זכייניות הטלוויזיה מבקשות הקלות בשל אובדן ההכנסות מפרסום

על פי הערכות, עומדים הפסדי הגופים השונים עד כה על כ-19 מיליון שקלים לערוץ 10, כ-28 מיליון לרשת וכ-26 מיליון לקשת

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, ידרשו להעביר לתקציב חברת החדשות של הערוץ לפחות 5 מיליון שקלים, נוסף על תקציבה הרגיל של החברה. התוספת נדרשת בעקבות שידורי החדשות המרתוניים מאז תחילת מבצע "צוק איתן".

סכום זה מתווסף להפסדים הכבדים שספגו זכייניות ערוץ 2 ו- 10 בעקבות אובדן ההכנסות מפרסום. מוקדם יותר היום פורסם כי זכייניות הטלוויזיה המסחרית ומנכ"לי חברות החדשות של הערוצים המסחריים, פנו במכתב לשר התקשורת, גלעד ארדן, בו הם מבקשים הקלות משמעותיות במחוייבויותיהם הרגולטוריות. על פי הערכות, עומדים הפסדי הגופים השונים עד כה על כ-19 מיליון שקלים לערוץ 10, כ-28 מיליון לרשת וכ-26 מיליון לקשת. ביום שישי האחרון לא שודרה אף דקת פרסומת אחת ועל פי גורמים בזכיינית רשת, המשדרת בתחילת השבוע, גם היום, כפי הנראה, לא ישובצו פרסומות.

שידורי מבצע "צוק איתן". הפסדים כבדים בפרסוםצילום: צילום מסך ערוץ 2

גם במקרים קודמים של שידורי חדשות מרתוניים בעקבות המצב הביטחוני קיבלו הזכייניות הקלה, ולא מן הנמנע כי פרסומים על אודות הפסדים מהימים האחרונים נועדו לייצר אווירה ציבורית שתאפשר זאת.

מהרשות השנייה נמסר כי: "בימים אלה מדינת ישראל כולה עודנה נמצאת במצב לחימה. עם החזרה לשגרה וקבלת תמונה מלאה של הנזקים, תתבצע ברשות השנייה בחינה מעמיקה והערכה של המצב ועל בסיסה ייקבע האם יש להעניק לזכייניות הקלות כאלו ואחרות ובאיזה היקף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ