הערב בטלוויזיה |

זה אצלו בטבע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמה ימים לפני שנפטר, בן 95, הספיק עזריה אלון לצפות בסרט על אודותיו. "כישרון לארץ ישראל" מתעד את שלוש שנות חייו האחרונות של מי שהיה ממקימי החברה להגנת הטבע, והשמירה על הסביבה היתה מטרת חייו. המצלמה של רונן זרצקי ויעל קיפר נעה בין קיבוץ בית השיטה, שבו התגורר למסעותיו לאורך המדינה, משתתף בהפגנות למען שימור טבע ונוף. אלון מספר על ילדותו, אביו שלא הכיר ומפעלו הגדול בספרים, מאמרים, תוכנית רדיו ותיקה ופרס ישראל שקיבל על מפעל חייו. כל אלו מעורבים במבט על מצבם של השטחים הפתוחים בישראל הנוכחית.

"כישרון לארץ ישראל". ערוץ 1, 21:00

עזריה אלוןצילום: ירון קמינסקי

בית משותף

יקיר וריקי אלקיים הם אחים. רן זיו הוא בן הזוג של יקיר. הוא גם האבא הביולוגי של בנה של ריקי, ואחיה, מתוקף הנסיבות וגם מבחירה וכוונה מלאה, הוא דודו ואביו. את המשפחה האלטרנטיבית הזאת, היווצרה, הדינמיקה שבנתה והחוקים שנאלצו לחוקק לעצמם, ליוותה הבמאית סיוון בן ארי, ושלוש שנים משמעותיות בחייה מונצחות בסרט "משלוש יוצא אחד", שישודר הערב בערוץ 8.

הכל התחיל כשריקי נפרדה מבן זוגה ואבי בתה, ונחתה להתאוששות בביתם של אחיה ובן זוגו. מה שהוגדר זמני בלבד, נהפך לקבוע עם ההחלטה להביא ילד משותף. הסרט עוקב אחרי ההסתגלות שנאלצו כל הצדדים לעשות גם אחרי עזיבתה של ריקי לבית משלה.

"משלוש יוצא אחד". ערוץ 8, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ