סרטים על חנין זועבי ועל בן גוריון הוצגו בפיצ'ינג קופרו

במסגרת האירוע, הציגו יוצרים, מפיקים ומנהלים סרטים תיעודיים בשלבי הכנה שונים. הסרטים, שמרביתם יושלמו ויוקרנו בתוך כשנתיים, הוצגו בפני מנהלים בתחנות טלוויזיה בארה"ב, קנדה ואירופה, במטרה לגייסם לתמיכה בסרטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום הפיצ'ינג הראשון נערך היום במסגרת שוק הטלוויזיה הדוקומנטרית "קופרו", המתקיים זו השנה ה–16 בתל אביב. במסגרת האירוע, הציגו יוצרים, מפיקים ומנהלים סרטים תיעודיים בשלבי הכנה שונים. הסרטים, שמרביתם יושלמו ויוקרנו בתוך כשנתיים, הוצגו בפני מנהלים בתחנות טלוויזיה בארה"ב, קנדה ואירופה, במטרה לגייסם לתמיכה בסרטים. כמה מהסרטים שהוצגו זכו בתגובה להתחייבות מפי המנהלים כבר על הבמה.

בפאנל המנהלים ישבו נציגים מבי־בי־סי ומארטה, נציגת הטלוויזיה הציבורית האמריקאית PBS, נציגת הטלוויזיה הדנית ומנהלים מתחנות בצרפת, שווייץ ועוד. הם בחנו את הסרטים שהציגו בפניהם יוצרים ישראלים, חלקם מבוססים על היסטוריה וחברה ישראלית וחלקם מגוללים פרשיות לא מוכרות. את הפיצ'ינג פתח "בן גוריון - אפילוג" של הבמאי יריב מוזר, המתאר את שנות חייו האחרונות של אבי האומה, ונשען על הקלטות לא מוכרות שלו, שנחשפות כעת לראשונה, בהן הוא מתנבא על העתיד לבוא ומבקר החלטות עבר.

חנין זועבי. סרט עליהצילום: גיל אליהו

"Don’t Get Better" עוסק בתיירות הרפואית מהשטחים הפלסטינים לבתי חולים בישראל, ובמיוחד ברווח שגורפות הרשות הפלסטינית וישראל, המותיר את המצב על כנו. "רק ילדים" של הבמאית תמר טל, עוקב אחרי מסעם של שלושה אחים, בני 80 ו-70, המחפשים את המערה ביער בטוסקנה, בה התחבאו במשך חמש שנים מאימת הנאצים כשהיו ילדים צעירים. "מוסא" הוא סרטה של ענת גורן העוקב אחרי ילד צעיר, בנם של פליט מסודן ומהגרת עבודה מאתיופיה, המצוי בסכנת גירוש ובוחר באילמות מרצון. "חנין", הסרט על חנין זועבי, הוגש בפני הפאנל במצב ראשוני מאוד, ולקול צהלות הקהל הצליח לגייס התחייבות להשקעה בפיתוחו מהטלוויזיה הדנית. סרטו של אלכסנדר גנטלב "נשות האוליגרכים" – העוסק בעולמן של נשות האוליגרכים ברוסיה, היה הסרט השני שזכה בהתחייבות על הבמה בהשקעה בו. שני פיצ'ינג נוספים נעשו לפרויקטים שהוגדרו "סודיים". אחד מהם, "תאונה מסתורית", עוסק במותו הלא מפוענח של עמירם ניר. הסרט, כמו הצגתו, מובלים בידי בנו נמרוד ניר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ