בן ציון סוקי, מקורבו הרב יאשיהו פינטו, הגיש תביעת ענק נגד אילנה דיין

התביעה, שהוגשה אמש בניו יורק, עומדת על סכום עתק של 100 מיליון דולר, פיצוי על פגיעה בשמם הטוב

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מוסדות שובה ישראל, רשת החינוך מטעמו של הרב יאשיהו פינטו, ומקורבו, בן ציון סוקי, תובעים תביעת ענק את עיתונאית "עובדה", אילנה דיין, ואת זכיינית ערוץ 2 קשת. התביעה, שהוגשה אמש בניו יורק, עומדת על סכום עתק של 100 מיליון דולר, פיצוי על פגיעה בשמם הטוב.

התביעה נוגעת לתחקיר על הרב פינטו וחצרו, שסיים את העונה האחרונה של "עובדה" ושודר בחודש מאי האחרון. עוד לפני שהוגשה התביעה טען סגוקי כי דיין והתכנית התעלמו מחומרים שמסר להם, לא התייחסו לעמדתו בתחקיר ופנו אליו באיחור, לשם קבלת תגובתו. אחרי שפנה לזכיינית קשת ולאתר "מאקו", הוסרה מהאתר הכתבה ולא ניתן לצפות בה כיום ברשת.

אילנה דיין. תביעת ענקצילום: אייל טואג

לאורך התביעה מפרטים "שובה ישראל" וסוקי שורת טענות נגד התוכנית עובדה, על אופן הצגתה את הרב, שהיה מעורב לכאורה באמצעות שובה ישראל וסוקי בהתנהלות עסקית מפוקפקת. על פי התביעה התוכנית שהציגה מידע באופן מוטה, נגד הרב, המוסדות וסוקי ועשתה במידע שימוש פזיז ומכוון, שגרם לתובעים נזק ממשי. הסעיפים השונים של הנזק שנגרם לכאורה נאמדים במאה מיליון דולר, והתביעה הוגשה בניו יורק, שכן שם, הסביר סוקי, מצויים רוב העסקים שנפגעו בעקבות התחקיר.

מערכת עובדה נמסר: "למערכת עובדה לא הגיעה כל תביעה. טענותיו של בן ציון סוקי מופרכות. הכתבה מדברת בעד עצמה, כמו גם נסיונותיו להלך אימים באמצעים משפטים ולסכל עבודה עיתונאית חשובה ולגיטימית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ