קואליציית הארגונים "לבי במזרח" הגישה תלונה נגד אביב גפן

לטענתה, התבטאויותיו של גפן באודישן של גילי ארגוב ב"דה וויס" היו גזעניות, פוגעניות ומכלילות ומשום כך עליו להתנצל בשידור

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

קואליציית הארגונים "לבי במזרח", הפועלים להקצאה שוויונית של משאבי תרבות, פנתה לשר התקשורת, גלעד ארדן ולרשות השנייה בתלונה נגד התבטאויותיו של גפן בזמן האודישן לזמר גילי ארגוב, כחלק מהתוכנית "דה וויס". על פי "לבי במזרח", היו התבטאויותיו של גפן גזעניות, פוגעניות ומכלילות ומשום כך עליו להתנצל בשידור.

"לבי במזרח", התארגנות הכוללת גופים, חוקרים ופעילים חברתיים למען שוויון, קובלת על דבריו ששודרו בתוכנית ב-9 ביוני. גפן אמר בה כי "הזמרים המזרחיים הרסו כל דבר טוב" והוסיף "גם בעיני זוהר (ארגוב) הי המלך, אבל לצערי אחרי זה הזמרים המזרחיים קיבלו את המושכות והרסו כל דבר טוב". במכתב מצוטטת גם התיחסותו לסגנון החיים של אותם זמרים: "הם מתנהלים כמו נובורישים. זה דירות פנטהאוס מחוברות עם שישים חדרים (...) הכבוד הזה הרג אתכם".

לטענת הארגון, "גפן התבטא באופן מבזה ומזלזל כלפי זמרים מזרחים והמוזיקה המזרחית, מה שמהווה פגיעה חמורה ברגשות הציבור המזרחי כולו". עוד טוען הארגון כי התבטאויותיו פוגעות בסיכוייהם של מועמדים ממוצתא מזרחי או כאלה הבוחרים לשיר מוזיקה מזרחית. יצויין כי שניים מארבעת השופטים בתכנית, שרית חדד ושלומי שבת, שייכים לז'אנר הים־תיכוני והמזרחי.

אביב גפןצילום: דניאל צ'צ'יק

מהרשות השנייה נמסר: "הנושא בבדיקה".

מהפקת התוכנית נמסר: "'דה וויס' מתמקדת במוזיקה באופן המקצועי והמקיף ביותר, ונותנת במה לכל סגנון מוזיקלי באשרהוא. אין בהתבטאויות המנטורים בתוכנית כל כוונה לפגוע בצופי התוכנית. אנו מתנצלים אם מישהו נפגע מאמירה כלשהו".

ממשרד התקשורת טרם התקבלה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ