סמנכ"ל התוכן של יס, יונה ויזנטל, עוזב את תפקידו

ויזנטל, שאחראי על הקמת ערוץ HBO הישראלי וערוץ יס-או והיה מעורב בפיתוח הפורמטים לסדרות "לה לה לנד", "השיר שלנו" ועוד, פורש אחרי 15 שנים בחברה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

סמנכ"ל התוכן של יס, יונה ויזנטל, הודיע על רצונו לסיים את תפקידו. ויזנטל, בן 43, משמש בתפקיד זה 15 שנים מאז הוקמה יס, והוא נחשב לאחד מאנשי התוכן הבולטים בארץ. עדיין לא ידוע מי יחליף אותו בתפקיד. ויזנטל, שהוא ממקימי יס, ידוע בעיקר בזכות יכולתו לשתף פעולה עם ענקיות טלוויזיה ברחבי העולם ולהביא את הסדרות החדשות, הידועות והמשובחות שבין סדרות הרכש למסך, חלקן במקביל לשידור הראשוני בארה"ב. הוא חתום על הקמת ערוץ HBO הישראלי וערוץ יס-או שקם לפני כשנתיים, והיה מעורב בפיתוח הפורמטים לסדרות "לה לה לנד", "נויורק", "השיר שלנו" ועוד.

ויזנטל התחיל את דרכו המקצועית כסמנכ"ל כספים ב-ICP, חברת התוכן של חברות הכבלים לשעבר. אחר שהחברה התפרקה הוא הפך לסמנכ"ל כספים ומשנה למנכ"ל ערוץ הספורט ואז עבד בחברת IAC ישראל, של חיים סבן. משם עבר ליס. הוא אחראי לניהול ספריית ה-VOD של יס, על ערוצי הסרטים, הסדרות, סרטי התעודה והפקות המקור של החברה. בהודעה שמסר הבוקר אמר כי הוא חש שזה הזמן לפתוח דף חדש. "היתה לי זכות מדהימה להיות שותף להקמת טלוויזיה רב ערוצית מהטובות שיש בעולם ואני מודה למנכ"לים ולבעלי המניות על ההזדמנות והשותפות, ולעובדים המדהימים של החברה בכלל והאגף בפרט על העשייה רבת השנים".

כאמור, טרם פורסמה זהות מחליפו, אולם הערכות בשוק הטלוויזיה מצביעות על מנהלת מחלקת הרכש ביס, דנה שטרן, כמועמדת הטבעית לתפקיד. "באופן אישי צר לי מאוד על עזיבתו של יונה", מסר מנכ"ל יס, רון אילון. "אני בטוח כי הוא ימשיך להוביל, להצליח ולנצח בכל אתגר ומשימה שייקח על עצמו בעתיד עם צאתו לדרך חדשה". זוהי עת רגישה מעט לפרישתו של ויזנטל, חודשים לא רבים לפני שרשתות הסלולר עתידות להקים פלטפורמות שידורים משל עצמן, שיתחרו בטלוויזיה הרב ערוצית.

בעבר הוצע לויזנטל לנהל את השידור הציבורי מספר פעמים, והוא דחה את ההצעה על רקע המבנה הקיים של רשות השידור. כעת, עם השינויים הצפויים בקרוב, ייתכן כי הוא יהיה מועמד לתפקיד. על פי הערכות אחרות בסביבתו, ויזנטל יקים חברה עצמאית בתחום התוכן הטלוויזיוני, שתעסוק בהקמה וניהול של ערוצי טלוויזיה ופלטפורמות שידור בארץ ובעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ