מכורים לזרקורים: הכירו את מתמודדי הריאליטי הסדרתיים

ג'קי אזולאי רוצה לחזור למסך ("העם אוהב אותי"), אביבית בר זוהר נהנית מההזדמנות ("זאת הדרך היחידה להשתלב") וליהיא גרינר לא מתביישת מההטבות ("עשיתי יופי של כסף") - שיחה פתוחה עם האנשים שחוזרים שוב ושוב לחיק הריאליטי

דודי טל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דודי טל, עכבר העיר

הנה עובדה מפתיעה: אם היו מציעים לאביבית בר זוהר להשתתף ב"יפה והחנון", תגובתה היתה סירוב עיקש. "אני לא נבובה ושטחית כמו רוב הבנות שם", היא פוסקת. מצד שני, ריאליטי אחר בהחלט בא בחשבון: "אני לא אומרת לא על הסף", היא עונה מיד, "ממש לא. אני בוחנת כל הצעה לגופה". זו פחות או יותר האג'נדה של כל מכורי הז'אנר – אותם מתמודדים שפרצופם נראה שוב ושוב על המסך במסגרת ריאליטי זה או אחר. הם לא סתם נראים לכם מוכרים: חלקם שדרגו את 15 דקות התהילה למעמד סלב בינוני, וחלקם הפציעו במשך כמה פרקים, הודחו וחזרו למסך בתוכנית אחרת, גם היא עם משימות וגמר.

» האח הגדול 6 - כל הפרטים» האח הגדול - כל הכתבות

ג'קי אזולאי, הבשלנית האנרגטית שהגיעה לגמר "מאסטר שף", השתתפה לא מזמן עם בעלה ישראל, בתוכנית "זוג מנצח VIP", שם קטפה את המקום הראשון. "אני מוכנה ללכת לכל תכנית ריאליטי שמשלמת לי טוב", היא מכריזה. "אני לא כמו כל הצבועים שאומרים שהם לא מוכנים להשתתף בכל דבר. אני מניחה שהיו תגובות מאוד לא טובות על ההתנהלות שלי ושל ישראל בתכנית, אבל זו אני לטוב ולרע".את שלמה עם הכל? אין חרטות?"לא. בעצם אולי על זה שצעקתי על ישראל שיאכל את הפלפלים החריפים, זה היה מוגזם". ואחרי שתי תוכניות - היית חוזרת לסיבוב ריאליטי נוסף?"ברור שכן, הכל תלוי בכמה שישלמו לי. אני לא רואה בזה חדירה לפרטיות. העם אוהב אותי ורוצה לראות אותי על המסך. גם הילדים שלי, כשהם רואים אותי בטלוויזיה הם מצביעים על המסך ואומרים - הנה אמא! בשמחה"

הנה אמא. וגם אבא. ג'קי וישראל אזולאי (צילום: דביר כחלון)לצאת פתאטית? בחיים לא בר זוהר היא דוגמה ליוצאת ריאליטי שממצה עד תום את 15 דקות התהילה, שהולכות ונמתחות לתחומים חדשים. בימים אלה למשל, היא מקליטה שיר חדש. "יש בתוכניות ריאליטי משהו מאוד כיפי וזו חשיפה מטורפת", היא זורחת. "אני זוכרת שכשיצאתי מבית האח, התגובות היו מאוד מחבקות וזה עשה לי טוב לאגו. היום אני אשת עסקים והמדיה הזו, גם אם נחשבת בעיני אחרים לטראש, מועילה לי מאוד. אנשים מכירים את השם שלי, יודעים מי אני, והחדירה לשוק העסקי הרבה יותר קלה".

את מגיעה מבית דתי. איך המשפחה שלך הגיבה לחשיפה, תרתי משמע?"זה לא סוד שאבא שלי לא אהב את זה, אבל בסופו של דבר הוא השלים עם העניין. האחיות שלי גאות בי והמשפחה מאוד אהבה את 'מה שקורה באילת'".מה גרם לך לחזור לעוד תוכנית כזו אחרי החשיפה ב"אח הגדול"?"אני לא חושבת שעשיתי משהו רע. כל התוכניות בטלוויזיה היום מבוססות על אותו פורמט של ריאליטי בצורה זו או אחרת. אם זו הדרך היחידה להשתלב אז אני שם. ב'מה שקורה באילת' לגמרי קבעתי את המהלכים, ועשיתי בדיוק מה שרציתי. הכל היה מעוגן בחוזה. לצאת פתאטית? בחיים לא".(אל תקראו לה נבובה. אביבית בר זוהר ואסי עזר (צילום: בן חכים

גם ליהיא גרינר, כמו אויבתה המושבעת, מקפידה שלא להתרחק מהמסך. מאז שיצאה מבית "האח הגדול" ב-2010, היא מופיעה פחות או יותר על כל מרקע רענן: החל מקמפיינים, דרך תוכניות ריאליטי ועד להצעת נישואים וחתונה מתוקשרת, מיוחצנת ומכוסה היטב הודות לחסויות הרבות שלקחו חלק בחגיגה. "אני ממש לא מבינה מה הבעיה עם התיוג הזה", היא אומרת. "היום כל זמר מפורסם או כוכב רצים לתכנית ריאליטי. זה מה שיש על המסכים, זה מכניס כסף טוב, אז למה לא בעצם?"בכל זאת, כל המדינה מציצה לחייך האישיים"אולי, אבל מצד שני עשיתי יופי של כסף מכל זה. אנשים מכירים אותי בזכות התוכניות האלה, מדברים עלי וזה מביא עוד ועוד עבודה כל הזמן. אני לא מחפשת את זה כל הזמן והולכת לאודישנים, אבל תמיד יש פניות. אם זה משהו שמשלמים בו טוב והוא מגניב, אני לא מבינה למה לא ללכת על זה". יש תוכנית שאת מתחרטת על ההשתתפות בה?"ממש לא, אני אוהבת את זה! הייתי חוזרת עכשיו לבית 'האח הגדול' יחד עם כל המשפחה. ואם היו מציעים לי, הייתי רצה למיליון, ואולי אפילו הייתי חושבת על פיתוח של תוכנית נוספת". והטוקבקים? איך מתמודדים עם לשון הרע?"אלו שכותבים עלי את הטוקבקים הרעים, אשכרה משקיעים בזה זמן. מבחינתי זה סבבה, כל אחד יכול להגיד את דעתו. בסופו של דבר אני הולכת עם צ'ק שמן לבנק, אז מה אכפת לי?. אני לא נבוכה או נעלבת ואין לי מה להסתיר. זה עידן שבו הכל פרוץ וכולם רואים הכל על כולם. אני גם עושה מזה כסף".אתם צוחקים, והיא עושה כסף. ליהיא גרינר (צילום: נועה מגר) מה שאני עשיתי בשביל התוכנית, אף אחת לא עשתה

קרן הרפז חיפשה אהבה ב"דייט בחשיכה", וכשנואשה מלמצוא בן זוג, חזרה לפריים טיים בעונה האחרונה של "היפה והחנון". בניגוד לחוקי התוכנית, בזמן שעל המסך נצמדה לבן זוגה החנון, בחיים האמיתיים הייתה בכלל בהריון מחברה האמיתי – לא זה עם המשקפיים והפפיון. "גם היום אני מקבלת כל היום תגובות ברחוב: קרן וקרן וקרן. אמנם לא הגעתי לגמר, אבל לא שוכחים אותי כי אני יודעת לצבוע את המסך בצבעי הקשת".מה גרם לך ללכת לשתי תוכניות שעוסקות בהיכרויות?"אחרי שהייתי ב'דייט בחשיכה' ראו אותי והבינו שאני מצחיקה ובלי מעצורים, ופנו אלי מההפקה של 'היפה והחנון'. הסכמתי כי אני גם יפה וגם נחמדה והתאמתי להם. בסוף זה לא הסתדר עם ההפקה".

את מצטערת על הבחירה?"כן. בעצם לא מצטערת. זה כמו כל ריאליטי שלא אנחנו קובעים מה קורה בו, ויש את האנשים שכן קובעים. אני בטוחה שהייתי צריכה להיות בגמר כי מה שאני עשיתי בשביל התוכנית, אף אחת לא עשתה".אז יש סיכוי שנראה אותך שוב על המסך?"מה נשאר לי? אולי אם תהיה עונה של 'האח הגדול' עם מפורסמים. אם אני מקבלת תשלום - אז כן. ב'היפה והחנון' לא קיבלתי כסף, אלא רק פרסום. עכשיו אני יודעת שיש לי ערך ואני כבר לא עושה דברים בחינם, מותק".לא עובדת בשביל אף אחד, בחינם. הרפז עם אסף חסון ב"היפה והחנון" (צילום: דנה קרן) "לא הסכמנו שיצלמו איברים אינטימיים"

מאז השתתפותו בעונה השנייה של "היפה והחנון", הצליח רם ליבר למצוא את אהבת חייו, שני סגל. השניים התחתנו, סגל נכנסה להיריון והלידה תועדה בתוכנית הריאליטי "בייבי בום". "כל תכנית כזו היא חוויה. אתה מגיע למקום ומזהים אותך", מסביר ליבר את החיבה למצלמה. "אנשים מתייחסים אלייך אחרת כשאתה פרצוף מוכר". איפה עובר הגבול בין מצלמה שמתעדת את החיים לבין חדירה לרגע הלידה?גם אשתי וגם אני מחובבי הז'אנר. אם תבוא עוד הצעה לתוכנית ניקח אותה. החדירה לפרטיות תלויה בכל מיני מגבלות שלנו. אמרנו להפקה שאנחנו לא מוכנים שיצלמו איברים אינטימיים. מעבר לזה, שום דבר לא הפריע לנו".והכסף, גם לו יש חלק בקבלת ההחלטה? "זה גם שיקול. אתה נותן משהו ומצפה לתמורה. בדיוק כמו בכל עבודה".