רמזור אדום: אמהות חד הוריות נגד רן שריג ואדיר מילר

מאות אמהות חד הוריות פנו לרשות השנייה בדרישה להתנצלות פומבית מצד רן שריג ואדיר מילר, יוצרי הסדרה "רמזור", ומאיימות גם להגיש במשטרה תלונה על הסתה וקובלנה על הוצאת לשון הרע

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מאות אמהות חד הוריות בהובלת קבוצת "הקול הנשי", וקבוצות נוספות של אמהות חד הוריות בישראל פנו הבוקר לדוד רגב, נציב פניות הציבור ברשות השנייה לטלויזיה ורדיו, בתלונה על הסתה לאלימות במסגרת התוכנית "רמזור" בכיכובו של אדיר מילר ובכתיבתו של רן שריג.

בפניה לנציב פניות הציבור כתבו מנהלות הקבוצה: "בתכנית האחרונה עברתם את גבולות הטעם הטוב גם במסגרת של תוכנית סאטירית והגנת חופש הביטוי. העובדה כי בחרתם לכנות את ציבור האמהות החד הוריות בישראל בשם הגנאי "שרמוטות" מהווה הסתה לאלימות, דבר שאיננו יכולות להשלים איתו". עוד כתבו מנהלות הקבוצה כי הן דורשות התנצלות מצד שריג ומילר כבר בתוכנית הבאה. "במידה ולא תשודר התנצלות ולא תיפסק ההסתה בתוכנית, אנו מתכוונות להגיש תלונה במשטרה כמו גם תביעות אזרחיות נגד האחראים", ציינו. "מדובר בסטירת לחי מצלצלת עבור מי שעובדות שעות ארוכות לפרנס את ילדיהן בכבוד".

מאז שידור התוכנית מוצפים דפי הפייסבוק של קבוצות האמהות החד הוריות בטקסטים קשים כנגד התוכנית. בין השאר נכתב: זה לא סאטירה זו סטירה לכולנו, פגיעה אישית בי ובמשפחתי, הבן שלי ישב בסלון והסתכל עלי ואני נבוכתי, הפכו אותנו לזונות בחסות החוק, רן שריג קורא כאן לאמא של בנותיו שרמוטה?"בתגובה הודיע רגב לסמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד, המלווה את מאבק האמהות החד הוריות כי פתח בבירור מול הזכיינית "קשת" המשדרת את התוכנית. "ככלל וללא קשר למקרה אני מתנגד להשפלתם של הצופים, ובעיקר של אוכלוסיות מיוחדות", ציין רגב. "אמנם הומור הוא חלק מחופש הביטוי אך אין פירוש הדבר כי בשם ההומור יושפלו צופים". מהפקת התוכנית נמסר בתגובה: "רמזור היא תכנית קומית, המבוססת על הקצנת סיטואציות מוכרות מהשיח הישראלי היומיומי. רמזור נוגעת בכולם, גברים, נשים, רווקים, הורים, נשואים וגרושים, וכן גופים כגון בנקים, קופות חולים ועוד.אנו מתנצלים בפני מי מאוכלוסיות אלו שנפגע, לא הייתה כל כוונה כזו".