הערב בטלוויזיה |

קרוב לצלחת

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

מי שכבר שבועיים לא המליח את המנות שלו בדמעות של התרגשות, מאז הסתיימו תוכניות הריאליטי על אוכל בערוץ 2, אולי ירצה לראות איך זה נעשה בסרט התיעודי "צלחות מסתובבות", הערב ביס דוקו. הסרט של ג'וזף לוי הוא על שלוש מסעדות אמריקאיות יוצאות דופן ושונות מאוד זו מזו ועל האנשים הסועדים בהן. הראשונה היא "אלינאה", מסעדת גורמה של המומחה לבישול מולוקלרי, גראנט אשץ. כל מנה שיוצאת ממטבחו יפה, מעוצבת ומצוירת - מוכנה לתלייה בגלריה. יש בה מנות המוגשות בשקית שהופח בה אוויר של ריח אורנים. היא ממוקמת בשיקגו ומוגדרת כטובה ביות בצפון אמריקה. בזמן צילומי הסרט השף נאבק במחלת הסרטן.

המסעדה השנייה היא בת 150 שנה. "ברייטבק'ס קאנטרי דיינינג" (Breitbach’s Country Dining) הוא עסק משפחתי הקיים רק בזכות קשר הדוק עם קהילת הסועדים שלה. מגישים בה אוכל כל-אמריקאי כמו אומצות עסיסיות ופירה, ובשפע. הסועדים יושבים אל שולחנות ארוכים וצפופים. אין פער גדול ביותר בין הצמצום והמינימליזם של משפחתו של גראנט לבין הגודש והגודל של המסעדה המשפחתית.

מתוך "צלחות מסתובבות". האוכל לא נועד רק להזיןצילום: באדיבות yes

המסעדה השלישית, "לה קוסינה דה גבי" (בספרדית "המטבח של גבי"), היא מסעדה מקסיקנית בראשית דרכה. הבעלים השקיעו את כל הונם כדי להעביר בה את המורשת ואת התשוקה של המשפחה לאוכל. גם מסעדה זו שונה במהותה משתי קודמותיה, ושלא כמותן — עתידה עומד בספק. הסרט, שאורכו כסרט עלילתי מלא, נעשה לפני שנתיים והוא מצולם יפה ובאופן מעורר תיאבון. מה שעולה ממנו היא ההבנה שאוכל במסעדה נועד לא רק להזין, אלא לשמש מקום מפגש קהילתי ואמצעי תקשורת.

"צלחות מסתובבות". יס דוקו, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ