מדוע מתעכב תקציב הפקות המקור התיעודיות של הרשות השנייה

אף שיותר ממחצית השנה עברה, עדיין לא פורסמו הקולות הקוראים להם מחוייבת הרשות, ותקציב של כמעט ארבעה מיליון שקלים עדיין לא פוזר

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

מה אירע לתקציב הפקות המקור התיעודיות של הרשות השנייה? אף שיותר ממחצית השנה עברה, עדיין לא פורסמו הקולות הקוראים להם מחוייבת הרשות, ותקציב של כמעט ארבעה מיליון שקלים עדיין לא פוזר.

מדי שנה מחוייבת הרשות השנייה להשקיע כספים בהפקות סרטים תיעודיים. במהלך השנים עמד הסכום על כ–15 מיליון שקלים, אולם בשנים האחרונות קוצץ התקציב, והוא עומד כעת על שלושה מיליון.

איילת מצגר. בימים הקרובים יצאו מכרזיםצילום: תומר אפלבאום

נוסף לתקציב זה, הודיעה הרשות לפני כחודש על אישור תקציב נוסף, על סך 800 אלף שקלים, שיוקדשו להפקות בנושא נשים, הקהילה האתיופית וימי זיכרון. גם במקרה זה, אף שהרשות מיהרה לשחרר ידיעה בעניין, עדיין לא הוצאו קולות קוראים ליוצרים. עוד קודם לאישור התקציב הנוסף, הודיעה איילת מצגר, המשנה למנכ"ל הרשות השנייה, במכתבה ליוצרים, כי תקציב ההפקות אושר "ובימים הקרובים יצאו מכרזים לבחירת ההפקות השונות המתוכננות".

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "כבכל שנה, גם בשנת 2014 תשקיע הרשות השנייה ביצירת הפקות איכות בשיתוף יוצרים עצמאיים. קולות קוראים להפקות אלו יפורסמו בשבועיים הקרובים. בנוסף, בהחלטה תקדימית החליטה הרשות על שימוש בחלק מהכספים ששולמו ע״י הזכייניות בשל הפרות בשידור לצורך הפקת תכני סוגה עילית נוספים לטובת ציבור הצופים הישראלי. מנגנון הפקות זה ייושם בחודשים הקרובים, תוך שיתוף פעולה עם הזכייניות והיוצרים העצמאיים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ