"ארץ נהדרת" עושה סדר: שאלון חגיגי

ליאת הרלב מתה על מצה עם שוקולד, רועי בר נתן מעדיף לברוח ללונדון ויובל סמו מחכה שאביו שוב ישתכר וישיר בבולגרית. כוכבי "ארץ נהדרת" מתכוננים לליל הסדר, ואף מצה לא תשבור אותם

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

פסח הוא חג שמביא עמו לא מעט דאחקות משפחתיות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בנבחרת האנשים הכי מצחיקים בארץ. גם כוכבי "ארץ נהדרת" מתכוננים לימים הנוראים, נטולי החמץ ומרובי הארוחות המשפחתיות, פלוס הדודות עם הבושם החונק והליפסטיק הזול. ובכל זאת, יש גם כמה רגעים של חסד: כשאבא של יובל סמו משתכר, כשליאת הרלב פוגשת מצה עם נוטלה או כששני כהן מצאה את האפיקומן. פגשנו את הכוכבים של "ארץ נהדרת" לשאלון חגיגי במיוחד על נושאים ברומו של עולם: פסח, מצה, ומרור. ליאת הרלב קטע אהוב בהגדה: השיר "ריקדו ריקדו כאילים" – יש לנו 20 לחנים שונים במשפחה לקטע הזה, מנצח מי ששר הכי חזק.מאכל אהוב: מצה עם נוטלה.מאכל שנוא: בגדול – כל מאכלי החג. במיוחד הרוטטים למיניהם (רגל קרושה וכו').חוויה בלתי נשכחת מליל הסדר: ליל סדר בפרו. היינו 3 ישראלים שהתארחו אצל משפחה פרואנית והחלטנו לערוך סדר פסח כהלכתו. הלכנו לשוק וניסינו למצוא מילה ספרדית לכרפס.איך אומרים כרפס בספרדית? ליאת הרלב (צילום: גיא פוליטנסקי)

רועי בר נתן קטע אהוב בהגדה: הרגע שבו מחכים לשמוע על מי נפל לקרוא השנה בסבב ההקראה את החלק עם השדיים.מאכל אהוב: גלידונית. קומה תחתונה, טעם החיים.מאכל שנוא: כרפס.חוויה בלתי נשכחת מליל הסדר: אבן יהודה, 2008, כוננות חדירת מחבלים ליד מושב בצרה. כל הכבישים לכיוון תל אביב נחסמו, ולכן נותרנו נצורים בבית, משחקים קלפים עד 4 בבוקר. דודתי לא הייתה ערה בשעות הללו ככל הנראה מאז השואה.מתכון משפחתי לארוחת הסדר: מתכון של השנתיים האחרונות. לונדון, יום קודם.מעדיף את לונדון. רועי בר נתן (צילום: גיא פוליטנסקי)

שני כהן

קטע אהוב בהגדה: הרגע שמגיעים לאוכל. בתור משפחה שמקפידה לקרוא את ההגדה ולברך את כל הברכות, מגיע הרגע שהסבלנות פוקעת ומתים להתחיל לאכול כבר. כשזה סוף סוף מגיע נרשמת הקלה גדולה, בעיקר בקרב הבני דודים.מאכל אהוב: חרוסת מדהימה שסבתא גבי מכינה. משהו לא יאמן.מאכל שנוא: כרפס. מיותר,מכעיס, מר אבל זה הרעיון.חוויה בלתי נשכחת מליל הסדר: כשהייתי בכיתה ב' מצאתי את האפיקומן מתחת למכונת התפירה של סבתא שלי. זה היה אושר גדול ורגע שנצרב בזכרוני.מתי כבר אוכל? שני כהן (צילום: גיא פוליטנסקי)

יובל סמו קטע אהוב בהגדה: חד גדיא- כי שם אני יכול להפליא בכישורי השירה שלי.מאכל אהוב: חרוסת על מצה עם טפטופים של טבסקו.מאכל שנוא: גפילטע פיש.חוויה בלתי נשכחת מליל הסדר: אבי השתכר והתחיל לשיר בבולגרית את מילות השיר "מה נשתנה". אף אחד לא הבין את השפה אבל לפי הלחן ידענו במה מדובר.

מת על מצה עם טבסקו. יובל סמו (צילום: גיא פוליטנסקי)