תלונה לרשות השנייה: שידורי האולפנים הפתוחים מתעלמים מהחירשים

הפורום המשפטי למען ישראל פנה למנהלי החדשות בערוצים 2 ו- 10 ולמנכ"ל הרשות השנייה בטענה שהחירשים אינם מצליחים לעקוב אחרי שידורי החדשות המרתוניים

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הפורום המשפטי למען ישראל פנה למנהלי החדשות בערוצים 2 ו- 10 ולמנכ"ל הרשות השנייה בתלונה על שידורי האולפנים הפתוחים. התלונה הוגשה בשם אוכלוסיית החירשים בארץ, שאינה מצליחה לעקוב אחרי שידורי החדשות המרתוניים, שאינם מתורגמים לשפת הסימנים. "מסתבר שישנה אוכלוסייה (בעיקר של קשישים) שאיננה קוראת ואיננה מקבלת את המידע מהאינטרנט", כתב מנכ"ל הפורום נחי אייל. "אנשים אלו מייחלים לקבל את המידע בשידורי הטלוויזיה ומשנעדר התרגום לשפת הסימנים, הדבר אינו ניתן להם". אייל הסביר כי "גם אם יש כתוביות כלליות על מסבכי הטלוויזיה, מדובר במידע חלקי ביותר". משום כך דרש אייל כי הרשות השנייה והערוצים עצמם יוודאו כי שידוריהם מלווים בתרגום לשפת הסימנים".

תגובת הרשות השנייה: "לאור המצב הביטחוני הרגיש, פנה מנכ"ל הרשות השנייה אל הזכייניות בנושא התרגום לשפת הסימנים ואלו מצדן התחייבו להגביר משמעותית את התרגום לשפת הסימנים במהדורות המורחבות לטובת ציבור החירשים וכבדי השמיעה בישראל, מעבר למחויבויותיהם על פי חוק. חלק מהשידורים מלווים כבר עתה בכתוביות נסתרות".

תגובת חדשות 10: "חדשות 10 עומדת בכל דרישות החוק בעניין, אך עם זאת עושה כעת מאמץ להנגיש את כלל שידוריה בזמן המבצע לאוכלוסיית כבדי השמיעה".

מטוסי חיל האוויר מפציצים את בית חנון, במבצע "צוק איתן"צילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ