ציור הקיר של כוכב הטלוויזיה שהורשע בפדופיליה יימחק על ידי הקורבנות

על רולף האריס, מנחה טלוויזיה וצייר בריטי ממוצא אוסטרלי, 
נגזרו כשש שנות מאסר על מעשים מגונים שעשה בילדוֹת

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

ציור קיר שצייר רולף האריס, מנחה תוכניות טלוויזיה לילדים בריטי ממוצא אוסטרלי וצייר, שהורשע ביום שישי האחרון בעבירות פדופיליה ונשלח לכלא, יימחק. פראנק פמהלוריאק, בעל חנות במלבורן, אוסטרליה, שהציור נמצא בה, הזמין קורבן של האריס למחוק את הציור — מחיקה שתיעשה היום. אתמול אמר פמהלוריאק כי הוא מזמין קורבנות נוספים לבוא להשתתף במעשה.

בנוסף, ציורים מעשה ידיו של האריס, בהם דיוקן עצמי ודיוקן של המלכה אליזבת, לא יוצגו עוד במוזיאונים בבריטניה.

על האריס נגזרו קרוב לשש שנות מאסר על מעשים מגונים שעשה לפני 20 שנה בילדות בבריטניה, שם שודרה תוכניתו הפופולרית מ–1969 ועד 1986. האריס, בן 84, נמצא אשם ב-12 מקרים של תקיפת ילדות, הצעירה שבהן היתה בת שמונה באותו זמן. רדיו אוסטרליה, אי־בי־סי, הודיע כי לפחות תריסר נשים מאוסטרליה ומניו־זילנד טענו כי הוא תקף גם אותן כשהיו ילדות בשנות ה–70 וה–80.

עוד ציור קיר באוסטרליה שבו מופיע האריס יתוקן, כך שלא יופיע בו יותר. ציור הקיר הנמצא בשוק מלכת ויקטוריה, ונקרא "הבדרנים של המאה", כולל מאה בדרנים אוסטרלים והאריס ביניהם. רבים מותחים ביקורת על קולת העונש של האיש, אבל יש גם קולות באוסטרליה ובבריטניה הטוענים נגד המחיקה שלו מדפי ההיסטוריה ומציורי הקיר, משום שלדעתם חשוב ללמוד ולזכור את מה שעשה.

החקירה נגד האריס החלה בסוף 2012 והיתה חלק מחקירה נרחבת של משטרת בריטניה נגד שורת אנשי טלוויזיה, מוזיקה ובידור בבריטניה, ובראשם ג'ימי סאביל. בין השאר התברר כי סאביל, שמת עוד לפני שהחלה החקירה, עשה מעשים מגונים במאות צעירים לאורך חמישה עשורים.

רולף האריסצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ