הערב בטלוויזיה |

"תדליקו" או "כביש 90": ממה אתם מעדיפים להתבאס

ב"תדליקו" שעולה הערב בערוץ 2 יצפו הצופים באנשים הצופים בטלוויזיה. בערוץ 8 ישודר הפרק האחרון של "כביש 90"

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בתולדות האתר יוטיוב שמור מקום של כבוד לז'אנר ה"צופים בצופים". ההתחלה היתה כנראה בסרטון מבחיל של אקט מיני קיצוני שהופץ ביוטיוב והוביל לז'אנר חדש - סרטונים המתעדים תגובות מזועזעות של אנשים הצופים באותו אקט.

להבדיל, תעלה היום למסך ערוץ 2 התוכנית החדשה "תדליקו". עשרה בתים של משפחות, זוגות או קבוצות, המקובצים לצפייה ביתית בטלוויזיה, ותגובותיהם לנעשה על המסך משודרות בטלוויזיה. הצופים בבית צופים בנעשה בבתיהם של אחרים בשעה שהם צופים בטלוויזיה, ודומה שזהו לופ בלתי נגמר שהוא שיאה של מציצנות, תוכן המבוסס על כמעט כלום.

לא שזה לא מוצלח: הגרסה הבריטית, שנקראה "Goggle Box" סיפקה לצופים רגעים מוצלחים מאוד וחלון להצצה אינטימית על החברה הבריטית.

"תדליקו", ערוץ 2, 22:30

ביקור בסינג סינג

בערוץ 8 ישודר הערב הפרק האחרון ב"כביש 90", הסדרה הפיוטית-מדכדכת של מודי בר און וענת זלצר, שצולמה לאורך הכביש הארוך והנמוך בארץ.

בפרק האחרון נוסע בר און לאורכה של הערבה, מים המלח ועד אילת. קו ישיר, כך נדמה, נמתח בין עודד הצפר, שמתקשר בשריקות עם הזנבנים החיים בקומונה, לחיים השיתופיים של הפועלים התאילנדים במדבר. צדו השני של הקו הוא התחושה האדנותית שבה יחיו ילדיהם של החקלאים, המתחברת ל"סינג סינג", השיכונים העזובים שבהם חיים בעיקר פליטים בעיר אילת. אילת, מסבירה תושבת, היא העירייה היחידה שקיימה קמפיין נגד פליטים, שגם נשכרו על ידה לתלות את השלטים נגד עצמם וניקו את הלכלוך אחרי ההפגנות. תחושת המחנק בתום הסדרה, כך מתברר, לא מפנה את מקומה לאופטימיות.

"כביש 90", ערוץ 8, 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ