האם מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם מסתבך בפרשת מינוי נסטלבאום?

בדיון בבג"ץ, שהתקיים אתמול, השיב בן מנחם תשובה המנוגדת לכאורה למידע קודם בנוגע למינוי

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

האם מסר מנכ"ל רשות השידור לבית המשפט העליון עובדות מדויקות? בדיון דחוף שהתקיים אתמול בבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, בעתירת אגודת העיתונאים נגד רשות השידור בעניין נסטלבאום, השיב המנכ"ל, יוני בן מנחם, תשובה המנוגדת לכאורה למידע קודם בנוגע למינוי.

הדיון אמש עסק במינויו בפועל של משה נסטלבאום לתפקיד מנהל חטיבת החדשות, מינוי שהוא מנוגד להחלטה קודמת בעניינו. נסטלבאום הודה, כחלק מעסקת טיעון שנחתמה אתו, בבית דין משמעתי של נציבות שירות המדינה, בהתנהגות שאינה הולמת עובד ציבור. הוא הושעה מתפקידו כמנהל החטיבה ונקנס.

בהחלטה בעניינו נמסר כי אין מניעה שיתמודד בעתיד לתפקיד ניהולי, אבל בכפוף להתמודדותו במכרז. עם זאת, בתחילת מאי החליט בן מנחם למנותו כמינוי בפועל ובכך עקף את ההוראה. אגודת העיתונאים עתרה נגד המינוי בפועל ודיון התקיים אתמול.

יוני בן מנחםצילום: דודו בכר

אלא שעוד קודם לדיון דרשה ההנהלה הציבורית של רשות השידור את ביצוע מכרז, ומכרז לתפקיד אכן התפרסם, אלא שהוא בוטל בנסיבות תמוהות בתוך כשעה מרגע פרסומו. כשנשאל בן מנחם, בישיבת הוועד המנהל, מדוע בוטל המכרז, השיב "אני לא יודע מזה" וכשנתבקש לספק הסבר מי נתן את ההנחיה, הפנה את השאלה לסמנכ"ל משאבי אנוש, יראון רופין. עוד נודע ל"הארץ" כי ביקורת הפנים ברשות השידור ערכה בדיקה בעניין ביטול המכרז, לפני פחות מחודש. מבקרת הפנים תעשאלה את רופין בנוגע לביטול, והוא ביקש ממנה שתפנה למנכ"ל לתשובה בעניין, ברומזו כי המקור להנחיה בהוראה ממנו. בן מנחם לא השיב לשאלות המבקרת.

במשך הדיון בבג"ץ נשאל שוב בן מנחם על ידי השופטים מדוע בוטל המכרז, אלא שהפעם, כך לדברי כמה מהנוכחים באולם, הוא השיב כי הדבר קרה בשל "תקלה".

מרשות השידור נמסר: "אין אנו מגיבים על עניינים משפטיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ