא יכול לעשות זאת שוב ושוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ