ועדת אלהרר: הוחלט להוסיף סעיף תמיכה בקולנוע

זמן קצר לפני סיום הדיונים על רשות השידור החדש, החליטה הוועדה להוסיף סעיף תמיכה בקולנוע

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסתיימו דיוני ועדת אלהרר ותם שלב גיבוש חוק רשות השידור החדשה. הצעת החוק הועברה הלילה ליו''ר הכנסת וצפויה לעלות להצבעה בקריאה שנייה השלישית בתוך בשבועיים, בטרם יציאת הכנסת לפגרה. על פי ההצעה, יווסד תאגיד שידור חדש לפני סגירת רשות השידור הקיימת, ב- 31.3.2015.

זמן קצר לפני סיום הדיונים על החוק, לפני שיועבר לקריאה שנייה ושלישית, החליטה הוועדה להוסיף סעיף תמיכה בקולנוע, שלא הופיע בגרסה המקורית של החוק. על פי ההצעה המתוקנת, הרשות החדשה, שתקום במסגרת החוק, תעביר לתמיכה בקולנוע עד 6 מיליון שקלים, מדי שנה. הכספים יוקצו לצורך זה מתוך תקציב הרשות השנתי להפקת סוגה עילית והרשות החדשה תחליט האם לגרוע את הסכום מתקציב הדוקומנטרי או הדרמה.

דיוני ועדת אלהרר. 6 מיליון שקלים לקולנועצילום: אמיל סלמן

סעיף זה שלא הופיע בחוק המקורי (בו לא הוגדה תמיכה בקולנוע כלל) הוא שינוי של הרגע האחרון, המצטרף לכמה שינויים אחרים. עוד הוחלט היום, בעקבות מחאת ארגון העיתונאים ואגודת העיתונאים, להקים ועדת איתור למציאת מנכ"ל זמני לתאגיד החדש, לתקופת ההקמה. הבוקר הביעו הארגונים מחאה קשה על הוראת שעה שפורסמה אתמול בלילה, לפיה ימנה שר התקשורת מנכ"ל זמני לתקופה של שנתיים לפחות. בעקבות הטענות הקשות על ניסיון למחטף למען ביצור השפעה פוליטית, החליטה הוועדה כי ועדת איתור תמנה בהליך מקוצר את המנכ"ל הזמני.

סמכויותיו של המנכ"ל הזמני, הוחלט בוועדה, יוקדשו אך ורק להקמת התשתית הפיזית והוא לא יוכל לשכור יותר מ-20 עובדים או להתערב בניהול התכנים. המנכ"ל שיהיה אמון על תכנים יהיה רק מי שימונה לתפקיד בהליך יסודי ומנותק ככל הניתן מהשפעות פוליטיות.

בדיון שמתקיים כעת, והחל בשעות הבוקר, בא לסיומו שלב עיצוב החוק שאמור לבשר מהפכה אמיתית לשידורי הטלוויזיה הישראלית. על פי החוק החדש, שהלילה יסתיימו הדיונים על עיצובו, רשות השידור הקיימת תיסגר ותחתיה יקום תאגיד שידור חדש. התאגיד החדש יורכב מערוץ כללי, ערוץ בערבית וערוץ ילדים. התאגיד החדש אמור להזרים כספים רבים לתעשיית הטלוויזיה ולשדר על המסך תכנים איכותיים, ובכך הוא נבדל מהשידור הציבורי הקיים שנהפך ברבות השנים למנגנון שמרבית תקציבו מוקדש למשכורות העובדים. כך למשל, עומד תקציב הערוץ הכללי לתוכן מהפקות סוגה עילית מקוריות ישראליות על 180 מיליון שקלים. עכשיו, משעבודת הוועדה הקדחתנית בראשות ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד) קרובה לסיומה, צפוי החוק לעבור בקריאה שנייה ושלישית עוד במושב הכנסת הנוכחי, טרם יציאתה לפגרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ