בג"ץ הקפיא את מינוי משה נסטלבאום למנהל החדשות

מדובר בהחלטה חריגה, שכן נסטלבאום כבר משמש בתפקיד ומשום שגם בית הדין לעבודה היה מוסמך לפסוק בעניין

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

בג"ץ הקפיא את מינויו של משה נסטלבאום לתפקיד מנהל החדשות. כמו כן הורה בית המשפט לרשות השידור לנמק עד 14באוגוסט מדוע שלא להעבירו מתפקיד מנהל חטיבת החדשות בפועל בערוץ 1, תפקיד אותו הוא ממלא מאז חודש מאי האחרון.

החלטת בג"ץ ניתנה בהמשך לדיון שהתקיים ביום רביעי האחרון בעתירה שהגישו אגודות העיתונאים בירושלים ובתל אביב, באמצעות באי כוחם עו"ד אילן בומבך ועו"ד יריב רונן . מדובר בהחלטה חריגה, שכן נסטלבאום כבר משמש בתפקיד ומשום שגם בית הדין לעבודה היה מוסמך לפסוק בעניין. אך "אף על פי כן", כפי שציינו השופטים בהחלטה, "לא ראינו לנכון למחוק את העתירה", וזאת משום שגם הדיונים הקודמים בעתירה קודמת נגד מינויו של נסטלבאום לתפקיד, נעשתה בעליון.

נסטלבאום. התנהגות שאינה הולמתצילום: דני שטרק

כזכור, נסטלבאום הואשם על ידי כמה מעובדיו בהטרדה מינית מילולית, ובמסגרת עסקת טיעון הודה בהתנהגות שאינה הולמת, הושעה מתפקיד ניהולי לשלושה חודשים ונקנס. אגף המשמעת של נציבות שירות המדינה, עמו נחתמה העסקה, לא מנע ממנו להתמודד על תפקידים ניהוליים, אך זאת בכפוף לעמידה במכרז. למרות זאת, החליט מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם, למנותו לתפקיד בפועל, עם תום תקופת ההשעיה ובכך עקף את התנאי שנקבע. החלטה זו נעשתה למרות התנגדותם של יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, והיועצת המשפטית של הרשות. אגודות העיתונאים עתרו נגד המינוי בפועל וכעת כאמור, הדיח העליון את נסטלבאום מהתפקיד.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "מנכ"ל רשות השידור, מכבד את הכרעת בית הדין הגבוה לצדק ויעביר כמבוקש בימים הקרובים את עמדתו בכתב לגבי מינויו של מר נסטלבאום למנהל חטיבת החדשות, נחיצותו וחיוניותו בעת הזו עד להוצאת מכרז. כמו – כן, מנכ"ל הרשות חוזר על עמדתו בעד הוצאת מכרזים לכל התפקידים ברשות, כפי שנקבע בדו"ח המבקר וקורא ליו"ר הרשות להוציאם ללא כל דיחוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ